Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet kezelni ezt a...

Hogy lehet kezelni ezt a helyzetet? A munkatársaim el vannak ájulva apámtól, én meg már nem tartom vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Apám elhagyott 2 éves koromban.A lakásunkat azért megpróbálta elperelni a fejünk felől, pedig nem is az övé volt. Aztán vasárnapi apuka lett hébe hóba és ennyi.Nem volt soha egy jó szaba sem hozzám.Mindig anyámat látta bennem akit gyűlöl, és csak ronda stítusban krotizálni tud, közben a mostohatestvéremet ajnározza, aki nem is a gyereke, és aki mindig áskálodott ellenem. Megszakítottam vele a kapcsolatot mert elegem lett az egédzből. A gondom, hogy a munkahelyemen sokan szakmai kapcsolatban vannak vele ( ő már nyugdíjas) és folyton ajnározzák milyen fantasztikus ember. Kérdezgetnek róla. Ami nagyon ciki mert nem tudok hitelesen válaszolni. Pl.épp külföldön van e? Stb.mert fogalmam sincs. Nem akarom kiteregtni munkahelyen a családi szennyest, de màr unom a folytonos hazudozást is.
2019. ápr. 20. 08:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem tartjuk a kapcsolatot.

Miért?

Magánügy.

Ennyi

2019. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, téged valójában az zavar, hogy egy olyan embert ajnároznak, aki 2 évesen elhagyott téged. Talán már rég lezártad volna magadban a múltat, ha nem erre mennél be napi szinten. Olyan, mintha apád fülei és szemei lennének, akinek továbbra is meg kellene felelned. Szerintem itt csak egy munkahely-váltás segíthet új kollégákkal...
2019. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
26%
Egyébiránt attól, hogy valaki xar apa, meg lehet kiválló ember és pláne kiemelkedő szakember. Nem mindenkinek valo az apaság. Van, aki időben jön rá és nem is vállal gyereket, van aki meg a kornyezet nyomására csak bevállalja, aztán nem tudja kezelni. Elmondani hogy neked gyerekként ő milyen apa, teljesen felesleges, sőt, kimondottan kicsinyes dolog. Nem tartozik a munkatarsaidra
2019. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Elárulom én is megváltoztattam a nevem, felvettem a nagymamámét is. Mikor megkérdezték miért, elmondtam, hogy ő nevelt fel, nem titkoltam. De semmi nem változott. Max. annyi, hogy félek azóta pletykálnak rólam emiatt.
2019. ápr. 20. 10:11
 15/23 anonim ***** válasza:
92%
Akkor valóban munkahelyet és/vagy lakóhelyet kell változtatni. Ha már idáig eljutottál, az a munkatársak értetlensége, hogy "apádat" dicsérgetik előtted.
2019. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
12.valószínűleg igazad van. De a munkahely váltás nem segít. Ha a szakmában maradok máshol is ez lenne. Szeretem a munkám, szakmát váltani pedig nem akarok. Ezt is adjam fel az apám miatt? Nenekülhetek egy életen át. Ezért akarok ibkább megoldást találni. Egyébként szakmailag sem egy nagy ász. Tudnék mesélni a dolgairól. Nem is értem az egészet.Azért felnőtt koromban próbálkozott, hogy jóba legyünk. Ezt el kell ismernem.Csak nem szeret engem, és ezért tényleg nem tud rólam semmi jót mondani. Örökké a szidást meg leszólást, sértéseket hallgatni és elviselni az elviselhetetlen áskálódó családját ezt minek? Senkinek nem jó. Ők jól elvannak nélkülem. Nekem sem hiányoznak. Meguntam az egy család vagyunk színjátékot. Anyagilag felnőtt koromban mindig felajánlotta a segítségét. De sosem éltem vele. Meg kaptam karácsonyra valami drága ajándékot ami kínosan érintett. Szóval tényleg próbálkozott, én is küzdöttem ezért.De egyszerűen nem ment.
2019. ápr. 20. 10:22
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem is utálom őt, inkább elszomorít a dolog. Csak nem akarok már szégyenkezni emiatt. És őszintén nem akarom, hogy az életem része legyen sem ő sem a családja.
2019. ápr. 20. 10:25
 18/23 anonim ***** válasza:
89%
Nehogy már egy 2évesen eldobott ember érezze már rosszul magát mert "kiderül hogy mi van"!
2019. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt a te fejedben vannak a bajok.Miert neked kene szegyellni magad, mert az apad elhagyott?Ha azt valaszolod apad rajongoinak, hogy nem tudom mi van vele, engem 2 evesen eldobott,akkor miert rad neznenek csunyan?Mit hibazhatott egy kisgyerek?Nem volt szobatiszta?Elvesztette a cumijat?Egy-egy mezesmazos dicseretre mindig dobj be valami hervaszto dolgot apad viselt dolgaibol, es ne torodj vele,ha furcsan neznek rad.Bar szerintem ezt csak te kepzeled, hogy mindenki veled vagy apaddal foglalkozik.Mint irtam, itt a te fejedben vannak a gondok.
2019. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Azért szerintem a családi dolgainkhoz nincs másnak köze, ahogy írta is valaki, sekélyes lenne ilyeneket mondani. Majd felkészülök és azt mondom nem tartjuk a kapcsolatot, nem tudom. Ha kérdeznek. Ez még dipomatikus, és talán pontot tesz a dolgok végere. De még ehhez is erőt kell gyűjtenem.
2019. ápr. 20. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!