Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim milliomosok és több...

Szüleim milliomosok és több ingatlanjuk is van, amik üresen állnak.31 éves vagyok, tisztességesen tanultam, dolgozom, házas vagyok, mégsem kapok lakást. Ez így oké?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy rendben van-e ez így. Végülis az ő pénzük, nem kérhetem, hogy vegyenek egy lakást, mert ők dolgoztak meg érte. Más kérdés, hogy én ilyen helyzetben biztos már rég vettem volna a gyerekemnek, hogy ne kelljen a fizetése felét albérletre költeni. Jóban vagyok velük, tartjuk a kapcsolatot, szeretnek elvileg, tisztességesen dolgozom, egyetemre jártam, meg is házasodtam (na nem mintha ezek alapján kéne valakit megítélni, csak mondom). Nem telik rá egyelőre, hogy lakás vegyek, lehet hogy veszek fel hitelt és azt fizetem majd az albérlet helyett, de egyelőre még albérlet van. Közepes fizetésem van, nem élek jól, de megvagyok, nem éhezem, de nagyon be kell osztani, a párom is tisztességesen dolgozik, szeretik a szüleim őt is. Szüleimnek több fővárosi ingatlanja is van (kertes is meg lakás is), amik üresen állnak. Se egy albérlő, se el nem adják. Mindketten dolgoznak még, milliókat keresnek havonta. A testvéremnek vettek egy lakást 5 éve, nekem nem. Felmerült, de aztán az ötletet elfújta a szél. Nem értem.

Nem azt mondom, hogy elvárnám, hogy vegyenek egy lakást, de valahol mégis...főleg így, hogy ilyenek a körülményeik. Simán beleférne nekik.

Véleménye van valakinek?



2019. márc. 17. 13:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
99%

Ugyanebben a helyzetben voltunk, csak nálunk anyósék gyűjtögették mániákusan a házakat (3+1 amiben laktak ketten 180 nm). Egyet szerettünk volna megvenni tőlük, tehát mégcsak nem is megkapni, de kiröhögtek, hogy mit képzelünk, úgysincs ennyi pénzünk.

Nekünk a férjemmel végül az én szüleim segítettek, mikor külön szerettünk volna költözni. Nekik nem volt ingatlanjuk, a félretett pénzükből kaptunk amit törlesztünk minden hónapban. Apu azt monda inkább neki tartozzak, mint a bankoknak.

Én is tudom, hogy ez nem lehet elvárás, de nekem akkor is furcsa. Valószínűleg azért mert én a saját szüleimtől nem ezt a példát látom.

2019. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%

Én amúgy sem értek egyet ezzel. Nem kell persze mindent a gyerek segge alá tenni, de ilyen esetben igenis lehetne segíteni lakhatással.

(Tudom, miről beszélsz, és megértelek, de nem megyek most bele a saját helyzetembe...)

"A testvéremnek vettek egy lakást 5 éve, nekem nem" => Ez viszont kiba$zta a biztosítékot, ezt gusztustalannak tartom, és nincs rá semmilyen elfogadható magyarázat.

2019. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az a minimum, hogy valami családi áron kiadják az egyik ingatlant, már csak azért is mert ha ki vannak adva addig is pénzt termelnek. Onnantól kezdve pedig, hogy a tesód lakást kapott neked is kellett volna, ez a megkülönböztetés nem túl szép. Nem vinném túlzásba ezek után a haverkodást a szülőkkel.
2019. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%
Első vagyok. Én még szeretném hozzátenni a történethez, hogy anyósomék egyik ingatlanjukat sem vásárolták. Ők örökölték rokontól vagy kapták a szüleiktől, csak ezt a példát már nem sikerült továbbvinniük.
2019. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%
Az a szomorú, hogy még te szégyelled magad, amiért eszedbe jut, pedig hát... igen, jogosan merül fel. Lehet, hogy fel kéne hozni nekik azt az elfújt ötletet. Vagy csak azt várják, hogy bejelentsd, hogy lakást fogsz venni, és akkor majd kegyesen közlik, hogy megveszik neked? Nem tudom. Esetleg kérdezd meg, nem kiadó-e valamelyik ingatlanjuk, mert xy okból oda szeretnél költözni (jobb környék, szép a kilátás, szólt a tulaj h el kell költöznötök...) Nehéz az ilyesmit úgy lekommunikálni, hogy ne tánjön pofátlanságnak.
2019. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
90%
#5 pont ez az, hogy nem nehéz. Onnantól, hogy a tesó lakást kapott nem pofátlanság az se, ha odamegy hozzájuk, hogy akkor ok, én is kérném pecót.
2019. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
72%

A testvéremnek vettek egy lakást 5 éve, nekem nem.

Minek erölteted ha nem szeretnek. Őt szerették,gondolom te becsuszhattál ez ilyen átlátszo ahol egy teso mindent másik meg lafaxt kap.. Sok helyen a lánygyerek az selejt termék csak a fiu létezik... Üresen állnak.. Hagyd a francba ezeket,érd el önerőből én a kapcsolatot se eröltetném,nagyon nem őszinte köztetek....

2019. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

A szüleim átlag alatt keresnek, mégis spóroltak erősen, hogy ne pucér seggel induljak, hanem legyen önerőm. De nem egyformák az emberek. Szerintem sem korrekt, mire jó ez?

A sírba nem tudják magukkal vinni, miért nem próbálnak meg emberként és szülőként viselkedni? Mi értelme, hogy üresen vannak, te meg fizeted a méreg drága albit egy idegennek?

2019. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nyiltan rákérdezhetsz hogy neked miért nem segitenek ha a tesódnak igen, és hogy ők úgy érzik ez rendben van ??? Mondjuk az ilyen szülőket sose fogom megérteni, én gondolkodás néklkül adnám a gyerekemnek azt az ingatlant amelyiket kéri.
2019. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
94%

"A testvéremnek vettek egy lakást 5 éve, nekem nem. Felmerült, de aztán az ötletet elfújta a szél."

Ezt azonnal rendezd le valahogy! Én még a testvéred helyében is szégyellném magamat a szüleitek helyett!

Mindennek egyenlően kell járnia, legyen az sok vagy kevés! Nem, normál esetben nem kéne vegyenek neked lakást, de így muszáj, különben csak feszültség lesz a családban az igazságtalanság miatt!

Ráadásul van is rá pénzük.

2019. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!