Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim milliomosok és több...

Szüleim milliomosok és több ingatlanjuk is van, amik üresen állnak.31 éves vagyok, tisztességesen tanultam, dolgozom, házas vagyok, mégsem kapok lakást. Ez így oké?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy rendben van-e ez így. Végülis az ő pénzük, nem kérhetem, hogy vegyenek egy lakást, mert ők dolgoztak meg érte. Más kérdés, hogy én ilyen helyzetben biztos már rég vettem volna a gyerekemnek, hogy ne kelljen a fizetése felét albérletre költeni. Jóban vagyok velük, tartjuk a kapcsolatot, szeretnek elvileg, tisztességesen dolgozom, egyetemre jártam, meg is házasodtam (na nem mintha ezek alapján kéne valakit megítélni, csak mondom). Nem telik rá egyelőre, hogy lakás vegyek, lehet hogy veszek fel hitelt és azt fizetem majd az albérlet helyett, de egyelőre még albérlet van. Közepes fizetésem van, nem élek jól, de megvagyok, nem éhezem, de nagyon be kell osztani, a párom is tisztességesen dolgozik, szeretik a szüleim őt is. Szüleimnek több fővárosi ingatlanja is van (kertes is meg lakás is), amik üresen állnak. Se egy albérlő, se el nem adják. Mindketten dolgoznak még, milliókat keresnek havonta. A testvéremnek vettek egy lakást 5 éve, nekem nem. Felmerült, de aztán az ötletet elfújta a szél. Nem értem.

Nem azt mondom, hogy elvárnám, hogy vegyenek egy lakást, de valahol mégis...főleg így, hogy ilyenek a körülményeik. Simán beleférne nekik.

Véleménye van valakinek?



2019. márc. 17. 13:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
96%

Ugyan nem lakás, de mi választhattunk laptopot ajándékba. Illetve az öcsém kiharcolt egyet, mert neki gamer laptop kellett. Majd felvetettem, hogy nekem sem lenne rossz egy laptop.


Az öcsém egy félmillásat választott, én erről nem tudva semmit egy használtat választottam 80ért, hogy ne költsem el anyám pénzét.


Megkaptuk a laptopot, akkor tűnt fel, hogy az öcsémé milyen fene drága(ráadásul játékhoz, én meg az egyetemet csináltam rajta, ő nem tanult tovább)


Mikor rákérdeztem(beletelt pár napba, mire rá mertem kérdezni), az anyám közölte, hogy én is kérhettem volna ilyen drágát és akkor azt kaptam volna..


Talán a rámenős tesód kiharcolta magának a lakást, vagy csak nem félt pénzt kérni.. Talán a szüleid neki sem adták szívesen, csak mindenféle érzelmizsarolással rávette őket, hogy neki adják(mint nálunk a laptopot).

2019. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim válasza:
7%

O reszukrol oke.


Te reszedrol nem tudom. Nem ismerlek.


Magambol meg nem szeretnek kiindulni.

2019. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb lenne megkérdezni tőlük, hogy miért nem gondolnak rátok, mikor üresen állnak a lakások. Valami magyarázatuk biztos lesz.
2019. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%
Oké.
2019. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

30 plusz vagy

Gondoskodj magadrol felbeveltek ez volt koyelezo

2019. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
93%
És a tesód miért kapott? Én azért megkérdezném, hogy ő mivel jobb gyerek, mint te?!
2019. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
7%
A gazdagok a legfukarabbak ezt tanuld meg. És azt is hogy ebben a vilàgban csak magadra szàmithatsz, nem érdemes vàrni a sültgalambot. Egyébként màr felneveltek azért is hàlàs lehetsz.
2019. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, agyam eldobom 😂 Igen, legyen hálás amiért felneveltek, de ez amúgy a normális, nem ? Ok akartak gyereket , nem a kérdező akart megszületni 😂
2019. márc. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
7%
Hàt nézd lehet csak becsúszott vagy kiszakadt a gumi nem biztos hogy akartàk. De am meg milyen szülök vannak?? Nézz màr bele egyszer a hiradóba vagy olvass hireket.
2019. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos én is ismerek ilyen lányt, egyke, gazdag szülők gyereke, hagyják a lányuk albérletet fizessen amit még meg is kell osztania másokkal...nekem ez ultragáz.

Az lenne az első, hogy segítem a gyerekeimet, nálunk ez generációk óta igy van.

2019. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!