Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum nem tudja elfogadni,...

Anyum nem tudja elfogadni, hogy nem szeretnék saját gyereket és az új barátnőm sem tetszik neki. Mit tegyek, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok. Eddig anyagi okok miatt és persze azért, mert nem volt senkim, anyukámmal éltem (még élek is). Egyedüli fia vagyok, nincs testvérem. Sokszor nyaggatott már korábban, hogy szedjek már össze valakit, meg hogy neki mikor lesz már végre unokája, de mindig mondtam neki korábban, hogy ha össze is szedek valakit, akkor ott semmiféle esküvő nem lesz és gyereket sem akarok semmiképpen sem, elképzelhetetlennek tartom. Én ha valakivel összejövök, élvezni akarom az életet, stb. Úgy néz ki, hogy eddig nem vette ezt komolyan.

De most összejöttem egy nővel, akinek már van egy kislánya. Nagyon nagy az összhang kettőnk között, ő sem akar már újabb gyereket, ezt meg is beszéltük, valamint minden más ilyen dologban is teljes mértékben együttértünk, nagyon nagy az összhang és a nézeteink is mindenben egyeznek.

Amikor bejelentettem itthon, hogy ez van, anyunak nagyon nem tetszett a dolog. Mondta, hogy ő már biztos nem fog nekem szülni. Mondtam neki, hogy pont ez a lényeg, de ezt már eddig is mondtam mindig. Látom, hogy nagyon nem tetszik neki a dolog és a csaj sem. Most besértődött, hogy hogy lehetek ilyen önző, mert ő unokát szeretne meg minden, de mondtam neki, hogy azért, mert ő unokát szeretne, akkor nekem kényszerből olyan dolgot kellene egy életre bevállalnom, amit nem akarok?! Most kicsit összevesztünk, de nem akarok haragban lenni vele.

Én nagyon jól érzem magam így, nem fogja fel.

Mindenképpen elköltözöm, ez már tény. Szerintetek hogyan kezeljem a dolgot?


2019. márc. 25. 07:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
*hagyjátok.
2019. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
13%

#7-es válaszoló: az anyuka igenis érdekember, mert tudja, hogy a kérdező nem akar gyereket, és így az ő gyereke csak kolonc lesz.

Neki mégis jó így....

2019. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
56%
Mond neki hogy itt van a nevelt lányod, ő lesz az unokája, foglalkozzon vele,örüljön neki és legyen vele vidám, én sem akarok gyereket férfiként és ezt már el is mondtam a szülőknek, de nem nagyon fogadják el, hála van egy testvérem aki babát vár szóval már úton az unoka így remélhetőleg be fejezik ezt velem.
2019. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
67%
El kéne vágni a köldökzsinórt .. Vagy 33 évesen anyád mondja meg kivel legyél és mit csináljál ? Egy felnőtt embernek nem kell ezt sehogy kezelni, haragudjon,majd rájön,hogy nincs értelme ha rájön,hogy nem hat rád az érzelmi zsarolása .
2019. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
73%

Tarts ki a véleményed mellett!!


Én ilyen helyzetbe születtem. Anyukám TALÁN egyszer valamikor szeretett volna gyereket, de apám tuti nem... Apám anyja nyomására születtem én. Neki is kellett az unoka.

Eredmény: miután összeköltözött a nagy család (szüleim, apai nagyszüleim meg én), pár évre rá apám elhagyta anyámat egy új pináért, anyám elköltözött mert itt a nagyszüleim teljesen ellehetetlenítették az életét, engem meg a nagyszüleim gondoztak (de nem neveltek, csak kényeztettek agyba-főbe).

Aranyos pici babakoromat leszámítva mindig érezem hogy mekkora teher vagyok mindenkinek. Úgy igazán sosem foglalkozott velem senki. Enni kaptam, volt hol aludnom (kiutaltak nekem egy gardróbnyi szobát amibe épphogy befér az ágyam). Anyám mindig türelmetlen volt velem, apám szinte felém se néz. De a gyerek az kellett, mert anyóspajti azt akarta.

2019. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
45%

Szíved joga eldönteni, hogy miylen életet élsz, és neked mi a prioritás.

Csak kíváncsiságból kérdezném, hogy ha a kötöttség, meg a nyűg nem hiányzik, akkor hogy tudsz együttélni majd a barátnőddel? Ok, hogy nem a Te gyereked, meg már nagyobb,és az apja is foglalkozik vele, tehát néha megszabadultok tőle, de ha a barátnőddel él, akkor bizony az ő életében ez egy nagyon erős kötöttséget jelent, ami a tiedet is ugyanúgy befolyásolni fogja, hacsak nem szexkapcsolatnál ragadtok le, Te meg továbbra is egyedül élsz, vagy a mama hotelben maradsz. Most nyilván nem érzékeled ezt, mert csak összejártok, de ha majd együttéltek? Hova rakja a gyereket, ha kötetlenül csak punnyadnátok egy szombat délután, vagy csak úgy elmennétek spontán szórakozni, vagy elkapnád egy menetre egy este, reggel, akármikor? Minden programotokat jó előre le kell logisztikázni, ha kettesben akartok időt tölteni, vagy egyébként meg tisztában vagy vele, hogy a gyereke mindenhol ott lesz, ahol ő is, és igen valószínű, hogy prioritást fog élvezni, és tönkrevágja a Te elképzeléseidet is, ha az nyavalyog valami miatt/beteg/akármi más baja van?

2019. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Hát majd az idő eldönti a mi kettőnk kapcsolatát, de szerintem ezzel nem lesz gond.

Ha nem próbálom ezt meg, akkor sohasem fogom megtudni és lehet bánnám a későbbiekben.

Otthonról viszont én lelépek, az egyszer biztos.

2019. márc. 25. 10:25
 18/30 anonim ***** válasza:
11%
33 éves itt is már az idő, hogy költözz otthonról. Nem azért, mert 33 éves vagy, hanem, mert a leírásodból látszik, hogy nem sikerült még teljesen önnállóvá válnod.
2019. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%

Te jó ég,egyes kommentelők..


Csak azért,mert otthon lakik,semmi joga abba beleszólni,hogy akar-e gyereket.


Mondd meg neki,hogy vigyázzon a szomszéd gyerekeire,ők biztos örülnének,ha ingyen bébicsősz állna a házhoz.

De lefogadom itt nem a gyerekről van szó,sokkal inkább "dicsekedni" akar vele.Mutogatni,mint valami tárgyat.


Sajnos sok ilyen buta ember van,nem lehet velük mit kezdeni.

Ha ezek után is felhozza a témát nem kell rá reagálni,majd megunja.

2019. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
35%

Azt én sem értem,ha nem akarsz gyereket,akkor minek egy gyerekes anyuka.


Gondolom úgy képzeled,hogy ő csak az övé,te meg a pasija vagy,nem pótapa.


Ha nem tervezel vele együtt élni,akkor nincs ezzel sem gond,ha a nőnek ez megfelel.

2019. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!