Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elfogadnátok hogy a gyereke...

Ti elfogadnátok hogy a gyereketek biszexuális?

Figyelt kérdés

Ebben az esetben én vagyok a gyerek. Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a lányokhoz is ugyanúgy vonzódom mint a fiúkhoz.

Szeretném elmondani a szüleimnek, de nagyon félek, hogy ezután megromlik a kapcsolatunk. Főleg anyával, mivel ő teljes mértékben elítéli ha valaki a saját neméhez(is) vonzódik.

Egy évem van még a gimiből, arra is gondoltam, hogy csak majd érettségi után mondom el, mikor egyetemre megyek, hogy ha nagyon megvetnének, ne kelljen minden nap ezt látnom.

Nagyon bízok benne, hogy anya elfogadóbb lesz, mert a saját gyereke vagyok, de ennek elég kicsi az esélye. Apa valószínűleg nem mond majd a szemembe semmit, de félek hogy a hátam mögött undorodni fog tőlem. Nem szeretné elveszíteni őket, de nem hiszem hogy egy ilyen dolgot el tudok/el akarok tőlük titkolni.

17/L



2019. máj. 7. 21:28
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
84%

Én magam elfogadnám, de mégsem örülnék neki.

Ne legyenek ábrándjaink, az emberek sajnos ma még (legalábbis itt MO-n) megszólják, csámcsognak rajta. Én ettől félnék, illetve félteném őt, mert az édes szép kevés, ha én nem bántom, de mások pedig igen. Jobb esetben szóban, rosszabb esetben fizikálisan.

2019. máj. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
62%

#30 vagyok

Kérdéseimet nem költőinek szántam, aki nyomja a pirosat, az bátran válaszolhat is rájuk! :)

2019. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
62%

Attól,hogy heteró a gyereked,még nem biztos,hogy lesz unokád.


Öcsém heteró,de nem akar soha gyereket.Sőt még állandó kapcsolatot sem.


Ahogy az sem garancia,ha megvénülsz fog-e rólad gondoskodni a gyereked/unokád.


Ezért kár gyereket csinálni,ennek reményében.


Fajfenntartás.

A faj akkor is fent fog maradni,ha a te gyerekednek pont nem lesz gyereke,és 4-5 generáció múlva azt sem fogja tudni senki,hogy éltél is valaha.


A mai politikai helyzetbe pedig akkor sem vállalnék gyereket,ha szeretnék.

2019. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám el. Ha majd később úgy alakul, hogy egy lánnyal jössz össze, nem fiúval, akkor agyalj ezen. De nem kell tudniuk, ha úgyis csak botrány lenne belőle.
2019. máj. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%

"Ne legyenek ábrándjaink, az emberek sajnos ma még (legalábbis itt MO-n) megszólják, csámcsognak rajta. Én ettől félnék, illetve félteném őt, mert az édes szép kevés, ha én nem bántom, de mások pedig igen. Jobb esetben szóban, rosszabb esetben fizikálisan."

- Nem értem, hogy miért ragaszkodsz annyira ehhez az elképzelésedhez, hogy Magyarországon agresszív homofóbiás emberek élnek. Nem görcsölsz egy kicsit rá erre? Szerintem, ha kicsit pozitívabban állnál az emberekhez, akkor feléd is több pozitív reakció érkezne az életben. Az pedig szerintem eléggé éretlen hozzáállás, hogy mások (képzelt) véleményére adsz, és nem a sajátodat helyezed előtérbe. Te előre eldöntötted magadban, hogy márpedig a magyar emberek olyanok... ja, nem bocs, Magyarországot írtad, tehát akkor úgy kell fogalmaznom, hogy: te előre eldöntötted magadban, hogy márpedig a Magyarországon élő emberek bánt(hat)ják a gyerekedet, csak azért, mert bisexuális ( vagy homo, tökmindegy ). Miért? Hát,mert ők olyanok. Erről nekem egy vicc jut eszembe. Talán ismered, a nyuszika és a mosógépes eset.

Nyuszikának nincs mosógépe, de tudja, hogy szomszédjának a rókának van. El is határozza, hogy átmegy hozzá, és megkéri, hadd használja. Útközben azonban átsuhan a gondolat az agyán, hogy mit fog szólni majd a róka. Biztos, megengedi, gondolja először. Aztán kétségei támadnak. Lehet, hogy nem engedi meg. Végül már magában szidja a rókát, hogy ez ilyen meg olyan...de végülis odaér, és bekopog. A róka ajtót nyit, de meg se tud szólalni, mert a nyuszika rögtön a képébe vágja: - Tudod, mit róka?! Akkor b...szd meg a mosógépedet!



Másik hozzászólás pedig azt írta, hogy:


"Attól,hogy heteró a gyereked,még nem biztos,hogy lesz unokád." - Igen, ez igaz, csak nem értem, hogy mit akarsz ebből kihozni.


"Öcsém heteró,de nem akar soha gyereket.Sőt még állandó kapcsolatot sem." - Ezzel mit szeretnél mondani? Öcséd valószínűleg még változni fog, ahogy a hozzáállása, véleménye is változhat sok kérdésben. Nem?


