Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnád így a saját lakást...

Elfogadnád így a saját lakást a szülőktől?

Figyelt kérdés

Szüleid még jókor vettek egy lakást, most azt mondják hogy "neked". Abban a városban (sőt abban az utcában!) ahol ők laknak. (Megyeszékhely.)


De te másik városba szeretnél költözni majd egyetem után. Csakhogy abban már semmilyen módon nem támogatnak (se eladni-se kiadni nem engedik a lakást, amit "neked" vettek. Ebből semmilyen módon nem engednek, hiába minden beszéd!) Tehát ha bárhova máshová mész, nullárol kezdeheted, miközben a szülővárosodban lenne már hol laknod.


Te odaköltöznél, vagy inkább lemondanál az ilyen ajándékról?


(Amúgy nem azok a beleszólós fajták, csak ez a lakhatási támogatás ára.)


2019. márc. 19. 16:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Ellaknék benne, ha van munka a környéken, míg összejön az önerő egy saját vételre. Talán ez idő alatt még meggondolják magukat, vagy legalabb hagynak önállósodni. Ha viszont mindenért átjárnának, mindenbe beleszólnának, zsarolnának, odébb állnék. A személyiség érésének a húszas években van ideje, azt az időt már nem adja vissza neked senki, lakásod meg még lehet.
2019. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek! Mindannyian nagyon hasznosakat írtatok!


Igen, természetesen haszonélvezők lennének. (De ha nem, akkor se adnám el a beleegyezésük nélkül.)


És igen, a legtöbb dologban még tanácsot se adnak, de ebbe nagyon bele akarnak szólni, mert Ők előre arra gondolnak, hogyha családot alapítok, akkor legyen a közelben az unokájuk, meg ha megbetegszenek, akkor is elérhető legyek. Tehát ebbe akarnának csak beleszólni, hogy maradjunk közel. Ami nem hülyeség, csak azt nem teszi lehetővé hogy én döntsek. Pláne, hogy én nagyon szeretnék máshol élni majd (bár még nem vagyok benne biztos, hogy hol.)

2019. márc. 19. 17:48
 13/29 anonymousreview60 ***** válasza:
40%

Ha a neveden van a lakás, eladhatod, abba jogilag nincs beleszólásuk.

Ha ezt nem tudod/akarod, akkor tedd félre a lakásbérlet árát havonta, és amikor lehetőség adódik, lépj le!

2019. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szerencsés voltam, lakást kaptam a szülőktől. De teljes mértékben szabad kezet kaptam, csak az ár volt adott. Én döntöttem el hol legyen kertes vagy panel stb.

Szerintem így a korrekt, ha már tudnak segíteni, akkor olyan legyen, amilyet te szeretnél, hiszen te fogsz benne élni.

Óriási dolog a segítség, de ez így elég fura. Miért akarnak mindenképp abban a városban tartani?

2019. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Hogy legyen aki ápolja őket időskorában meg legyenek közel az unokák.
2019. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, elég necces. Ez segítség is a részükről, meg nem is. Kapsz egy lakást, de ott, ahol ők akarják, eladni nem adhatod, máshova nem mehetsz, csak az ő közelükbe. Nekem ez ilyen aranykalitka jellegű. Hidd el, ha odaköltözöl, másba is bele fognak ők szólni. Ráadásul a haszonéovezet magasan felette áll a tulajdonjognak. Szóval ez szerintem bukta, én nem mennék bele.
2019. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként írom:


Jó pár évvel ezelőtt mi is vettünk a "gyereknek", de nem akart itt maradni.

Nem is volt sok vita, észérvekkel meggyőzött, miért akar máshol élni. Lakást kiadtuk, albérlet árát odaadjuk neki.

Majd lesz valahogy, eladni nem akarjuk, nem kapnánk érte annyit, amennyit ér.

Minden szülő meggyőzhető, ha nehezen is. Néha (?) nagyon nehezen.

2019. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem engedik kiadni, mondd meg nekik, ha nem lakik benne senki, teljesen feleslegesen amortizálódik le a lakás. Úgy pedig felesleges volt megvenni.

Nem értem, miért lenne kötelező benne lakni. Ha családod lesz, és úgy látod, hogy kellene segítség, utána is visszaköltözhetsz. Ha bérlik, akkor is meg lehet mondani a lakóknak, hogy x hónap múlva kell a lakás, addig költözzenek ki.

És addig sem állt üresen, termelt hasznot is az albérlet árából és te is vissza a tudsz költözni, ha valóban segítségre van szükséged.

2019. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem lesz unoka? Ha meg lerobbanak neked kell őket ápolni?

Vagyis csak a saját maguk kényelme miatt vették..adják el, és majd futja otthonra.

2019. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
mi férjemmel direkt olyan helyen vettünk lakást ahol anyukája közel van...sokat segit nekünk a gyerekek körül...én akkor mennék másik városba ha ott tuti munkahelyem lenne,ha helyben kapnék munkát akkor miért ne lenne jo amit szüleim vettek??
2019. márc. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!