Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy anyukám...

Mit tehetnék, hogy anyukám akarjon tanulni kicsit?

Figyelt kérdés
Anyukám kapott egy nagyon jó ajánlatot. Sokkal-sokkal kényelmesebb munkája lenne, mint a mostani (utálja, 3 műszak, utazással is jár, a fizetés sem egetverő ha nem túlórázik minden szombaton). Annyi feltétele van, hogy tanulnia kellene kicsit, a számítógépes ismereteit fejleszteni, illetve kicsit feltorázni a nyelvtudását. Cserébe itthonról dolgozhatna biztos állásban és a mostani fizetésének a dupláját is megkapná - túlóra nélkül. Ő viszont azt hajtja, hogy ő ehhez buta, nem tudja megcsinálni... Pedig nem így van. Hogyan vehetném rá? Jót akarok neki... Még csak 45 éves.
2019. ápr. 2. 18:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

egyes és nyolcas vagyok


Hm. Ebben az esetben olyan tanárt kerítenék neki, aki hajlandó házhoz menni hozzá, legalábbis a tanulási folyamat elején. Működhet?

2019. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%
Akkor valahol ugyanott szeretnéd őt elhelyezni, ahol te vagy. Anyud 45 nem öreg, de már nem is fiatal. 10 év van köztünk, de én is nehezen veszem rá magam tanulásra, újításra pedig csak 34 vagyok. Tele van a búrám, amikor elküldenek továbbképzésre a világ végére, így én anyudat is megértem.
2019. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mennyire rugalmasak ebben a tanárok, még nem keresünk, mivel ugye nem hisz magában, higy képes még tanulni. Utojára 10 éve ült iskolapadban és azt mondja, hogy már nem menne neki a tanulás (padon kívül sem). Az önbizalmát kellene inkább kicsit helyrehoznom, csak nem tudom, hogyan...
2019. ápr. 2. 19:01
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"gyógyszergyárban pótlékkal lazán nettó 200 felett keres, hát nem sok otthon végezhető meló van 400 nettó felett.."


Annyira utalom ezeket a magabiztos kijelentèseket. Én is gyógyszergyàrban dolgozok teljes munkaidőben, 100 pár ezerért. Muszáj olyat írni, ami nem takarja a valóságot minden esetben?


Kérdező, szerintem is ülj le és segíts az anyukádnak. Persze ha nem akarja, nem tudsz mit tenni, de hülyeség lenne nem élni vele.

2019. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

egyes, nyolcas és tizenegyes vagyok


Hivatkozz rám :DDD !!! Idősebb vagyok édesanyádnál, és megint tanulok, munka mellett természetesen. Idén szeptemberben végzek, és aztán "újratervezés": megnézem, mit lehet kihozni életem hátra lévő részéből (és ki is hozom, ha csak rajtam múlik). Sok sikert édesanyádnak!

2019. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2019. ápr. 2. 19:27
 17/21 anonim ***** válasza:
21%
14,egy három műszakos minőségellenőrről beszélünk...
2019. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam három műszakos minőségellenőrként, bruttó 250.000 + pótlékért
2019. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le vele, beszéljétek meg az új lehetőség előnyeit, hátrányait, írjátok fel ezeket egy középen elválasztott lapra. Ha leírva látja az előnyöket, lehet, hogy könnyebben rávehető a változtatásra. Szerintem nemcsak a pénz az előny, hanem a fejlődés is. Lehet, hogy nehéz, de még van 20 éve a munkaerőpiacon. Lehet, hogy legközelebb nem lesz ilyen jó lehetősége, hanem ugyanennyit vagy még többet kell tanulnia esetleg nem is több pénzért, hanem, hogy el ne veszítse a jelenlegi munkáját. A világ gyorsan változik, alkalmazkodni kell. Biztasd azzal, hogy a nyelvet, ha már tudja egy szinten, könnyebb fejleszteni, mint egy új nyelvet gyakorolni. Ha van otthon internethozzáférése, sokat tud otthon, egyedül is gyakorolni, még szórakozhat is, nézhet filmeket idegen nyelven. Gyűjts még te is több és több érvet, biztasd, növeld az önbizalmát, hátha hajlandó lesz belevágni.
2019. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld bíztatni, mondd, hogy segítesz neki.

Én pont 45 éves voltam, amikor lehetőségem adódott arra, hogy elvégezzek egy tanfolyamot, és ha az megvan, akkor közszolgálati ösztöndíjjal mehetek az egyetemre. Közigazgatásban dolgoztam akkor, a felsőfokú végzettség ott konkrétan az érettségizett bér dupláját jelentette akkor. Az egész család bíztatott, és rávettek, hogy jelentkezzek. Megcsináltam a tanfolyamot, utána pedig jelentkeztem az egyetemre. Azt is megcsináltam elsőre, csúszás nélkül, munka és család (3 gyerek) mellett. 49 múltam, mire meglett a diplomám. Már nem ott dolgozom, mert leépítettek tavaly novemberben 22 év után. Ennek a diplomának köszönhető, hogy sikerült munkát találnom, ráadásul sokkal jobb feltételekkel is fizetéssel mint ahogy a közig.-ben dolgoztam. Neki még ennyit sem kéne tanulni, csak kicsit fejleszteni a már meglévő tudását. Próbáld bíztatni, de ha nagyon nem akarja, nem tudsz vele mit kezdeni.

Rám is hivatkozhatsz. :-D

2019. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!