Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így lennie? Miért...

Miért kell így lennie? Miért nem láthatom a gyermekemet?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapja váltunk el az élettársammal. Másfél hónapig működött a gyerekelhelyezés és február óta erőszakkal, rendőrrel, fenyegetéssel egy hét is egy hét ott a 8 éves kislányom elhelyezése a bírósági döntésig. Ehhez ragaszkodik az apja. A gyerek nagyon hiányol engem, hisz 8 évig minden nap én gondoskodtam róla. Senki sem tud segíteni, mert ha nem engedek megint a gyerek issza meg a levét, jön a gyámügy és kiemelik. Az apa nm akar valószínleg tartásdíjat fizetni, emiatt csinálja ezt. Tudom, hogy szereti a lányát, de ha igazán szeretné, hagyná azt ami másfél hónapig működött. Minden héten láthatta mindkét szülőjét, az vitte és hozta iskolába, aki eddig is. A gyerekelhelyezési papírok be vannak adva, Szerintetetek kihez fordulhat egy elkeseredett anyuka, akit nem véd semmi???

2019. ápr. 2. 18:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen! Ez birtoklás, mivel így nem kell tartásdíjat fizetni. Nem szereti ha bemegyek a suliba, és ha hívom őt. Ma voltunk mediátornál ésvelmondta, hogy semmiféle kompromisszumra nem hajlandó. Mivel van pénze, teljesen elvarázsolja a gyereket. De én tudom, hogy a szeretet és az igazság győzno fog.
2019. ápr. 3. 20:49
 12/16 anonim válasza:
55%
Kérdező, úgy látom te csak a tartásdíjra hajtasz. Szép, hogy ezt a gyerekkel takarózva teszed. ugyan már milyen ember az olyan apa aki nem egyből eldobja a gyereket hanem vele akar lenni? Tudod én inkább azt szerettem volna, hogy a férjem törődjön a gyerekkel de letojta. Sokra megyek a pénzel, mikor a gyerekem szenved, mert az apja nem foglalkozik vele. Szokásos gyakori kérdések színvonal. Mi lett ebből a világból?
2019. ápr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%

En megertelek.

Amugy nem regen tudtam meg ez valoban igy van. Viszont ugy tudom a kapcsolattartast nem tilthatja! Es a kapcsolattartasba tartozik telefon, email.jandek atadas stb.

2019. ápr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Én eddig sem tiltottam meg a láthatást. Nem is tehettem és nem is akartam. A téli szünet nagy részében ott volt, minden hétvégén péntektől vasárnap délutánig ott volt. Aztán jött a február, nem engedte 4 óra előtt elvinni a gyereket a suliból, hisz ő is szülő és nem járult hozzá. Azt akarta elérni hogy ott rángassuk a gyereket, de nem akartam hogy ezt lássa.

Igen, foglalkozzonna gyerekkel, hisz nem tette 8 évig. De ne így! Nem tudjátok min megyek keresztül és egy kislányról van szó nem egy kamasz fiúról....

2019. ápr. 4. 06:54
 15/16 anonim válasza:
37%

10-es, honnan gondolod, hogy nem kérdezte meg az apa a gyereket?

Mi van ha a gyerek az apával akar lenni? Az anyja meg csak minket kábít. A bíróságon az első lesz, hogy halgattasék meg a másik fél is.

Majd a bíróság eldönti kihez kerül a gyermek. Anyukának meg vigyázni kell, mert ha az apa már most ennyire tudatában van a jogainak, akkor a bíróság ha megalapozott az apának is ítélheti a gyermeket. Nálunk pont most volt egy ilyen ügy. Hosszas huzavona, kb 2 év bíróság után a gyereket az apánál helyezték el. Az anyát meg eltiltották tőle. Ehez képest amit a kérdező ír, még jó helyzet. Kérdező számíts arra, hogy a bíróságon minden szennyesed ki lesz teregetve. Javaslom, hogy ebbe csak akkor menj bele, ha nincs takargatnivalód.

2019. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Teregesse csak ki a szennyeseimet... Mik a bűneim? Szültem egy gyönyörű egészséges, okos kislányt neki szerelemből, szoptattam egy évig, a nap 24 órájában vigyáztam rá, óvtam féltettem. 2,5 éves korától jött velem minden reggel dolgozni és mentünk haza fáradtan minden este... Megvettem neki mindent, orvoshoz vittem, ápoltam, mellette voltam, játszottam vele, vittem logopédushoz, fejlesztő tornára, balettre, misére minden vasárnap, tanítottam olvasni számolni... Állok elébe... Várom a tárgyalást!
2019. ápr. 13. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!