Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valakit 24 évesen még a szülei tartanak el, mert orvosi egyetemre jár és nincs ideje dolgozni? Egy kis albérletet is fizetnek Bp-n. Mondjuk van rá pénzük, nem gond nekik. Ciki attól még?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 6. 15:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán nem ciki.
2019. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

Én érettségi után 3 év (munka) után tanultam tovább, és nem volt kérdés a család számára, hogy ha nappalin tanulok, akkor (újra) eltartott leszek. Vállaltam ugyan kisebb munkákat, utolsó évben már félállásban dolgoztam is, de megélni azért nem tudtam volna belőle.


Teljesen más az, amikor harmincas, sőt akár negyvenes, évek óta dolgozó (vagy éppen nem dolgozó, de nem is tanuló) felnőtteket is a szüleik tartanak el. Na az már "ciki".

2019. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
88%
Inkább az a ciki, mikor egy szülő, annak ellenére, hogy megtehetné, amint a gyerek betölti a 18-at elzavarja dolgozni, és nem hajlandó egy fillérrel sem támogatni. Aztán 10-20-30 év múlva csodálkozik, hogy felé sem néz a gyereke.
2019. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező én orvosként úgy gondolom, hogy sajnos lassan orvosnak lenni önmagában is ciki. Nulla megbecsülés se anyagi, se erkölcsi se semmilyen, és a befektetett időd és energiád soha sem fog megtérülni...

A mai világban el kell menni vagy asztalos aki vagy kőművesnek vagy informatikusnak ha normális életet akarsz. Az egész orvosi pályának semmi értelme...

2019. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
26%
szia hasonlóan vagyok én is, 24 vagyok, orvosira járok és anyumék fizetik az albit, illetve nekem van egy súlyos, progresszív betegségem. Én is cikinek érzem, de nem igazán tudok mit tenni ellene. Az orvosi-betegség kombó mellett lehetetlen dolgozni.
2019. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én 20 éves vagyok, most végzek az első évemmel és albérletben lakom, mert a kollégiumban képtelen voltam tanulni, pedig előtte 5 évig középiskolai kollégiumban éltem, de az merőben más volt.

A kérdést nem is igazán értem, egyetlen csoporttársam sincs aki önellátó lenne. Nem is nagyon lehetne, nincsen végzettségünk, leszámítva az érettségit. Pont azért tanulunk, hogy legyen egy szakmánk, amivel aztán dolgozhatunk.

Szerintem egy gyerek támogatása nem 18 éves koráig tart, hanem - a családi tőke kapacitásához mérten - amíg tanul.

Nem gazdag “orvoscsaládból” (nem pejoratív értelemben!) származom, mégsem volt sosem konfliktus ebből.

2019. ápr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Tudod kérdező, mindenki úgy oldja meg az életét ahogy bírja. Például vannak olyan mamahotelesek is akik nem laknak otthon 18 éves korutól, nem ők vették a lakást, a rezsit, költőpénzt és az egyetemet se saját pénzből fizetik és csajoznak ezerrel mert a lányok azt hiszik róla micsoda önálló a pasi.
2019. nov. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!