"Ahogy az sem garancia,ha megvénülsz fog-e rólad gondoskodni a gyereked/unokád.

Ezért kár gyereket csinálni,ennek reményében." - Szerintem ezt az "érvelést" magad sem gondoltad komolyan. Vagy te annak reményében "csinálnál" ( ejj, de szépen fejezted ki magad...) gyereket, hogy majd idősebb korodban eltart téged?!


"A faj akkor is fent fog maradni,ha a te gyerekednek pont nem lesz gyereke,és 4-5 generáció múlva azt sem fogja tudni senki,hogy éltél is valaha." - Micsoda "kedves" hangvételű jóslat. Nem tudom, miből indultál ki, de ez sokaknál egyáltalán nem így van. A fajfenntartási ösztönnek pedig semmi köze ahhoz, amit írsz. A fajfenntartási ösztön egyik eleme az, hogy az ember utódokat szeretne, és gondoskodni kíván róluk. Tehát,teljesen érthető és normális az, hogy ha egy szülő nem fogadja kitörő lelkesedéssel, ha a gyermeke homosexuális. Nem azért, mert homofób, nem azért, mert maradi, nem azért, mert utálja a gyerekét, csupán azért, mert él benne a fajfenntartási ösztön. Bisexualitásnál ez enyhébb lehet, mert ott az esélyek nagyot nőnek arra, hogy lesz utód.


"A mai politikai helyzetbe pedig akkor sem vállalnék gyereket,ha szeretnék." - Te az aktuális politikai helyzet alapján vállalnál gyereket? Hatalmas nagy szerencse, hogy az emberek nem így gondolkodnak se Magyarországon, se máshol a világban. Már rég kihalt volna az emberiség, ha így álltak volna hozzá a kérdéshez. Melyik rendszerben voltak véleményed szerint ideálisak a körülmények a gyerekvállaláshoz? Egyébként én úgy tudom, hogy azokon a területeken, azokban az országokban, ahol "nyugatias" a társadalmi és politikai berendezkedés, jóideje csökken az "őslakos" népesség. Ahol pedig egyáltalán nem "nyugatias" a berendezkedés, ott a népesség robbanásszerűen nő. Ezek alapján a világ népességének zöme nem osztja a nézeteidet.

2019. máj. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
67%

Tudom,vannak akik a világháború idején is vállaltak gyereket.

Mindenki maga dönti el milyen világba akar gyereket.


Nem értem ez miért ne lehetne opció.

Ami nálunk zajlik,semmi jót nem sejtek.Nem vállalnék ide gyereket.

Feltételezem,hogy aki gyereket vállal az jót akar neki,nem rosszat.

2019. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan a világháborút sikerült példának hoznod a világtörténelem egészéből? A legnagyobb szélsőséget? Talán csak nem a világháborúhoz szeretnéd hasonlítani a mai magyarországi helyzetet?! Remélem, nem.


"Nem értem ez miért ne lehetne opció." - Én azt nem értem, hogy ezt mire írod, mert nem következik semmilyen előzményből. Így csak tippelni tudok. Ha ezzel azt írod, hogy számodra opció, hogy az aktuális politikai helyzet miatt vagy vállalsz vagy nem, akkor arra az a válaszom, hogy: persze, ez a te döntésed. Mindenki maga dönti el, hogy vállal-e gyereket, vagy sem, illetve azt is, hogy mikor vállal, ha vállal. Ez tiszta sor. Én csak azt furcsállom, hogy te ezt a nagyon fontos döntést egy aktuálpolitikai helyzettől teszed függővé. Mintha a mai Magyarországon emberiségellenes bűn lenne, ha valaki vállalni mer ilyen állapotok között. Azt azonban nem fejtetted ki, hogy pontosan mire gondolsz. Ha esetleg konkretizálnád, talán jobban megértenénk.

2019. máj. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
74%
Hát akkor lehet hogy édesanyád rosszabul fogja fogadni,a legtöbb vallásos ember elítéli az ilyen dolgokat mert felborítja az Isten által alkotott rendet
2019. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
60%

60%-os nem tudom mit pattogsz, leírtam a véleményemet. Nem, nincs semmiféle elképzelésem, egyszerűen csak a realitások talaján állok. Nem nézek pont úgy egy hetero kézenfogva sétáló párra, mint egy azonos neműre, és ez akkor is így van ha te itt rózsaszín disney mesét vetítesz elém.

"Szerintem, ha kicsit pozitívabban állnál az emberekhez, akkor feléd is több pozitív reakció érkezne az életben." Óhh ezt nem tudom melyik paulo coelho tipusú könyvben olvastad, de a világ nem így működik.

A kérdés meg ,ég mindig nem rólam szól, meg nem is a gyerekről (hála az égnek), szóval nem kell ez ügyben sehogy sem fordulnom a világ felé.

Éretlen meg max az, hogy belebújsz a saját rózsaszín kis világodba, és kikéred magadnak hogy más ember meg mást lát a világból mint te.

2019. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
65%
jav: nem nézNek
2019. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!