Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnád így a saját lakást...

Elfogadnád így a saját lakást a szülőktől?

Figyelt kérdés

Szüleid még jókor vettek egy lakást, most azt mondják hogy "neked". Abban a városban (sőt abban az utcában!) ahol ők laknak. (Megyeszékhely.)


De te másik városba szeretnél költözni majd egyetem után. Csakhogy abban már semmilyen módon nem támogatnak (se eladni-se kiadni nem engedik a lakást, amit "neked" vettek. Ebből semmilyen módon nem engednek, hiába minden beszéd!) Tehát ha bárhova máshová mész, nullárol kezdeheted, miközben a szülővárosodban lenne már hol laknod.


Te odaköltöznél, vagy inkább lemondanál az ilyen ajándékról?


(Amúgy nem azok a beleszólós fajták, csak ez a lakhatási támogatás ára.)


2019. márc. 19. 16:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
76%
haszonélvezet meg a szülőké? így biztos nem..
2019. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem fogadnám el. Mint írtad, te nem itt képzeled el az életedet, máshol szeretnél élni. Ha elfogadod a lakást, közel sem biztos hogy boldog leszel abban a városban. Mert mondjuk nem találsz a végzettségednek megfelelő munkát? Vagy esetleg párt? Netalán nem tetszik a lakás? A haszonélvezeti dolog miatt meg eladni sem tudod, mert nem fogják sosem engedni. Nagyon durván röghöz kötésnek érzem ezt a cselekedetüket, és önzőségnek, mivel önzetlenül nem képesek a gyermekük vágyait nézni, és önzetlenül adni. Mert ez nem önzetlen gesztus, hanem hasznot akarnak majd húzni, hogy maradj a közelükben. Valószínűleg nem rossz szülők, adnak ők, de ennek ára van. Méghozzá az, hogy bebiztosítsák hogy a közelükben maradsz. Ha nem költözöl be, szerintem ezt rengetegszer fel fogják hánytorgatni, számtalan vitát fog szülni.


Próbáld észérvekkel meggyőzni a szüleidet, ha nem megy akkor pedig sajnos ritkítani kell a találkozókat.


30/F

2019. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is így csinálták, a szülővárosunkban vettek lakást, másikat nem akarnak már. Én visszaköltöztem. Szegedet sokkal jobban szerettem, de tény h ott meg munka nem lett volna. Itt viszont jó munkám van
2019. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy nem szólnak bele semmibe, pedig rögtön 3 dolog is van, amibe igen. nemcsdak azt akarják megszabni, hogy hol lakj, de természetesnek veszik, kvázi elvárás, hogy legyen unoka, és ha betegek, akkor ápold őket.


Mi látatlanban nem hozhatunk helyetted döntést, meg nem is tudjuk, hogy melyik a jó választás. De azzal jó, ha tisztában vagy, hogy ez így nem ajándék, hanem kőkemény zsarolás.

2019. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

24. igazad van!


És mindenkinek köszönöm, elképesztően jókat írtatok, kivétel nélkül hasznos válaszokat kaptam.

2019. márc. 19. 20:03
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Onnan indulnék ki, hogy milyen szülők, milyen a viszonyotok. A leírásodból az jön le, hogy nem valami jó a helyzet, irányítani akarnak téged. Az meg nem fog menni, főleg, ha lesz párod, nem fogja eltűrni.


Anyósomék direkt építettek egy házat a saját kertjük végébe. A hab a tortán, hogy a fiuk se akart soha ott lakni, de nem kérdezték meg, megszokták, hogy amit ők eldöntenek, az úgy van. Nahát, nem lett. Ott rohad a ház üresen, mert ugye albérlőt se fogadnak a saját portájukba, nem olyan mint egy panel. Gratula nekik, sokat segítettek, igazán. :)

2019. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Estádio de Felchút ***** válasza:
82%

"Igen, természetesen haszonélvezők lennének"


Ez így nem ajándék, hanem egy pofon a sz*rnak.

Extrém esetben még veszteséggel is kijöhetsz belőle.

2019. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul kizárólag a saját öregkorukat szeretnék biztosítani azzal, hogy a majdnai unokák is kéznél lesznek, meg a segítség is. Az, hogy neked milyen terveid vannak az életeddel, le van sz..va.

Na, ezért nem kellene! Nem azért, mert rájuk se akarnám nyitni az ajtót később, hanem mert úgy tekintenek rám, mint egy befektetésre, és előre eltervezik az életemet, hogy őket miként szolgáljam (meg a leendő családom). Ha meg ne adj isten nem úgy alakulna, nem tudsz majd úgy ugrálni, ahogyan ők megkívánják, akkor nyilván jönne a zsarolás, hogy bezzeg a lakásban lakni jó? Köszi, nem. Vegyen magának, adja ki, és a hasznából fizessen olyan segítséget, ami úgy ugrál, ahogy fütyül.

2019. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Metionin ***** válasza:
Hát én így azt mondanám hogy dugják fel a lakásukat. Konkrétan nem neked vették hanem maguknak, az elképzelt életednek amiről csak téged felejtettek el megkérdezni. Nagy valószínűséggel beleszólnának mindenbe és egész életedben pitizni kellene mert te kaptál lakást. Meg később ha nem akarsz nekik ugrálni mert a saját dolgoddal/családoddal akarsz foglalkozni, akkor az lesz hogy de te kaptál lakást és emiatt játszd a házigondozót. Én a semmivel indultam el érettségi után de ha ilyen ilyen módon próbálnak a szüleim zsarolni (mert ez az), nem kértem volna belőle.
2019. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!