Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim soha nem fogják...

A szüleim soha nem fogják elfogadni a fekete páromat és a születendő gyerekünket?

Figyelt kérdés
Előre leírom, hogy a párom diplomás és dolgozik. Nem itt nőtt fel, de 7 éve Magyarországon él. Megbízható ember, lassan 3 éve vagyunk együtt, együtt is élünk. A szüleim a kezdetektől ellenségesen állnak hozzá. Csak néhányszor találkoztak, de mindig feszült volt a hangulat. A húgom elfogadja a párom és jóban is vannak. Ő mesélte, hogy a szüleim abban reménykednek, hogy találok valaki mást a mostani párom helyett. Abban reménykedtem, hogy ha gyereket vállalunk, akkor már ők is belátják, hogy komolyak a szándékaink és örülni fognak az unokának. Nemrég bejelentettük, hogy babát várok és össze is házasodunk, de nagyon kiborultak. Apám ordibált, anyám csak szomorú lett. Nagyon fáj ez nekem, mert régen nagyon jó kapcsolatom volt a szüleimmel. A párom előtt is rosszul érzem magam, főleg mivel az ő családja elfogadott engem az elejétől kezdve.
2019. máj. 5. 17:00
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
66%

19.-nek


Hogy jöhet egy magadfajta senkiházi fé.reg ahoz, hogy nem is 1 hanem 3 népcsoport felett ítélkezik. Te akinek az élete arról szól hogy anyuci meg apuci azt tanította hogy a néger a cigány meg az arab... Elárulok valamit attól, hogy te más embereket, népcsoportokat nézel semmibe az a te lelki szegénységedre, romlotságodra, önértékelésedre és kisebbségi komplexusodra mutat rá. Azt hiszed, hogy ha fehér embernek születtél attól te már felsőbbrendű vagy? A kutyámba több emberség van mint benned.

2019. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
12%

31.-nek.


Nekem nincsenek komplexusaim, nem nézem le, hanem a helyükön kezelem az alantasabb létformákat.

A kutyákat magasabban rangsorolom, mint a feketét, arabot, romát.

2019. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
95%

32.-nek


Még jó, hogy nem vagy olyan helyzetben, hogy emberek sorsáról dönts. Ilyen felfogással soha nem is leszel. Lemerem fogdni, hogy arabbal, feketével még soha nem is beszélgettél. Amit látsz a tvben és amit mondanak a családtagjaid az messze van a valóságtól. Minden népcsoportban van jó és rossz ember is. De ez nem jelenti azt hogy pár ember miatt el kell itélni egy egész népcsoportot. Én Németországban élek és van fekete és arab barátom is, akikre rámerném bízni az életemet is. Az orvosom is arab és nagyon nagy tudású ember aki nap mint nap emberek életét menti meg. Ami neked születésed óta járt-jár azért ezek az emberek vért izzadva küzdöttek-küzdenek. Ezen kellene elgondolkodni. Ettől függetlenül a véleményed úgysem fog változni jól tudom. További szép napot :)

2019. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
15%
A párodat talán elfogadják majd,de az unokát nem hinném,én legalább is így lennék,ha a gyerekem egy feketével kötné össze az életét.
2019. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
73%

A kérdést és a válaszokat olvasva nagyon elkeseredtem. Tényleg még mindig itt tartunk? A bőrszín semmit nem mondd el az emberről, csak a belső értékek fontosak.


A kérdésre válaszolva megenyhülhetnek a szüleid. Szerintem a minél több pozitív tapasztalat segíthet legyőzni az előítéleteket. Remélem a szüleid idővel elfogadják a párod. Az unokával szerintem nem lesz probléma, mert ő csak egy ártatlan pici gyerek.

2019. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem tegnap nem tudtál magaddal mit kezdeni, esett az eső, vasárnapi hangulatod (holnap munka/suli, unalom) volt, ezért feldobtál egy ilyen kamu kérdést a gyakorira, hogy legalább az egymás torkának eső hozzászólásokon röhögni tudj.


De tegyük fel, hogy igaz. Ez esetben gondolj arra, hogy neked jogod van olyan társat választani, amilyet akarsz, a szüleidnek meg joga van NEM elfogadni őt. Sőt, joguk van nem elfogadni az unokát is. Ne erőszakold rájuk magad, hagyd őket békén.

Az meg a jövő zenéje, hogy egy ilyen kirekesztő országban milyen sors vár a félvér gyerekedre, aki se egyik, se másik oldalhoz nem tartozik. Te kedvedre szórakozhatsz, de nem kellene tönkretenni egy gyerek egész életét.

2019. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
86%

Eszem megáll, hogy milyen emberek vannak itt. Két napja olvasom az oldalt, de már pontosan tudom miért hagytam abba anno.


Kérdező, egy lehetőséged még van, ha meglátják az unokájukat.

Ha az a pillanat sem hatja meg őket, akkor sajnos a kérdésedre a válasz: nem.


Iszonyú nehéz lehet ez neked, ha korábban jó kapcsolatod volt a szüleiddel, de próbáld elengedni a dolgot, ne hagyd, hogy felemésszen.


Örülj a párodnak, a gyereketeknek, annak, hogy elfogad a párod családja és annak, hogy a húgod jóban van veletek, és elfogad titeket.

Örülj annak ami van, és ne keseregj azon ami nincs, mert csak felemésztene.


Boldog baba várást! :)

2019. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nem.
2019. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
12%
A szüleid rasszisták, ez egy tény. Ettől függetlenül megértem az álláspontjukat. Beszennyezted a testedet, és az egész fajtádat, nem csodálom ha megvetnek érte.
2019. máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
71%

"A párodat talán elfogadják majd,de az unokát nem hinném"

Szerintem meg pont fordítva.

2019. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!