Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ahogy felnőttem,...

Normális, ahogy felnőttem, ahogy éltünk?

Figyelt kérdés

Ùgy nőttem fel, hogy sose láttam anyukámat pihenni. Munkahelyről rohant másodállásba, aztán bevásárolni, majd haza, takarítani, mosni, főzni, leckét kikérdezni...

Amikor kicsi voltam, akkor a nagymamám vigyázott rám meg a tesómra mikor nem volt ovi napközben, hogy anyu meg tudjon csinálni mindent.

Anyu soha nem járt sehová. Se egy mozi, se egy kávé barátnőkkel, amíg otthon laktam, nem is nagyon beszélgettünk, mert annyi ideje nem volt, hogy velem leüljön 5 percre. Olyankor beszéltünk csak, ha kimentem neki segíteni a konyhába.

Soha nem láttam filmet nézni, vagy könyvet olvasni, de még csak rádiót is ritkán hallgatott.

Soha nem vett magának semmit. Se egy pár cipő, se új ruha, semmi. Egyedül fodrászhoz járt, mert rövid a haja, de festeni már otthon festette.

Nekünk se nagyon jutott semmi, új ruhát azon a pénzen vettünk, amit a rokonok adtak születésnapra, karácsonyra.

Csak mi gyerekek voltunk, gyereknek meg mindegy, mert kinövi úgyis, majd felnő, megkeresi rá, és lesz olyan, amilyet szeretne. Addig azt kell elfogadni, amit kap.

(eszerint neveltek)


Most már én is felnőtt vagyok, külön élek. Igaz, még nincs gyerekem.

Olyan furcsa, hogy van szabadidőm. Hogy le tudok ülni olvasni. Hogy van kedvenc zeném, hogy van kedvenc könyvem, hogy van hobbim. Hogy eljárunk programokra néha a párommal, hogy gyakran megyünk kávézóba, hogy a házimunka nem veszi el az egész napomat, hogy vannak ruháim, cipőim.

Olyan abnormálisnak érzem.

Anyunak mondtam a napokban, mi mindenbe fogtam bele, mennyire szeretem ezt is meg azt is, azt mondta, így a jó, most vagyok fiatal, nem szabad belefásulni a hétköznapokba. Csináljam, amit szeretnék, vegyem meg, amit szeretnék.

Annyira megütköztem ezen, hogy anyukám mondja, aki amióta férjhez ment, egy perc nyugalma nem volt, pénze magára nem volt, és én azt hittem, ő azt tartja normálisnak, hogy ez a felnőtt lét.

Hogy csak a gondok meg az örökös hóvége, és mindenre "nincs".

Hogy már gyerekként is azt szoktam meg, hogy mindenre várni kell, hogy minden jó másnak jár, olyan fura, hogy most én vagyok az a "valaki más".


Van amugy apum is, ő is dolgozott, de a háztartással meg velünk csak anyu foglalkozott. Apuval 25 évem alatt egyszer nem ültem le beszélgetni, mert nem érdekeltük soha.


-egy lány-


2019. márc. 29. 21:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális, de gyakori. Én úgy gondolom lepd meg anykádat vmi szép ruhával majd,úgyis közeleg az anyák napja.😊
2019. márc. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
Anyud ezert mondta ezeket, mert boldog, hogy neked nem az o eletet kell elned egy olyan szarholyag mellett mint az apad.
2019. márc. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Úgy bírom az ilyen nulla férgeket... a házimunka női munka... aha, okés. De akkor tudja, hogy mi a férfi munka ugyanebben a gondolatmenetben? Az hogy, őfelsége minden hónapban lerak annyi pénzt az asztalra egyetlen szó nélkül, sőt örömmel, amiből a nő el tudja látni a háztartást, a gyerekeket, és magát is kényelmesen. Mert eszerint a gondolatmenet szerint ez a férfi dolga. Ja, de hogy az már derogál, azt, már tőle ne várja el senki?!
2019. márc. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem normális ,de akkor ezt tudta nyújtani anyukád ezért mondta most neked hogy most vagy fiatal illetve ne fásulj bele az otthoni dolgokba
2019. márc. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
28%

Mintha saját magamról olvastam volna. Annyi különbséggel, hogy apum korán elment, addig sem volt minta apa. Anyumra egy az egyben igaz a leírás. De ugyanakkor örülök, mert mégis ez a gyerekkor faragott ilyenné, ami ma lettem. Nagyon jól keresek, mégse szórom el, viszont minden szabadidőt kihasználunk a feleségemmel, nem fogunk belefásulni :)

29/f

2019. márc. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

Becsüld meg Anyukádat, nem lehetett könnyű neki!

Sajnos még ma is sokaknak jut ez, de remélem a gyerekkorod megtanított arra, hogy milyen férfival nem szabad gyereket vállalni.

2019. márc. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
Anyukád előtt le a kalappal. Másrészt azt is becsülöm benne a leírtak alapján, hogy nem keseredett ebbe bele, és bíztat, hogy éld az életed, tedd a dolgaidat, vegyél meg, engedj meg magadnak dolgokat. Ez azért is szép, mert sok olyan anya van, aki belekeseredik a saját életébe, és már a lányától is sajnálja (nem a "sajnál" szó rá a legjobb, de máshogy nem tudom most kifejezni.)
2019. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

"Úgy bírom az ilyen nulla férgeket... a házimunka női munka... aha, okés."


Igazad van teljes mértékben.

De amúgy mit várunk, amikor: Elmeséltem egyik barátnő-félémnek, hogy a lányom (22 éves) férjhez megy a nyáron (már együtt élnek 1,5 éve). És akkor ez a nőismerősöm (neki is olyan korú lánya van, mint az enyém), kérdezi tőlem számonkérően, kerekre nyílt szemmel, hogy : "De hát már mindent tud a lányod? Tud főzni, mosni, vasalni, takarítani?"

Mondom neki, hogy tud, de ők eleve megosztják a házimunkát, (pl. vejem vasal, porszívóz, stb), együtt főznek, mindent együtt.

A nő pedig nézett csodálkozva (mindez Bp-en, 2019-ben).

Tehát neki tök természetes lenne, hogy a lánya szakad bele, a veje meg a sört vedeli a kanapén? (Amúgy az ő házassága is olyan, és csodálkozik, hogy pl. nálunk a férjemmel közös a házimunka).

2019. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

09:25...Egyik barátnőm anyja volt ilyen.


Folyamatosan sütött-főzött, takarított. Ment mellé a panasz áradat. De mindig nyugtázta azzal, hogy "ez a nő dolga". Még csak nem is a férje kérte, mert gyakorlatilag a nő volt a ház ura.


Saját lányáról is úgy volt, hogy meg kell tanulni főzni, mosni mert az a nő dolga. Egyszer meg teljesen oda-vissza volt, hogy "egy férfi mosogat" mert elmostam magam után, és hát az is a nők dolga.

2019. márc. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%
Amilyen szuper anyukád van, olyan féreg apád, már bocsánat. Becsüld meg anyukádat. Nekem az első gondolatom az volt, hogy én a helyedben most, hogy megtehetem, biztosan elvinném színházba, moziba, kávézni, egyrészt hálából, másrészt, mert megérdemli. :)
2019. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!