Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem édesanyám teljesen rámtelepedik? 17/L

Figyelt kérdés

Úgy gondolom kiskoromban elég jó kapcsolatom volt édesanyámmal, de mióta "kamaszodom" egyre nyomasztóbbá válik. Próbál ugyanúgy kezelni, mint régen. Nem enged el sehova, hétközben minden nap suli után egyenesen haza kell mennem és egész délután tanulnom. Nem engedi, hogy találkozzak a barátaimmal, mert azt mondja nem kedveli őket, de még soha, senkit nem kedvelt. Van barátom, ez rengeteg veszekedést váltott ki. Heti egy délutánt tölthetünk együtt, azt is csak nálunk, és folyamatosan bemászkál "ellenőrizni, hogy mit csinálunk".

Buliban természetesen még sosem voltam, és azt mondta sosem lehetek.

Ő határozza meg, hogy milyen ruhákat hordhatok.

15 éves koromig azt sem engedte, hogy borotváljam magamat, pedig erős szőrzetem van, de azt mondta, hogy kislányoknak nem kell..

Folyton rámtámad, hogy nem segítek neki eleget. Pedig tényleg sokat takarítok és főzök itthon. Próbál lelki terrorban tartani, azzal, hogy mondja hogy én már nem is szeretem őt, kihasználom, csak rabszolgaként tekintek rá..

Azt sem engedi, hogy elmenjek diákmunkát végezni, merthogy inkább itthon segítsek..

Értem én, hogy szeret, félt, nem akarja hogy felnőjjek.. De ezt én már nagyon soknak érzem. Sokszor próbáltam beszélni vele erről, de semmire nem mentem vele..



2019. ápr. 7. 11:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%
Hogy hogy nem engedett borotválkozni? Ő fürdetett vagy mi???
2019. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%

Lázadj. Igenis menj el bulizni, menj át a barátodhoz, ahol anyád nem tud a nyakatokon lenni. szólj, hova mész, de ne kérj engedélyt. Egy ideig hisztizni fog, aztán meglátja, hogy semmi bajod, plusz beletörődik hogy már nem vagy kisbaba, és elfogadja, mást úgysem tud tenni.

Ha nem megy neked ez az ellenállósdi, várd ki amíg 18 nem leszel, akkor már tényleg nem kell az engedélyük semmihez.

Vagy ne segíts neki, amíg így viselkedik hiszen valamit valamiért.

2019. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsó al teljesen egyet értek.

Lázadj csináld azt amit nem lehetne. Majd ha épségbrn jössz haza anyukád látni fogja hogy minden rendben.

Persze az elején számíts egy kis ordibálásra.

2019. ápr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!