Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleivel élő gyereknek lehet...

Szüleivel élő gyereknek lehet tulajdona és magánszférája?

Figyelt kérdés

Amikor még otthon laktam egészen kiskorom óta azt hallgattam apámtól, hogy nem köteles eltartani (már 4 évesen feletette ezt a lemezt), csak azért nem tett még ki eddig, mert ilyen rossz, gonosz gyereket nem fogadna be senki, és akkor gyorsan meghalnék kint, szóval csak szívességet tesz.

De rendszeresen mondta, hogy nincs tulajdonom, ebben a házban minden az övé, amit ajándékba kaptam (nem feltétlenül tőlük), az is az övé, csak kölcsönben van nálam. Ha valaha elköltözök, akkor semmit nem vihetek magammal, és a ruhát, ami rajtam van egy héten belül köteles vagyok postai úton visszaadni, a bugyimat is beleértve. Valamint, pénzt se vihetek el a házból.

Sokszor ha kaptam valamit ajándékba ünnepre (pl telefon, MP3), azokat elvitte és elzárta valahová, mert hogy ebben a házban csak neki van tulajdona, és mindennel azt csinál, amit akar.

Illetve bejött a szobámba napközben, ha otthon volt, és kizavart onnan, mert hogy nekem ebben a házban egy rozsdás szögem nincs, nemhogy saját szobám, álljunk már meg.


Nem voltam problémás gyerek amugy, jól tanultam, versenyeket nyertem, nem jártam sehová. Csak épp minden héten egyszer elordította ezt nekem, csak hogy tudjam, hol a helyem.


Máig nem tudom, miért.


2019. ápr. 13. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Aztán az ilyen elmebeteg szülő csodálkozik majd, amikor a felnőtt gyereke le se szarja még karácsonykor sem, akár évtizedeken át. És akkor mehetnek a szívszorító videók a youtubeon, hogy cccágénykisöregek, egyedül ünnepelnek....
2019. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan fel nem fogom hogy léteznek ilyen szülők????

Biztos hogy az ilyen jellegű bántalmazást is súlyosan büntetném, csak nincs ennyi üres hely a börtönökben

2019. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Metionin ***** válasza:
100%
Dettó ez volt nálunk is, minden cuccom (ruha, tanszer, játék stb. ) apámé mert az övé a ház és az ő pénzéből lett véve. A kaja is az övé, engedélyt kellett kérni ha valamit ki akartam enni a hűtőből. Ő megevett mindent amit talált és nekünk nem hagyott. Alap volt, hogy saját tulajdonom és külön szobám majd abban a házban lesz amit én építek. Ezt már ovisként is tudtam mert azóta voltam tájékoztatva róla. Hogy meglepődött aztán amikor közöltem hogy baxd meg a házad és elköltöztem :D
2019. ápr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "apuka" sír majd később, hogy nem láthatja az unokát, nem látogatják.... Undorító. Nálunk hetente volt az hogy minden az övé. A ballagásaimból semmi nem maradt. kB 8 éves voltam mikor eladta a BMX.-m amit nagyi vett mert az övé. Hát a "szent" házában kettesben él az anyámmal.
2019. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyud végignézte? Mert nálam is hasonló lett volna a téma, de anyu segített ezen a lehetetlen helyzeten. Gondolom az ital se volt ritkaság? Vannak ilyen kukifejek, túl vagy rajta, engedd el.
2019. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy barom.

Nekem a mostohaapám irigykedett ránk, hogy nekünk volt cipőnk iskolába járni,mert neki nem volt. A háború után volt gyerek, ilyeneket mondogatott, hogy bárcsak lenne most is háború, hogy megtudjuk, milyen az.

2019. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Igen, lehet és KELL legyen magánszférája, különben nem tud rendesen és fokozatosan felkészülni az önállóságra.

(Édes?)apád mentális beteg, zavart. Vagy nagyon elnyomták őt is otthon vagy nagyon nem várt gyerek voltál. Tkp. utált téged. Érdemes lenne megtudni, miért.

Hogyan állsz önbizalommal, szüzesség elvesztésével, munkahelyen a magadért kiállással, a pároddal szemben a saját kívánalmaid kimondásával? Gyanítom, ezek közül nem egy problematikus.

Apád és az egyebek feldolgozásához érdemes a terápiát igénybe venned.

Az ilyen apa megérdemli, hogy szembesítsék saját magával.

2019. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Le vagyok döbbenve!Azt hittem minden könyvet elolvastam ami a két világháború előtti,közti,utáni időszakról szól,mely elmondja milyen emberi tulajdonságok vannak!

Nem tudnék szépet mondani,ilyenkor csendben maradok!

2019. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ilyen apát le kell ütni, sõt apának sem kell nevezni.
2019. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
8.-as vagyok. Ha tőlem kérdezted akkor igen végignézte. Mert beteg szegény. Ja elmebeteg meg alkoholista.
2019. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!