Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szemét vagyok, mert nem...

Szemét vagyok, mert nem akarom a lányomnak odaadni a lakásom?

Figyelt kérdés
21 éves lányom azon kesereg, hogy velünk kell élnie, pedig már egyedül szeretne. Külön szobája van, keveset vagyunk itthon, nem szólunk bele az életébe, kajára, rezsire nem kell költenie. Van egy garzon lakásom, ami jelenleg ki van adva albérletbe, de az abból származó pénz is kell a családi kasszába, ezért nem ajánlom fel neki, hogy lakjon ott!

2019. ápr. 24. 14:49
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
A lányom tanul, néha vállal diákmunkát, de az nem lenne elég arra, hogy fenntartsa a lakást és saját magát.
2019. ápr. 25. 08:02
 42/52 A kérdező kommentje:
3 gyerekem van, nem egyke.
2019. ápr. 25. 08:06
 43/52 anonim ***** válasza:
70%
Akkor 3gyertelmu, hogy nem kapja meg a lakást.
2019. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
85%
Lányod nem tudja fenntartani lakást egyedül így nem vagy rossz hogy nem adod neki maradjon csak otthon
2019. ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

"néha vállal diákmunkát, de az nem lenne elég arra, hogy fenntartsa a lakást és saját magát"


Akkor meg mit ugrál? Azt várja, hogy ő ott egyedül lakjon, ti meg küldjétek neki az apanázst?

Meg persze alapvetően más, hogy 3 gyerek van, nem egy.


Így másképp látom a helyzetet. Így teljesen érthető, hogy nem kapja meg a lányod a lakást. Nem is tudna vele mit kezdeni, fönn se tudná tartani.

2019. ápr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
60%
Így azért más a felállás. Érthető, hogy nem akarod odaadni neki. Egyrészt nem érett még rá, tartani sem tudná magát. Másrészt a testvérekről is kell gondoskodnod. Később is nehéz lesz a szituáció mert ha ő megkapja akkor jogosan kérezdhetik a tesók, hogy ők miért nem kapnak ilyen lehetőséget. 3 gyereknek meg lehet pici lenne az a lakás. Nehéz helyzet. Ebben az esetben ne érezz bűntudatot. A későbbieken viszont érdemes gondolkozni mert én írtam, milyen nehéz ma a fiataloknak az életkezdés a drága albérlet árak miatt. Ebbe a helyzetbe előbb itóbb minden gyeremeked belekerül majd.
2019. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
Kb. 25 éves korában természetesen oda fogom neki adni, mert én is tudom, hogy szülői segítség nélkül nem lehet manapság boldogulni!
2019. ápr. 25. 12:47
 48/52 anonim ***** válasza:
89%
A másik két gyerek is kap majd lakást?
2019. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
95%
ha jo szulo vagy akkor a masik 2 gyerek is egyforman reszesul a lakasbol, vagy ok is kapnak valahol. De ne kivetelezz egyikkel sem!
2019. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
69%

Természetesen segítsen egy szülő a gyermekének, de az ésszerűség határain belül.

Az normális, hogy 21 évesen már szeretne önállósodni a lányod, de az irracionális, hogy nincs munkája, csak néha-néha diákmunkázik, de emellett elvárása lenne, hogy külön ingatlanban lakjon. Azt hogyan tartaná fent? Vagy elvárná, hogy ti küldjétek a pénzt továbbra is?


És ahogyan írod van még két testvére. A két testvére is kap majd lakást? Mert kivételezni egyikkel a másik kárára nem szép dolog.

2019. ápr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!