Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél az egyetemista gyereked...

Vennél az egyetemista gyerekednek laptopot?

Figyelt kérdés

Az öcsém és a sógornőm most vett az egyetemista gyereküknek egy laptopot, ami eddig ok. Viszont 400.000 Ft-ba került, amiből elvileg 100.000 Ft-ot adott bele az unokahúgom. Ez még mindig oké, de mióta megvan az a bizonyos laptop csak azzal tud "menőzni" és teljesen megbolondította az én fiamat is, akinek szintén ugyanaz kell amit a lány kapott. Már 2 hete rágja a fülünket, de én azt mondtam szó sem lehet róla, viszont a férjem kezdi beadni a derekát. Nem vagyunk szegények, de annyira pénzesek se hogy farzsebből kivágjunk 400 ezer Ft-ot. A férjem SOSE tudott nemet mondani, de ebben az esetben meg én nem engedek. Sok veszekedést szított köztünk és nem jutunk dűlőre. Elvileg a fiam beleadna valamennyit, de én 300.000 Ft-ot se szeretnék kifizetni egy elektronikai eszközre, sőt 200at se.

Ti mit tennétek?


2019. jan. 4. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
53%
Megvenném.
2019. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
13%
Megvettem volna,mert én jól keresek jobban mint a férjem,de a gyerekem nem fogadta volna el mivel 15 éves kora óta dolgozott önszántából.. Tiltsd el az unokahúgától ne lássa h mások jól élnek,ő meg nem kap semmit se mert nem futja,vagy mehet diák melózni..
2019. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:
Fontos információ lemaradt: az a bizonyos laptop az öcsém munkahelyén keresztül került 400 ezerbe amire mi nem is vagyunk jogosultak, jelenlegi ára 480.000 úgyhogy végképp kizárt az én részemről hogy megkapja.
2019. jan. 4. 20:29
 4/75 anonim ***** válasza:
37%

Állj!


Manapság egy komoly egyetem, komoly szakára alap egy jó és erős laptop!

Kérdés, hogy a te pujádnak kell-e, valódi használatra?

2019. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
97%
200.000-ért kaptam, fele-fele arányban fizetve. Jelentősen megkönnyíti a tanulást és a tananyagok, tételek rendszerezését, hozzáférését, megosztását. Szükség van rá, főleg ha nincs asztali gépe.
2019. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
97%
Ha közel fél milliós gépet nem is, de egy tisztességes laptopot biztosan vennék neki, ugyanis egy egyetemista manapság nem tud nélküle boldogulni. Szinte minden elektronikus úton történik.
2019. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
83%

Ha megengehetjük magunknak, akkor miért is ne? Főleg ha már 2 éve ezen témáznánk,- tehát az, hogy az unokatesó kapott gépet, az csak fokozta a vágyakozását, de nem annak tudható be, hogy a lány kapott. Szerintem az mindenképp pozitivum, hogy a gyerek is fizeti egy részét. Egyik ismerősömék is vettek a lányuknak karácsonyra. 300 ezer ft volt. Leginkább tanulási célra használja, szóval szerintem nem volt egy rossz befektetés.

A másik: ha vesz az ember egy gépet, akkor inkább ne sajnálja rá a pénzt, mert ha erről van szó, nagyon igaz a mondás, hogy olcsó húsnak hig a leve...

2019. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
82%

Egy laptop kb ennyibe kerül. Najó, 200-ért már lehet jókat kapni, de pl 100-ért max netezőset lehet. Ahogy egy új (értsd prémium kat) telefon is kb 150-200e. Szabnék feltételt: jól tanul(vagy csak átmegy a vizsgán, kinek mi a határ) kap laptopot, vagy bármi ilyesmit (ergo dolgozzon meg valamilyen szinten érte). A menőzéssel nem értek egyet, de erről majd leszoknak.

Ha én vennék laptopot magamnak, akkor én is ebben a kategóriában nézegetnék, de nálam ez más, mert ez a munkám is.

2019. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.


#7 2 hete témázunk ezen!


Van asztali gépe, de sulihoz kéne neki a laptop. Ez eddig rendben is van, valamibe én is beleegyeznék, de nem egy közel fél millió Ft-os laptopba, mert sokallom nagyon.

2019. jan. 4. 20:36
 10/75 anonim ***** válasza:
80%
Igen, félreolvastam! Elnézést. Ettől függetlenül ne sajnáljátok tőle. A gyerekednek veszitek, nem pedig egy idegennek.
2019. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!