Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim milliomosok és több...

Szüleim milliomosok és több ingatlanjuk is van, amik üresen állnak.31 éves vagyok, tisztességesen tanultam, dolgozom, házas vagyok, mégsem kapok lakást. Ez így oké?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy rendben van-e ez így. Végülis az ő pénzük, nem kérhetem, hogy vegyenek egy lakást, mert ők dolgoztak meg érte. Más kérdés, hogy én ilyen helyzetben biztos már rég vettem volna a gyerekemnek, hogy ne kelljen a fizetése felét albérletre költeni. Jóban vagyok velük, tartjuk a kapcsolatot, szeretnek elvileg, tisztességesen dolgozom, egyetemre jártam, meg is házasodtam (na nem mintha ezek alapján kéne valakit megítélni, csak mondom). Nem telik rá egyelőre, hogy lakás vegyek, lehet hogy veszek fel hitelt és azt fizetem majd az albérlet helyett, de egyelőre még albérlet van. Közepes fizetésem van, nem élek jól, de megvagyok, nem éhezem, de nagyon be kell osztani, a párom is tisztességesen dolgozik, szeretik a szüleim őt is. Szüleimnek több fővárosi ingatlanja is van (kertes is meg lakás is), amik üresen állnak. Se egy albérlő, se el nem adják. Mindketten dolgoznak még, milliókat keresnek havonta. A testvéremnek vettek egy lakást 5 éve, nekem nem. Felmerült, de aztán az ötletet elfújta a szél. Nem értem.

Nem azt mondom, hogy elvárnám, hogy vegyenek egy lakást, de valahol mégis...főleg így, hogy ilyenek a körülményeik. Simán beleférne nekik.

Véleménye van valakinek?



2019. márc. 17. 13:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
93%
Évekig ezen görcsöltem, hasonló helyzet miatt, a tesóim megkaptak mindent, én önerőből csináltam mindent. Felejtsd el mondom én így utólag, mert csak az idegrendszered megy rá, természetesen megértem, hogy piszkosul zavar, de építsd fel magadnak az életed, és jó érzéssel fog eltölteni, hogy azt te érted el.
2019. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
4%

Talán tőlük kérdezd meg ahelyett, hogy itt totózunk...

Nekem pl. teljesen oké, hogy albérletben laksz. Az is oké lenne, ha egy egész felhőkarcolót alád toltak volna és a 80. emeletről csodálod a várost.

Viselkedj felnőtt ember módjára és kérdezd meg a szüleidet erről.

2019. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim válasza:
93%
Hát elég gáz... ez nem ez a helyzet a leírás alapján, hogy a szülők eltartott, lusta gyereke vagy, mert az nem okés persze. De ilyen esetben, ilyen anyagi helyzetben joggal elvárhatnád, hogy segítsenek, nagyon ciki, hogy szülőként ennyit nem képesek tenni a gyerekükért ilyen tehetős emberekként. Sok szegényebb családot ismerek, ahol a szülők azt a vajmi kevés vagyont is megosztják a gyerekeikkel, hogy terhet vegyenek le a vállukról, és fordítva. Ez így nem korrekt.
2019. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van, 3 ingatlanom, az egyikben élünk most, a másik 2 ki van adva. A 2 nagyobbnak nyitottam lakáskasszát, sajnos ez már megszűnt. Ebbe havi 20e Ft-ot fizetek. 18 illetve 20 éves korukban fog lejárni. Sajnos most úgy felmentek az ingatlanárak, hogy a 10 éves megtakarítással és a hozzá tartozó hitellel valószínüleg nem lesz elég egy lakáshoz, de a tervem az volt, hogy mindegyik gyerekemnek segítek saját lakáshoz jutni, hogy ne a semmiről induljanak. Havi 100-150e Ft albérletre rengeteg. Nem tudom, a te szüleid hogy gondolkoznak, én a helyükben azt csinálnám, hogy az egyik lakást, ami üresen áll, felajánlanám mondjuk a mostani albérleti díj feléért plusz a rezsit fizetnétek. A rezsin én is nyernék, hiszen ha a lakás üresen áll, akkor is van valamennyi fenntartási költsége. Viszont amit kapok tőletek albérleti díj, azt félreraknám és később egy összegben odaadnám, pl. akkor, amikor saját lakást vásároltok vagy gyermekszületés előtt. Erre nem úgy tekintenék, mint amit én ajándékba adtam, hanem mint saját félretett pénzetek. Nekem furcsa a szüleid gondolkodása, de mindenki azt csinál a saját pénzével, amit akar.
2019. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
98%
Én megkérdezném. Már most megbeszéltük a gyerekekkel nálunk, hogy kit hogyan szeretnénk támogatni (van, akinek lakáskasszát fizetek, más pedig a házat örökli majd, de persze ott lakhat), de ha ez nem jó nekik, akkor is megbeszéljük. Szóval én ezt az utat látom jónak.
2019. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

1. "házas vagyok, mégsem kapok lakást. ... Végülis az ő pénzük, nem kérhetem, hogy vegyenek egy lakást, mert ők dolgoztak meg érte." Eszerint alapvetően józan vagy.

2. "Szüleimnek több fővárosi ingatlanja is van (kertes is meg lakás is), amik üresen állnak. Se egy albérlő, se el nem adják. Mindketten dolgoznak még, milliókat keresnek havonta." Akkor nem elmeroggyant elképzelés, hogy piaci ár alatt(!) vagy takarékosságotok elősegítésére szívességi lakáshasználóként kivegyétek az egyiket.

3. "A testvéremnek vettek egy lakást 5 éve, nekem nem. Felmerült, de aztán az ötletet elfújta a szél. Nem értem." Én sem. Ha tényleg a fenti a szüleid anyagi helyzete, akkor NEKED JÁR EGY UGYANAKKOR A LAKÁS VAGY A TESÓDNAK ADOTT PÉNZ JELENÉRTÉKEN(!). Különben gusztustalan kivételezés van. Ha erre a szüleid nem hajlandóak vagy akár csak húzzák közben a szájukat, legalább kiderül, hogy téged nem szeretnek - annyira - mint a tesódat. Akkor a lakásnemadás a kisebbik baj.

2019. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha direkt csinálták, akkor nagyon mérges lennék rájuk. Ha meg elfelejtették, akkor az eszükbe juttatnám.
2019. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem kommunikálsz a szüleiddel? Csak le kéne velük ülni, és rá kell kérdezni, hogy miért nem adnak neked lakást. Ismered a mondást: Néma embernek az anyja sem érti a szavát.
2019. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
93%
Írod, hogy jó a viszonyod a szüleiddel, nem értem egy szerető családban, ahol jó a viszony ott a kommunikációnak is működnie kéne. Én simán megkérdezném apámat vagy anyámat, hogy engem miért nem segítenek hasonló módon, mint a testvéremet. Valami nem kerek a történetedben. Ha ennyit félsz megkérdezni, akkor ott nem jó a kapcsolat, ebben biztos vagyok.
2019. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
42%
Ha mar uresen van akkor ajanld fel hogy valami barati aron kiberled. Ha nincs is nekik rajta haszon de legalabb az amortizaciot kifizeted.
2019. márc. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!