Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jót akarsz a gyerekednek, de...

Jót akarsz a gyerekednek, de magaddal tolsz ki?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy az a normális ha a gyerekek minél előbb elköltöznek otthonról és saját életet kezdenek fiatal felnőttként.


A szülők ezt eleinte rosszul élik meg, hogy kicsi fiuk, lányuk egyik napról a másikra már nem a szobájában hajtja álomra a fejét, hanem egy új helyen. Aztán idővel egyre kevesebbet jár haza a gyerek a szülői házba, telefonon vagy facebookon beszélnek többnyire és hát hiányzik az a gyerek nagyon.


Apaként nem szeretnék így kitolni magammal, hogy a gyerekeimet elküldöm új életet kezdeni egyedül, aztán feledésbe merül a szülői ház. Azt szeretném ha minden nap láthatnám őket (lehet nevezni önzőnek) vagy ha ez nem megoldható, minden hétvégén haza várnám őket. Nekem a gyerekeim jelentik a boldogságot, igaz még csak 6 éves lesz a legnagyobb, de már most ezen jár az eszem hogy mi lesz velem, ha én is csak évente egyszer látom őket, ahogy nagyon sok közeli ismerős a gyerekét. Sőt akinek unoka van, az unokát sem láthatják sűrűn, mivel a fiatalok úgy vannak vele, hogy az öregek már elvannak magukban.


A gyerek ha külön költözik onnantól kezdve hanyagolva vannak a szülők, fontosabb a párkapcsolat, munka, közös élet.


Túlságosan érzékenyen kezelem ezt a témát, viszont kíváncsi lennék ki hogy élte ezt meg amikor a gyerekek kirepültek.


2019. márc. 28. 18:55
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
#30, neked biztos nehéz gyerekkorod volt szülői törődés nélkül. Ha egy tinédzser magára van hagyva hogy csinálja amit akar és menjen oda ahova akar, és azzal akivel akar, akkor nagyjából az várható hogy drogos, iszákos, iskolakerülő illetve rossz életű fiatal lesz belőle. Beleviszik a barátok a balhéba, lopásba és onnantól nincs kiút. Az se megoldás ha egy szülő tizenéves gyereket útjára enged...
2019. júl. 16. 17:41
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem biztos, hogy szörnyű gyerekkorom volt, azért mert számodra nem tetszőt írtam.

Az, hogy hagyod élni, miért egyenlő azzal, hogy drogos lesz?

2019. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Tapasztalatból mondom, hogy legtöbb esetben rossz társaságba keveredik a gyerek ha nem foglalkoznak vele otthon és nem kap szülői útmutatást.
2019. júl. 16. 18:26
 34/35 anonim ***** válasza:
Kommunikáció és a gyermeked a legjobb barátoddá lesz. Onnantól kezdve akkor taliztok és úgy, ahogy az nektek jó lesz.
2019. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Szerintem is illik 12-13 éves korától kezdődően egyre több szabadságot adni neki, persze csak fokozatosan...velem is így volt, először (12 évesen, 2 hónappal a 13. születésnapom előtt) az volt, hogyha 1-kor találkozom valakivel, akkor 5-re érjek haza, aztán szépen fokozatosan egyre több idő...14 éves koromra, 15 előtt pár hónappal már teljesen természetes volt, hogyha azt mondtam, hogy most akkor 7:30-kor találkozom Budán például a barátnőmmel (F vagyok), és nem mondtam időpontot arra, hogy mikor érkezem haza...csak mentem mondjuk este kilencre.


Szó se róla, a rossz társaság mindig egy létező veszélyforrás, bármilyen korban. Én is voltam rosszabb társaságban 13 évesen. No nem önszántamból, hanem mert egy akkori ismerősöm benne volt, és ha találkoztam vele, volt, hogy osszefutottunk azzal a társasággal...cigiztek, ittak (az a bizonyos ismerős is), meg ilyenek, de én soha...legalábbis soha sem cigiztem, és csak szülői felügyelet mellett ittam alkoholt.


Megvolt mindig a kellő szabadságom, de ez nem azt jelenti, hogy amikor otthon kérdésem volt, vagy már ideje volt valamit megbeszélni (pl. szexualitás, vagy ilyenek), akkor rámhagyták, hogy majd megtapasztalom.


Lehet saját szabadság nélkül gyereket nevelni úgy, hogy magára van hagyva, és lehet teljes szabadság mellett is gyereket nevelni úgy, hogy tudja, bármikor számíthat a szülőre...én tapasztalatból azt tudom tanácsolni, hogy az utóbbit kéne megcélozni...és ez ahhoz vezet, hogyha elkoltozom sem lesz teher, ha meglátogatom a szüleimet. (Még nem vagyok nagykorú). Persze a döntés mindig a szülő kezében van, de ha a gyerek ,,zárkában” él 18 éves koráig, akkor könnyen lehet, hogy a 18. születésnapján reggel bemész tortával a szobájába, de csak egy üres szoba vár, közepén egy cetlivel, hogy elköltözött...mindenestre ez még odébb van, addig lesz idő akár tanácsot kérni, vagy kigondolni, hogyan is kéne, de belőlem mindig teljes boldogságot idéz elő, mikor XY-t csak XY óráig engedik el...boldoggá tesz a szabadságom, és szó sincs arról, hogy magamra lennék hagyva. Kívánok sok szerencsét a sikeres neveléshez, és hogy amikor arra kerül a sor, a gyermek boldogan térjen vissza a szülői házba, független attól, hogy hetente vagy havonta.

2019. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!