Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet kezelni ezt a...

Hogy lehet kezelni ezt a helyzetet? A munkatársaim el vannak ájulva apámtól, én meg már nem tartom vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Apám elhagyott 2 éves koromban.A lakásunkat azért megpróbálta elperelni a fejünk felől, pedig nem is az övé volt. Aztán vasárnapi apuka lett hébe hóba és ennyi.Nem volt soha egy jó szaba sem hozzám.Mindig anyámat látta bennem akit gyűlöl, és csak ronda stítusban krotizálni tud, közben a mostohatestvéremet ajnározza, aki nem is a gyereke, és aki mindig áskálodott ellenem. Megszakítottam vele a kapcsolatot mert elegem lett az egédzből. A gondom, hogy a munkahelyemen sokan szakmai kapcsolatban vannak vele ( ő már nyugdíjas) és folyton ajnározzák milyen fantasztikus ember. Kérdezgetnek róla. Ami nagyon ciki mert nem tudok hitelesen válaszolni. Pl.épp külföldön van e? Stb.mert fogalmam sincs. Nem akarom kiteregtni munkahelyen a családi szennyest, de màr unom a folytonos hazudozást is.
2019. ápr. 20. 08:39
1 2 3
 21/23 lizzi77 ***** válasza:
71%
Szard le, mit gondolnak mások.Az én apám is ilyen, ha most ismerném meg, azt gondolnám, hogy jó fej, lazán veszi a dolgokat, nyugodt, meg türelmes.Aztán ha jobban megismeri az ember, rájön, hogy lusta, önző, és csak a saját kényelme érdekli, közben meg fél mindentől.Én azt szoktam mondani, hogy igen, az ő lánya vagyok, de nem nagyon tartjuk a kapcsolatot.Ami igaz, vagy 8-10 éve nem beszéltünk.Nem volt letiltva sehonnan, de nagyon érdekes módon csak akkor keresett meg(ez alatt azt értem, hogy lájkolta a képeket, amiket feltettem),amikor kiraktam a házamról a képeket.Vszeg azért, mert úgy tudom, hogy a jelenlegi nőjével csak kényszerből van együtt,és bepróbálkozott volna, hogy beköltözne, mint albérlő, amit aztán fizetne, (de inkább nem).Olyan embert képzelj el, aki hülyeségekre elherdálta amit az apjától örökölt, a saját házukat, meg ,mivel anyuék elváltak, a mi lakásunk felét hülyeségekre.Persze mindig más volt a hibás....
2019. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Az én apámat is csak saját maga érdekli. Ő arisztomratikus típus aki azt várja, hogy felnézzenek rá mint valami istenre. Csak ezért semmit nem tesz. Az egész élete azzal telt, hogy az anyámmal gyűlölködtek egymás ellen. És mindezért engem okol. Pedig én kisgyerek voltam. Egyszer megkérdeztem tőle tud e valami jót is mondani rólam? 15 percig nézett maga elé, majd kinyögte, hogy " elvégezted a főiskolát" . Ennyi! És ezen is negyed órát kellett gondolkozni.Pedig nem iszom, nem drogozom, nem dohányzom, 19 éves korom óta dolgozom, több diplomám van, anyagilag sosem szorultam senkire....és vele ellentétben segítek másoknak is. Mégsem képviselek semmilyen értéket a szemében. Ezt a főiskolát is csak azért mondta mert egyedül ebben hasonlítok rá. A többi iskolám értéktelen mert az nem az ő szakterülete. Nevetséges.
2019. ápr. 21. 07:36
 23/23 lizzi77 ***** válasza:
85%
Ezèrt szard le.Igazából csak a biológiai apád,a szó szoros èrtelmèben.Szóval nem tartozol neki a világon semmivel,ezen ne edd magad többet.Èn próbálom a mèrgező embereket kiszorîtani az èletemből,vagy csak a minimumra szorîtani a kapcsolattartást.Biztos van olyan ismerősöm nekem is,aki így èrez velem kapcsolatban,bár èn igazán igyekszem,hogy ne menjek senki agyára.
2019. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!