Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy nem létezik olyan, hogy a gyerek nem szereti a szüleit?

Figyelt kérdés

(Kiegészítő infó:apámat nem ismerem, nagyon kicsi korom óta nem él velünk, nem tartjuk vele a kapcsolatot, nem tudom mi van vele)


Sokszor, amikor embereknek beszélek arról, hogy az anyám és az énközöttem lévő kapcsolat nem valami jó, vagy amikor ki is mondom hogy utálom őt, akkor jönnek egyből hogy jaaaj ne mondjak már ilyet, ilyen nincs, biztos te is szereted az anyukádat. Aztán meg elkezdenek győzködni, hogy én márpedig szeretem az anyámat, ne mondjak ilyen butaságokat hogy nem. Ők miért gondolják azt, hogy nem létezik olyan, hogy valaki nem szereti a szüleit? Miért gondolják ők azt, hogy azért mert xy megszült engem, amiatt felmentést kap minden rossz cselekedete alól, és kötelezően szeretnem kell őt, bármennyire is csak tönkreteszi az életem és a jövőmet?


Most nyugodt vagyok, néhány hónapja lakótársakkal lakom egy másik városban, szakmát tanulok egy olyan helyen ahol pénzt is kapok érte, nagyon jól alakul az életem és a jövőm - most, hogy nem az anyámmal lakom.

16/f



2019. ápr. 10. 12:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
85%

En se szeretem a szuleim. Egyutterzek.

Jo,h sikerult elkoltoznod. Nekem csak 20 evesen sikerult.

2019. máj. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén fájt a szívem amit írtál és sokak válasza, hogy van ilyen. Én szerencsére megélhettem a boldog gyerekkort, bár a szüleim kicsi koromban elváltak, de ez után is én és a bátyám voltunk az elsők... Apukám 17 voltam amikor 40 évesen szívrohamot kapott és meghalt, ezek után még inkább nem tudtam elfogadni mikor vki a szüleit szidta. Aztán pár éve megismerkedtem a férjemmel (34vagyok) aki székely földi, és egyedül nevelte 3 éves kora óta a ma 15 éves fiúnkat. Igen az én fiam!! Mert tőle tanultam meg hogy nem a vér teszi kötelezővé hogy szeressük egymást, hanem a tettek és a szavak. Neki a "nőszemély" (mert így hívja) csak fájdalmat és bánatot okozott, illetve 9-12 éves kora között meg csak felesleges stresszt, mivel akkor újra vissza tért az életébe és csak hazudott neki. Illetve mikor megkérdezte hol voltál évekig a válasza "hogy dolga volt"...

A páromat meg a szülei 14 éves korában bedobták az építőiparba dolgozni, hogy segítse a családot anyagilag. Aztán csak adta a pénzt haza. S mikor ő volt soron hogy elkezdje az életet gyakorlatilag nem számíthatott senkire csak magára. Az anyja meg egy éve kikővetelte, hogy vegyen neki egy kis házat mert amikor egyedül maradt a fiúnkkal segített neki az unokája "nevelésében" (vigyázott rá mikor a párom dolgozott illetve elhozta az ovibol suliból... S még regényt tudnék írni az ő tapasztalatairól a szüleivel kapcsán, de most nem teszem.

Szóval általuk megtapasztaltam hogy a vér nem kötelezhet semmire.


Szurkolok neked, mert még az élet nagyja előtted van, hogy legyen erőd tovább folytatni azt az utat amit elkezdtél ilyen fiatalon. S ne feled "az igaz barátok az általunk választott család" a többi ember meg nem számít mit mond.

2019. júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tudják milyen a gyerek élete. A szülő önfeláldozó, felneveli a gyereket, igazi "szent" az emberek szemében. Sok esetben a drága szülő elő is adja magát, és persze az ő igazát hiszik el...nem azt amit a gyerek mond.


Sok olyan szülő van aki kihasználja a gyerekét anyagilag, és egyáltalán nem szereti őt.

Sokan verik a gyereküket, a saját céljaikhoz használják fel őket, stb.

Szerintem nem hihetetlen, hogy ha az ilyen szülők gyereke utálja a szüleit.

2019. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
97%
Engem olyan szinten megbántott anyám, hogy 2 éve nem beszélek vele. Apámmal is csak azért kezdtem el beszélni, mert 1 éven át minden nap megpróbált felhívni, majd egy év után véletlen felvettem a telefont, mert egy másik számról hívott. Na gondoltam ha már ennyire kitartó akkor vele szóbaállok. Azóta vele helyrejött a kapcsolat és megbánta amiket tett, de anyám nem ilyen rámenős, ő csak ünnepnapokon próbált felhívni. Én meg nem felejtem el amiket mondott és amit tett. Eleve csoda, hogy ennyire feltudott nevelni. Neki a pasi mindig fontosabb volt a gyerekeinél.
2019. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem tudják azt elképzelni sem, hogy


1. léteznek született pszichopaták (ha nagyon kevesen is), akik hírből sem ismerik a szeretetet, és nem is fogják soha megismerni;


2. léteznek olyan mélyen bántalmazott gyerekek, akiket a szüleik olyan súlyosan, mélyen és olyan korán bántalmaztak, hogy felnőve - ha mindezt túlélik - elfordulnak a szüleiktől és valóban nem szeretik a szüleiket. Azok, akik ezt tagadják a környezetükben, a rokonok, a tanárok, stb. azért teszik, mert ha nem tennék, fel kellene vállani azt a felelősséget, hogy miért nem segítettek a kisgyereknek a terrorizáló szüleik ellen. Illetve maguk is agresszorok, ők sem sokkal jobbak a fent említett szülőknél, és azért nem védik meg a bántalmazott gyereket, mert valójában egyetértenek a gyermekbántalmazással. ŐKet is verték, "mégis" ember lett belőlük. Hja. Csakhogy MILYEN ember? Valóban ember, vagy csak emberszabású gerinctelen, megalkuvó, gyáva féreg?


Vannak olyan érzelmi eszemínusz szülők, akik számára a gyerek csak tárgy, befektetés, a jövőbeli támasz, miközben ők maguk nem adnak a gyereknek szinte semmit (itt nem a pénzről van szó, nylíván) és elvesznek tőle mindent. Szó szerint az egész Világot.

2019. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
Kis húgyos vagy még. Legalább ne hazudjál, hogy te külön élsz, mikor a mai tizenévesek többsége a saját seggét is nehezen törli ki nem, hogy még önálló életet tudjanak élni!
2019. szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Harcos2122 #26 07:42

Abból, hogy a mai tinédzserek többsége (mert nyílván ismered az összes tinézsert egytől egyig személyesen kivétel nélkül, hogy ezt így tényként közlöd) nem önálló, miért következik kötelezően az, hogy én nem lehetek az?

2019. szept. 24. 15:07
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy mégis sok rossz dolog történt veled. Ezt a legtöbb, átlagos családban élő nem érti meg. Azt gondolják kamaszos lázadás- kicsit az is van benne-, ezért legyintenek, vagy téged hibáztatnak egyedül. A legtöbb felnőtt azt hiszi, hogy egy 16 évesnek nem lehet gondja, meg ostoba... Pedig ők csak annyival többek, hogy régebben születtek. Figyeld amit mondanak, ha lekezelőek, akkor ne mondj nekik semmit. Mondom ezt úgy, hogy 54 vagyok. :)
2019. okt. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
14%
Pedig vann néha azt gondolom h ez a szeretet csak belevan programme zva az emberekben de semmit sem jelent
2019. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
86%
Sok embert szaporodni se engednék
2019. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!