Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy nem létezik olyan, hogy a gyerek nem szereti a szüleit?

Figyelt kérdés

(Kiegészítő infó:apámat nem ismerem, nagyon kicsi korom óta nem él velünk, nem tartjuk vele a kapcsolatot, nem tudom mi van vele)


Sokszor, amikor embereknek beszélek arról, hogy az anyám és az énközöttem lévő kapcsolat nem valami jó, vagy amikor ki is mondom hogy utálom őt, akkor jönnek egyből hogy jaaaj ne mondjak már ilyet, ilyen nincs, biztos te is szereted az anyukádat. Aztán meg elkezdenek győzködni, hogy én márpedig szeretem az anyámat, ne mondjak ilyen butaságokat hogy nem. Ők miért gondolják azt, hogy nem létezik olyan, hogy valaki nem szereti a szüleit? Miért gondolják ők azt, hogy azért mert xy megszült engem, amiatt felmentést kap minden rossz cselekedete alól, és kötelezően szeretnem kell őt, bármennyire is csak tönkreteszi az életem és a jövőmet?


Most nyugodt vagyok, néhány hónapja lakótársakkal lakom egy másik városban, szakmát tanulok egy olyan helyen ahol pénzt is kapok érte, nagyon jól alakul az életem és a jövőm - most, hogy nem az anyámmal lakom.

16/f



2019. ápr. 10. 12:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%
Férjem sem szerette a szüleit, nem is érdemelték meg, soha nem törődtek vele. Ez nem vérségi kapcsolat kérdése.
2019. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

#6 13:54

"Ilyen sérelmeket nem illik kéretlenül másokkal megosztani."

Ez itt a gyakori kérdések, itt tulajdonképpen minden "kérve van". Ez egy olyan fórum, ahol anonim módon ki lehet beszélni szinte mindent.

A való életben meg nyílván nem azzal mutatkozom be, hogy helló, xy vagyok és utálom az anyámat.

"Ha valaki előtt szidod az anyád"

Nem hiszem hogy szidtam volna anyámat. Összesen annyit említettem meg róla, hogy voltak rossz cselekedei, meg hogy tönkreteszi az életemet és a jövőmet. Nem pedig hogy azt a mocskos szemétláda hogy tilthatja meg hogy elmenjek dolgozni, hogy törjön ki a bokája.

A sittes mondatodat pedig nem értem. Nem szidtam én senki más ember anyját. Vagy ha én szidnám a saját anyám, akkor annak engem kellene érzékenyen érintenie?


#7 14:09

És miért számít az hogy 16 éves vagyok? A gondolkodást, a véleményformálást és az önállóságot csak x év fölött sajátíthatja el az ember?


#1 13:02 pedig... Nos, te egész tartalmas választ írtál, kérlek kifejtenéd bővebben hogy mire gondolsz?


#5 13:33

Nem tudom, hogy mennyire szeret, de azt tudom róla, hogy paranoiás. (Többek között ezért sem szimpatizálok vele.) Mindentől és mindenkitől ok nélkül fél, ha valami új dolog kerül elé/új emberrel találkozik akkor inkább csak kerüli, megpróbál a lehető legkevesebb interakcióba lépni vele. Új kapcsolatokat soha nem hoz létre, ha mégis szüksége van más ember segítségére, akkor a nagyon régóta ismert ismerősei közül keres valakit, nem számít hogy milyen ember, vagy hogy mennyire alkalmas a feladatra. (pl: régebben ki kellett festeni egy szobát, ahelyett hogy hívott volna egy festőt, vagy bárki rendes embert aki akár ingyen megcsinálta volna, inkább idehívta az egyik régi alkoholista ismerősét, hogy inkább csinálja meg ő, az hogy mennyire indulatos és agresszív az nem számít. Az, hogy nem volt pénz nem kifogás, mert fizetett neki, meg hozott neki egy rakat sört.) Ha egy új emberrel találkozik és beszél vele, zsigerből azt hiszi, hogy csak azért akar beszélni vele, hogy ártson neki. Ha én próbálok barátkozni valakivel, akkor mindig ferfde szemmel néz minket (ami már rendesen zavaró), ezért az ő jelenlétében én sem tudok beszélni más emberekkel. Odajön mellénk, hallgatózik, és olyan zavaróan bámul minket, hogy az ember nem tud 2-3 összefüggő mondatot elmondani megakadás nélkül.

