Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy nem létezik olyan, hogy a gyerek nem szereti a szüleit?

Figyelt kérdés

(Kiegészítő infó:apámat nem ismerem, nagyon kicsi korom óta nem él velünk, nem tartjuk vele a kapcsolatot, nem tudom mi van vele)


Sokszor, amikor embereknek beszélek arról, hogy az anyám és az énközöttem lévő kapcsolat nem valami jó, vagy amikor ki is mondom hogy utálom őt, akkor jönnek egyből hogy jaaaj ne mondjak már ilyet, ilyen nincs, biztos te is szereted az anyukádat. Aztán meg elkezdenek győzködni, hogy én márpedig szeretem az anyámat, ne mondjak ilyen butaságokat hogy nem. Ők miért gondolják azt, hogy nem létezik olyan, hogy valaki nem szereti a szüleit? Miért gondolják ők azt, hogy azért mert xy megszült engem, amiatt felmentést kap minden rossz cselekedete alól, és kötelezően szeretnem kell őt, bármennyire is csak tönkreteszi az életem és a jövőmet?


Most nyugodt vagyok, néhány hónapja lakótársakkal lakom egy másik városban, szakmát tanulok egy olyan helyen ahol pénzt is kapok érte, nagyon jól alakul az életem és a jövőm - most, hogy nem az anyámmal lakom.

16/f



2019. ápr. 10. 12:10
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Reménykedem benne, hogy a halálos ágyán majd megbocsátasz Neki - esetleg azután valamikor, hogy a halálhírét közölték Veled.


Milyen volt a kapcsolata Édesanyádnak a szüleivel? Hány éves most jelenleg a Kedves Mama - Él-e a nagyszüleid közül valamelyik?


A gyermekkori emlékei mennyire keserű, fájdalmas érzéssel töltik el Őt, akiről így gondolkozol?


Van-e sikerélménye a munkahelyén - elismerik-e az eredményeit?


Végezetül, de nem utolsósorban: hogyan vélekedik Önmagáról Édesanyád? Önértékelés tekintetében milyen tulajdonságokkal ruházza fel a Személyiségét?


Baráti - akár női, akár férfi - kapcsolatai vannak-e és ha igen, mennyire bensőségesek? NŐNEK ÉRZI-E MÉG MAGÁT Valaki mellett? (Udvarlóra gondolok.) Van-e saját magánélete?

2019. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Most még talán nem érzed, de nagyon nagy gázok lehetnek ebből a párkapcsolataidban. Ha nincsenek rendben a szüleid, ha vannak lerendezetlen konfliktusaid velük, akkor ráfogja nyomni a bélyegét a kapcsolataidra. Biztos vagyok benne, hogy fáj neked, hogy nem ismered az apádat, és az is fáj, hogy nem kaptad meg az anyaiszeretetet.sőt az apait sem.

Szerintem amint módodban áll, menj ek egy szakemberhez. Segít rendbe tenni a dolgokat, aztán idővek beszélj anyáddal. Rendezzétek le. Ennyit megérdemelsz te is és ő is. Ne hagyd, hogy megpecsételje az életedet.

2019. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Ezt inkább azok nem értik akiknek jó a szüleivel. Őket nem biztos hogy meg tudod meggyőzni, de nem is kell. Egyszerűen ők abból indulnak ki hogy az ő szüleik milyenek. Sk rossz szülőt ismerek, ezért nem meglepő. Én már kicsit idősebb vagyok mint te, ismerőseim utólag sok sztorit meséltek amiket régen tiniként nem mertek. Akinek nincs kapcsolata a szüleivel a legtöbbször nem véletlenül nincs.

A 18 év korhatár pedig nem elképesztő, mert végülis valahol meg kell húzni a korhatár. Itt lett meghúzva. A korodbeliek többsége még nem tud önállóan élni, mert nem csak szellemileg nincs felkészülve arra hogy egyedül éljen, hanem azért se mert még tanulnak. Az iskola végeztével pedig már tudnak dolgozni, fizetni a számlákat. 18 évesen pedig már sokan elkezdenek dolgozni.

Biztos hatással lesz ez még a felnőtt életedre. Ezt a sérelmet sokan magukkal hurcolják. De még mindig jobb egyedül mint olyannal élni aki napi szinten teszi tönkre az életünket. Sokan nem tudnak vagy nem mernek lépni, és otthon maradnak.

2020. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!