Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ahogy felnőttem,...

Normális, ahogy felnőttem, ahogy éltünk?

Figyelt kérdés

Ùgy nőttem fel, hogy sose láttam anyukámat pihenni. Munkahelyről rohant másodállásba, aztán bevásárolni, majd haza, takarítani, mosni, főzni, leckét kikérdezni...

Amikor kicsi voltam, akkor a nagymamám vigyázott rám meg a tesómra mikor nem volt ovi napközben, hogy anyu meg tudjon csinálni mindent.

Anyu soha nem járt sehová. Se egy mozi, se egy kávé barátnőkkel, amíg otthon laktam, nem is nagyon beszélgettünk, mert annyi ideje nem volt, hogy velem leüljön 5 percre. Olyankor beszéltünk csak, ha kimentem neki segíteni a konyhába.

Soha nem láttam filmet nézni, vagy könyvet olvasni, de még csak rádiót is ritkán hallgatott.

Soha nem vett magának semmit. Se egy pár cipő, se új ruha, semmi. Egyedül fodrászhoz járt, mert rövid a haja, de festeni már otthon festette.

Nekünk se nagyon jutott semmi, új ruhát azon a pénzen vettünk, amit a rokonok adtak születésnapra, karácsonyra.

Csak mi gyerekek voltunk, gyereknek meg mindegy, mert kinövi úgyis, majd felnő, megkeresi rá, és lesz olyan, amilyet szeretne. Addig azt kell elfogadni, amit kap.

(eszerint neveltek)


Most már én is felnőtt vagyok, külön élek. Igaz, még nincs gyerekem.

Olyan furcsa, hogy van szabadidőm. Hogy le tudok ülni olvasni. Hogy van kedvenc zeném, hogy van kedvenc könyvem, hogy van hobbim. Hogy eljárunk programokra néha a párommal, hogy gyakran megyünk kávézóba, hogy a házimunka nem veszi el az egész napomat, hogy vannak ruháim, cipőim.

Olyan abnormálisnak érzem.

Anyunak mondtam a napokban, mi mindenbe fogtam bele, mennyire szeretem ezt is meg azt is, azt mondta, így a jó, most vagyok fiatal, nem szabad belefásulni a hétköznapokba. Csináljam, amit szeretnék, vegyem meg, amit szeretnék.

Annyira megütköztem ezen, hogy anyukám mondja, aki amióta férjhez ment, egy perc nyugalma nem volt, pénze magára nem volt, és én azt hittem, ő azt tartja normálisnak, hogy ez a felnőtt lét.

Hogy csak a gondok meg az örökös hóvége, és mindenre "nincs".

Hogy már gyerekként is azt szoktam meg, hogy mindenre várni kell, hogy minden jó másnak jár, olyan fura, hogy most én vagyok az a "valaki más".


Van amugy apum is, ő is dolgozott, de a háztartással meg velünk csak anyu foglalkozott. Apuval 25 évem alatt egyszer nem ültem le beszélgetni, mert nem érdekeltük soha.


-egy lány-


2019. márc. 29. 21:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy mindegyik hozzászóló szidja a kérdező apját, csak mert "nem segített otthon" és nem végzett "női munkát".


Azt senki nem kérdezi, meg, hogy vajon a megélhetéshez szükséges pénzt milyen ARÁNYBAN hozta haza apu illetve anyu és hogy apu vajon a melóhely után a kocsmában múlatta-e az időt vagy pedig pl túlórázott vagy neki is volt másodállása.


Csak mert nálunk is bizony hasonló volt a felállás: Apám mérnök volt, 3-4x annyi pénzt keresett, mint a pedagógus anyám, és munka után apám a hatalmas szőlőterületet látta el, anyám meg a háztartás és engem a 3 testvéremmel.


Soha nem láttam apámat mosogatni, takarítani vagy főzni, vasalni. Viszont anyámat sem láttam soha ásni, kapálni vagy 25 liter permetlevet cipelni a szőlőben, nem láttam betonozni vagy téglát cipelni. Megvolt mindenkinek a mag dolga.


Én pedig, mivel nincsen szőlőm, elvégzem itthon a háztartási munkát, ugyanúgy, mint a feleségem. Tudok, főzni, vasalni, mosogatni, ami kell.


Szóval nem hinném, hogy el kell ítélni egy férfit csak azért, mert nem végez "női munkát", ha végez helyette más, asznos munkát. Anyámat sem ítélem el, mert nem segített apámnak betonozni.

2019. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!