Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is jár olyan cipőben,...

Más is jár olyan cipőben, hogy ápolnia kellene a szülőjèt, de undorodik tőle?

Figyelt kérdés

Van egy alkoholista apám. Minden létező rosszat elkövetett ellenünk (fizikai, érzelmi, szexuális bántalmazás) gyerekkoromtol kezdve. Amióta az eszemet tudom, alkoholista. Számtalan sikertelen elvonási kiserleten van túl. Mostmár olyan szinten lealjasodott a piatol, hogy maga alá wc-zik, stb... egyelőre nem kell még apolnom, de szerintem nagyon hamarosan eljön az ideje. Egyébként más betegsége elvileg nincsen, mentális sem, "csak" az alkoholizmusa.

Egyelőre csak annyit csinálok, hogy kifizetek neki egy-ket dolgot a lakással kapcsolatban, (vagyis nem neki, hanem helyette!, neki nem adok pénzt a kezébe), meg néha bevasarolok (piát nem!).

De olyan szinten kosz, mocsok, bűz van a lakásban, hogy ahányszor belépek, elfog a hányinger, és még órákkal később is érzem. Tömény húgy és piaszag. Menekülök onnan...

Néha elgondolkodom, hogy lehet, hogy mosnom kène rá? Kitakarítani? Na de aki le tud menni a boltba piáèrt, az a mosógépet is be tudná indítani, ha nem lenne full beb.szva...

Nem titkolom, gyűlölöm és undorodok tőle.


De nem tudom, hogy hol kezdődik és meddig terjed a büntetőjogi felelősségem vele kapcsolatban, ha egyáltalán van? Tudjátok, a szülőgondozás vagy mi.


Más is járt hasonló cipőben?



2019. ápr. 8. 20:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"Nem tudom azt sem, hogy ki hivatott arra, hogy hivatalosan is megállapítsa, hogy önellátásra képes-e és ezt kinek és mikor kell elinditania?"


Igen, meg hogy mennyire fizetős, nyugdíjából telik-e rá, vagy ki kell egészíteni havonta...

Jó lenne, ha nem Téged terhelne. De itt nálunk pl. ha idős és beteg, mindig arra próbálja rábeszélni a körzeti doki, hogy otthonba menjen, vigye be a lakását.

Apudnak saját a lakása?

2019. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Metionin ***** válasza:
100%

Utolsó, szociális otthonba viszik ha már egyáltalán nem tudja ellátni magát. De hamarabb fog megfulladni a saját hányásában vagy kihűlni télen.

Kérdező, neked nem kötelességed ellátni, sem takarítani rá. Max ha olyan állapotba kerül, kérvényezni a szoc. otthonba való felvételét.

2019. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Metionin ***** válasza:
Ja bocs még 7esnek írtam.
2019. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Tessek?! Fizikai, lelki es szexualis bantalmazas utan, te - meg ha unoldorral is, de a feneket is kitorolned?!

Nem hiszem, hogy sokan jarnak hasonlo cipoben,mivel ritka egy balek vagy mar bocs.

2019. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
88%

Hát..irtad hogy elkövetett ellenetek fizikai érzelmi szexuális bünöket...

Hogy hogy nnem nyitottad még rá a gázt?? Ez itt a kérdés ,nem hogy még mossál e rá mert búdös....

Kérhet szül.tartást de ugy se lenne pénze ugyvédre...

Hagyd a nyomorúságában megdogleni hamár annyi szenvedést okozott.

Ilyen ember nem érdemel semmi eberséget hiszen ő sem sajnált akkor mikor megerőszakolt gondolom

2019. ápr. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy cipőben járunk/jártam veled. Tudom ez nagyon szörnyű lesz, de a mi nevelőapánk, aki egy komplett vagyont (két lakás, autók stb) döntött le a torkán és azt meg sem említem, hogy velünk miket tett, szerencsére elaludt cigivel a kezében és kigyulladt a “lakhelye”. Az odaveszett életet sajnáltuk, de őt nem. Szégyen vagy sem, de a család fellélegzett és újrakezdtünk mindent.
2019. ápr. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azt is elfelejteném, hogy egyáltalán él,nem hogy segítsek neki ezek után.
2019. ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

1, Valóban beperelhet szulotartasra, de kb kizárt, hogy nyerjen.

2, A szulotartas/rokontartas pénzbeli támogatás, általában elég alacsony összeg 10e körül.

3, Gondozásra nem kötelezhetnek

2019. ápr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
A 15-ös válaszban van a lényeg, a szívemből szólt. Bocs, de tőlem ott dögölhetne meg az ilyen ember, ahol van.
2019. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz amit irsz akkor fele se nezz. Nem fogsz bortonbe kerulni, a szulotartasrol meg irtak. De az is penzbeli lenne nem apolasi. Maganak koszonheti, elje le igy az eletet. Csak azon lehet segiteni akar akar is valtozni.
2019. ápr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!