Én legszívesebben csak elhatárolódnék tőle, hogy olyan legyen számomra mint egy átlagos idegen. Ha mindkét irányban teljesen függetlenek lennénk egymástól és semmi közünk nem lenne egymáshoz, akkor én boldogan élném tovább az életem, az anyám irányába bármilyen hiányérzet vagy hasonló nélkül.

2019. ápr. 12. 12:48
 13/33 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg paranoiás, lehet hogy skizofrén. Kezelik valami mentális betegséggel, volt már orvosnál?
2019. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Még soha nem volt ilyen tekintetben orvosnál (sőt, amióta én élek azt se láttam egyszer sem hogy egy általános orvosnál járt volna-e). Viszont ha én mondanám bárkinek is, hogy az anyámnak el kellene mennie egy pszichológushoz, akkor reflexből jön a válasz, hogy hogyan mondhatok ilyet a saját anyámról, meg hát én csak gyerek vagyok, meg 18 se múltam el, meg amúgyis mit képzelek én, hisz ő az anyám.


(Az is érdekes, hogy egy 17 éves 364 napos ember április 12-én 23:58-kor még nem felnőtt, de 3 perc múlva 13-án már igen, és ezalatt a 3 perc alatt hírtelen magábaszívja a semmiből azt az összes tudást ami szükséges a felnőtt léthez, 3 perc alatt hírtelen kifejlődik a személyisége, és 3 perc alatt képes lesz olyan komoly döntéseket is meghozni, amit 3 perccel ezelőtt nem tudott. Ha nem is mindegyik átlagember gondolja így, a jog 100%-ig így értelmezi, és 100%-ig tartja is magát hozzá... Elképesztő...

No de ez egy másik téma, nem ide tartozik.)

2019. ápr. 12. 15:27
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Rám is csak néznek, hogy "ilyen nincs". Pedig de, nagyon is van. Csak én nekem még legalább 3 évig ki is kell bírni, mert persze nem mehetek el, amíg be nem töltöm a 18-at🙄🙄
2019. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
6. Miért ne szidhatná ha arra érdemes. Felejtsük már el, hogy a szülő egy szent mert megcsinált vagy megszült. Nem ettől szülő valaki. És nem kötelező szeretni. Én nem vagyok Jezus krisztus nem szeretek mindenkit. Aki rondán bánt velem különösen nem. Ennyi! Sok ember életét teszi tönkre az ilyen megnyilvanulás mint a tiéd. Magaddal kene foglalkoznod nem a masik életével. Szerencse, hogy a kérdezőnek volt annyi esze, hogy eljött egy romboló közegből. Sokan évtizedekig kínlódnak mert lusták, vagy gyávák.
2019. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, nem tudom mit tett/nem tett anyád. Iskolában/családsegítőnél nem tudsz segítséget kérni? Akivel normálisan bánt az anyja, el sem tudja képzelni mire képes.
2019. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
2%
Fiatal vagy meg... mit nem vett meg ps4?
2019. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Hogy ps4? Nem. Olyat nem is szerettem volna. Ellenben szerettem volna dolgozni, barátkozni, a gyerekkoromat nem egy intézetben tölteni, olyan jegyeket szerezni amilyeneket én szeretnék, nem olyat amilyeneket ő szerzett, hogy ne turkáljon a pénztárcámban és a táskámban, hogy ne magánnyomozót béreljen fel ha meg akar tudni valamit, meg hasonlók.


Pszichológusnál meg egyéb ilyen helyeken voltunk, semmi eredménnyel, mert ő megszült engem, és kb ennyi, nem tehetnek semmit. Az hogy ő megszült felhatalmazza minden egyéb dologra amit fent felsoroltam. Ők is tudják, hogy egyébként én egy értelmes, önállóságra képes srác vagyok, de mivel ő az anyám, ezért nem tehetnek semmit. Még megmondani se, hogy hé, a fiad nem egy életképtelen hülyegyerek.

2019. máj. 19. 17:32
 20/33 anonim ***** válasza:
81%

1:"miccónak a faluban?"-mentalitás(amikor megkérdezték, miért nyilatkozol anyudról, úgy ahogy, akkor jusson eszedbe)

2: sokan el se tudják képzelni, milyen degenerált emberek válnak donorokká, akik a gyereket megcsinálják, de a szülőtől fényévnyire vannak(anyum szocmunkás,szóval igen durva szélsőségeket is hallottam már).

2019. máj. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!