Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szemét vagyok, mert nem...

Szemét vagyok, mert nem akarom a lányomnak odaadni a lakásom?

Figyelt kérdés
21 éves lányom azon kesereg, hogy velünk kell élnie, pedig már egyedül szeretne. Külön szobája van, keveset vagyunk itthon, nem szólunk bele az életébe, kajára, rezsire nem kell költenie. Van egy garzon lakásom, ami jelenleg ki van adva albérletbe, de az abból származó pénz is kell a családi kasszába, ezért nem ajánlom fel neki, hogy lakjon ott!

2019. ápr. 24. 14:49
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
19%

A gyerek személyiségét nagyrészt a szülő alakítja. Ha sikerült nyafogó sohanemelég semmi gyereket nevelnie, viselje csak el.


Egyébként a sohanemelég gyerekek érzik, hogy sajnálják tőlük a dolgokat, nem kapnak eleget semmiből(érzelmileg sem és tárgyilag sem) ezért akarják ennyire megszerezni, amit az önző szüleik nem adnának maguktól, mint a feltételnélkül szerető szülők..

2019. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
84%
Én odaadnám neki, de abban az esetben, ha mindent ő áll. Rezsi, kaja stb.
2019. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
74%

Ha szukseged van arra a bevetelre akkor szukseged van.

Miert van a lanyodnak annyi bevetele a fenttartsa magat? Ha igen nyugodtan elkoltozhet ha nincs akkor ne nyavajogjon mert az a lakast sem tudna fenntartani ...

Nem kotelesseged a segge ala nyomni semmit sem!

Nem azert mert onzo vagy szemet vagy hanem mert a sajat eleted tartod szinten

2019. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
74%
Tehát, ha jól veszem ki a szavaidból, egyedül szeretne élni, de nem tesz érte semmit.
2019. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
42%
Mi a fontosabb. Évi 1.200.000 vagy hogy a picilány ne durcizzon?
2019. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
78%
Én kiadnám neki azzal a feltétellel, hogy fizet valamennyi lakbért (nem a teljes árat, hanem mondjuk a felét), plusz rezsit kaját állja. Ez neki is jutányos, de mégis érzi a súlyát, hogy mivel jár a függetlenség. Illetve neked sem nagy kiesés, mert nem kell rá költened. Szerintem ez lenne a korrekt, egyik végletet sem tartom helyesnek.
2019. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
89%

Az valahol normális igény, hogy egy 21 éves külön életet szeretne.

de:

Nem tudjuk, hogy milyen a lány személyisége, mennyire megbízható, fenn tud-e tartani, rendben tud-e tartani egy lakást. Ezt csak a szülő ismeri.

Azon kívül nem tudjuk, hogy a kérdezőnek csak ez az egy gyereke van, vagy van több is. Ez is befolyásolja, hogy odaadja-e a lakást.

Az sem elhanyagolható, hogy egy rendesen fizető albérlőt nem rakunk az utcára, csak mert hiretelen kell a lakás (kisasszony nyafizik). Ha felmondunk neki, időt kell adni neki is, hogy keressen, találjon másik lakást. Ezt is számításba kell venni.


Igazából én nem tartom szemétségnek, mert sokmindent kell figyelembe venni, de itt egyedül a szülő tud dönteni.

2019. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
73%
Én is azon a véleményen vagyok, hogy nekiadhatnád azzal a feltétellel, hogy bármilyen költség felmerül azzal a lakással kapcsolatban, azt neki kell állnia és ezentúl fizesse magának a megélhetési költségeket és a számlákat. Amúgy ha otthon lakik, akkor is elvárható lenne, hogy beszálljon a költségekbe, ne pedig a szüleinek kelljen mindent fizetni. Lehet, hogy durva dolog, amit mondok, de fel kell készülnie arra az időre, amikor már nem lesznek ott a szülei, hogy támogassák.
2019. ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
84%

A lányod tanul vagy dolgozik?

Itt az is számit mennyire fontos nektek az a pénz,ami az albérlet árából van.

2019. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonymousreview60 ***** válasza:
62%
Nem vagy szemét. Ha a lány el tudja tartani magát, akkor a jelenlegi kajarezsi hányadával csökkentett bérleti díjért vegye ki!
2019. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!