Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim milliomosok és több...

Szüleim milliomosok és több ingatlanjuk is van, amik üresen állnak.31 éves vagyok, tisztességesen tanultam, dolgozom, házas vagyok, mégsem kapok lakást. Ez így oké?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy rendben van-e ez így. Végülis az ő pénzük, nem kérhetem, hogy vegyenek egy lakást, mert ők dolgoztak meg érte. Más kérdés, hogy én ilyen helyzetben biztos már rég vettem volna a gyerekemnek, hogy ne kelljen a fizetése felét albérletre költeni. Jóban vagyok velük, tartjuk a kapcsolatot, szeretnek elvileg, tisztességesen dolgozom, egyetemre jártam, meg is házasodtam (na nem mintha ezek alapján kéne valakit megítélni, csak mondom). Nem telik rá egyelőre, hogy lakás vegyek, lehet hogy veszek fel hitelt és azt fizetem majd az albérlet helyett, de egyelőre még albérlet van. Közepes fizetésem van, nem élek jól, de megvagyok, nem éhezem, de nagyon be kell osztani, a párom is tisztességesen dolgozik, szeretik a szüleim őt is. Szüleimnek több fővárosi ingatlanja is van (kertes is meg lakás is), amik üresen állnak. Se egy albérlő, se el nem adják. Mindketten dolgoznak még, milliókat keresnek havonta. A testvéremnek vettek egy lakást 5 éve, nekem nem. Felmerült, de aztán az ötletet elfújta a szél. Nem értem.

Nem azt mondom, hogy elvárnám, hogy vegyenek egy lakást, de valahol mégis...főleg így, hogy ilyenek a körülményeik. Simán beleférne nekik.

Véleménye van valakinek?



2019. márc. 17. 13:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
32%
Az is lehet azt akarják öneröböl érjen el valamit. Ember legyen a talpàn. Am ez vicc hogy ilyeneket irtok egy szülönek tàmogatnia kéne a felnött gyerekét. Ez màr durva azért.
2019. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, te vagy a vicc. Ha lenne gyereked, mert nincs, azért vagy ekkora paraszt, inkább ülnél a 3 fővárosi ingatlanon, amik ott állnak ÜRESEN, minthogy minimum KIADD albérletbe a gyerekednek. Még nem is azt mondom, hogy ingyen lakhat ott. Akkora féreg vagy, meg a kérdező szülei is. De majd ha öregek lesznek és betegek, akkor majd a 3 ingatlannal a seggüket törölhetik ki, akkor majd jó lenne a kérdező segítsége. Na, a gyerek meg nem lesz köteles a szüleit ápolni idős korukban.
2019. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonymousreview60 ***** válasza:
68%
Kérdező: Ha a testvéred "életképtelen", akkor a szüleid nyilván így akartak rajta lendíteni egy kicsit, és büszkén várják, hogy te önerőből érd el. Bevallom, ezt a büszke várakozást lesz****m, és kérném a lakásravalót. Ha érzelmi zsarolást vetett be a testvéred, akkor neked is jogod van ugyanakkora segítségre JELENÉRTÉKEN. Tökmindegy mit mondanak a válaszolók, ha tesód nem fogyatékos és neki jutott lakás, akkor neked is kell jusson. Nehogy már testvériesen legyenek elosztva a dolgok! Frászt! Fifty-fifty!
2019. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kaphatna egy lakást, ha tesó kapott? Vagy akkor szülők mondják azt: íme ez a lakás, ér 30 millát, mi odaadjuk 20 milláért, és amit most albira fizetsz, azt adod nekünk... Így is lehet segíteni.
2019. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
45%
#33: a kérdező is életképtelen, ha nem tudja lerendezni ezt családon belül.
2019. márc. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
73%
szerintem a legjobb onerobol elerni mindent,mert az ember azt megbecsuli,es az a sajatja,nem kell senkinek tartozni,mar szemelyre gondoltam
2019. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonymousreview60 ***** válasza:
#35: "... életképtelen, ha nem tudja lerendezni ..." Ezt nem tudjuk még. Itt csak tanácsot kért, milyen eljárások elfogadottak, arcátlan-e (nem az), ha ő is kér egy lakást.
2019. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
19%
Én ha az anyád-apád lennék, nem adnék semmit. Csak hogy megtanulj megküzdeni érte! Szerintem ők is így gondolják. Nagyon helyesen. Sok sikert
2019. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
90%

#38

És a testvér küzdés alól történő felmentése mennyire igazságos?


Én meg úgy vagyok, csak akkor nem fogok segíteni a gyerekeimnek, ha nem tudok.

Ha tehetek érte, hogy könnyebb legyen az életük, alap, hogy nem vonom meg tőlük.

2019. márc. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!