Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is vissza kellene...

Szerintetek is vissza kellene adnom az eskuvore kapott penz egy reszet a szuleimnek?

Figyelt kérdés
Tortenetem roviden: 6 testver kozul en vagyok a legkisebb, en hazasodtam a legkesobb. A tobbiek lakzijahoz a szulok besegitettek, nagyreszt ok alltak mindent. Mi kis lakodalmat akartunk, mi akartunk elintezni mindent, mert anyosomek messzirol jottek, ugysem tudtak volna segiteni a szervezesben, ezert ugy lattam fairnek, ha az en szuleimet sem farasztom ezzel. Anyukam viszont "adosnak" erezte magat es egy nagyobb osszeget adott naszajandekba, mig anyosomek ennek a toredeket. Lattam, hogy a ferjemnek rosszul esett, ugyanis az o szulei azok, akik inkabb megtehetnek, hogy tobbet adjanak, ok csak ketten vannak testverek es anyoseknak tobb beveteluk van, mint az en szuleimnek, ezert felajanlottam, hogy csak annyit fogadok el a szuleimtol, amennyit anyosektol kaptunk, a tobbit valahogy visszajuttatom, rateszem a bankszamlajara a tudta nelkul, mert nem fogadna el, ha csak ugy visszaadnam. Ez jo otlet szerintetek, vagy ez is "becsapas" a szuleimre nezve? Mit kellene tennem?
2019. ápr. 27. 09:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
85%
Olyan dolgokon tudnak az emberek problémázni, hogy hihetetlen. Kaptál ajándékot, kész, nem kell méregetni, hogy kitől mennyi jött, és legfőképp az ajándékozóknak semmi közük hozzá, hogy a másik mennyit adott. Nyilván senki nem fog annyi pénzt adni egy esküvőre, hogy csődbe menjen tőle, vagy ha igen, akkor ott bajok vannak. Nyugalom, nem kell mindenből gondot csinálni.
2019. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
34%

Mindenki annyit adott, amennyit jónak látott.

Egyébként lehet, hogy a párod szülei pont a te szüleidet nem akarták kellemetlen helyzetbe hozni a túl bőkezű ajándékkal.

Ha a szülőknek segítségre lesz szükségük, nyilván segítitek majd őket, ahogy tudjátok. Ha pedig ti szorultok majd anyagi támogatásra lakásvásárlás vagy más nagyobb kiadás kapcsán, ki fog derülni, hogy a párod szülei szívesen adnak-e, vagy úgy gondolkodnak, hogy aki megházasodott, az álljon meg a saját lábán. Ebből aztán esetleg vissza lehet következtetni, miért is volt szerény az esküvőre kapott összeg.

2019. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!