Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is vissza kellene...

Szerintetek is vissza kellene adnom az eskuvore kapott penz egy reszet a szuleimnek?

Figyelt kérdés
Tortenetem roviden: 6 testver kozul en vagyok a legkisebb, en hazasodtam a legkesobb. A tobbiek lakzijahoz a szulok besegitettek, nagyreszt ok alltak mindent. Mi kis lakodalmat akartunk, mi akartunk elintezni mindent, mert anyosomek messzirol jottek, ugysem tudtak volna segiteni a szervezesben, ezert ugy lattam fairnek, ha az en szuleimet sem farasztom ezzel. Anyukam viszont "adosnak" erezte magat es egy nagyobb osszeget adott naszajandekba, mig anyosomek ennek a toredeket. Lattam, hogy a ferjemnek rosszul esett, ugyanis az o szulei azok, akik inkabb megtehetnek, hogy tobbet adjanak, ok csak ketten vannak testverek es anyoseknak tobb beveteluk van, mint az en szuleimnek, ezert felajanlottam, hogy csak annyit fogadok el a szuleimtol, amennyit anyosektol kaptunk, a tobbit valahogy visszajuttatom, rateszem a bankszamlajara a tudta nelkul, mert nem fogadna el, ha csak ugy visszaadnam. Ez jo otlet szerintetek, vagy ez is "becsapas" a szuleimre nezve? Mit kellene tennem?
2019. ápr. 27. 09:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszabb helyzetbe lesznek a szüleid akkor adj majd nekik. Ezt a férjednek magában kell lerendeznie és elég szomorú hogy benned kelt bűntudatot.
2019. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem ertem, hogy miert lenne logikus a paraszt anyosodek miatt megserteni a szüleidet. Ha valakit sertegetni szeretnel, akkor anyosodekat javasolnam.
2019. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a legkisebb gyermekünk ment most férjhez.Régebben jobban álltunk anyagilag, de egy ideje megtalált bennünket a munkanélküliség és betegségek sorozata, ezért nincs pénzünk,de a lányunk esküvőjére tudtunk adni egy bizonyos összeget, ami nem nagy, de jól jött nekik és örültek.A fiú szülei sokkal jobb helyzetben élnek, mégis csak a töredékét adták,de ezen nem problémázott senki.Mi biztos hogy nem fogadnánk el, ha vissza akarnák adni a pénzt.Azt nekik szántuk, nem vagyunk már gyerekek, el tudtuk dönteni, mennyit tudunk rászánni.Rosszul is esne, ha vissza akarnák adni.

A mi felnőtt gyerekeink nekünk sokat segítenek mostanában.Van hogy kölcsön adnak pénzt,de olyan is van hogy jönnek és hoznak élelmiszert,vagy a bankszámlánkra utalnak pénzt, volt hogy orvosi kezelést kifizették, stb. Nem nagy összegek, de adott helyzetben óriási segítség volt, habár soha nem kértük, de látják hogy baj van és segítenek.Azt szokták mondani, míg felnőttek és itthon laktak, mi is erőnkön felül mindent megtettünk értük, mindenük megvolt anyagilag és érzelmileg is, tanultak,jó életük volt, és most nekik ez így esik jól, ha most ők segíthetnek.De egymást is ugyanígy segítik ha kell.Nagyon jó "gyerekek",szoktam mondani, hogy az életemben mindent elrontottam, egy dolog van amit nem, az pedig ők.

2019. ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Tedd félre,és ha szükségük lesz rá,majd "visszaadod" azzal,hogy segítesz. Idős korukra viszonzod majd
2019. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen butaságot is rég olvastam...Ha ennyire nem kell a zsozsó, küldd el nekem. Én úgyis lovat kaptam részletre az esküvőmre (értsd: lóf....szt)
2019. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy mit remélsz ettől? Kettő dolog változik akkor, ha visszaadod a pénzt : 1. Mélységesen megbantod a szüleidet, 2. Kevesebb pénzetek lesz.

De attól még az eset megtortent, és anyósék már megtették,hogy ötödannyit adtak, ez így is egy szr helyzet, miért akarsz még rontani rajta?

2019. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha 5.-ször többet adtak,akkor majdha idösebbek lesznek és szükségük lesz a pénzre akkor tizszeresen segitsd õket.

Most nem azért,de az én gyerekemnek lakástól kezdve mindenben segitettük és a menyem szülei szinte semmit sem adtak se az esküvõre se a lakás ügyben stb.Pedig egy gyerekük van,nekem meg 2,ami azt jelenti,hogy mind2.-õt igyekszünk egyformán támogatni.A menyemnek ilyesmi eszébe sem jutna, mert egyáltalán nem éreztetjük vele.

Pedig meghuzzuk alaposan a nadrágszijat és sok lemondás van az életünkben, ezt nem panaszként mondom csak leirtam,hogy ilyen is van.

2019. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sértő lehet és bunkóság is lenne.

Ahelyett hogy örülnétek az ajándékoknak.

2019. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%
igen bunkó dolog többet adni ők a hibásak másnak ne higgyjél!
2019. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe se jusson!

Ez otrombaság lenne!

Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Anyósodék a saját (!) fiukra annyit szántak, amennyit adtak.

A te szüleid pedig rád (!) annyit szántak, amennit kaptál.

A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2019. ápr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!