Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim...

Normális, hogy a szüleim bérleti díjat akarnak tőlem beszedni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és januárban döntöttem úgy hogy szüneteltetem az iskolát szeptemberig ezért elkezdtem dolgozni heti 30 órában, hogy legyen egy kis pénzem és addig is csinálok valami hasznosat. Erre a szüleim kitalálták hogy ha nem tanulok akkor fizessek be 40 ezer forintot havonta mert hogy annyit buknak havonta mert már nem vagyok diák. Ennek utána néztem és két gyerek után jár 40 ezer (20 ezer gyerekenént), az öcsém pedig még mindig tanul és 18 év alatti úgyhogy maximum azt a 20 ezret bukják rajtam nem 40 ezret! Ráadásul a saját házunkban élünk, nem kell bérleti díjat fizetni, 2 autónk van, apám céges autóval jár, anyám is dolgozik, van egy nyaralónk a Balatonnál és egy lakás ami ki van adva szóval nem állunk annyira rosszul anyagilag hogy szükségük legyen az én pénzemre.

A másik, hogy azért dolgozok, hogy csinálhassak egy saját vállalkozást (pont azért hogy a saját életet kezdjek), nem pedig azért hogy minden hétvégén leigyam magamat a pi.csába (amit azért nem sok 18 éves mondhat el magáról).Értem én 40 ezer nem sok, de nekem igenis számít!A fizetésem jelentős részét veszik el és engem is visszafognak ezzel nem kicsit, arról nem is beszélve hogy így egy évben kb 3-4 hónapot kell dolgoznom csak hogy nekik kitermeljem ezt az összeget.Én szeretném őket támogatni de akkor amikor már kevésbé okoz ez gondot.

A legjobb hogy ezt ők úgy állítják be, hogy ők mennyire jófejek hogy csak ennyit akarnak tőlem:D Én nem így látom a helyzetet...



2019. máj. 15. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
37%

"nevelés, az életre való felkészítés."

Jájj, ezt szerintem eddig kellett volna.

Hallottam egyébként valamit, hogy

14 éves kortól a gyerek saját magát neveli; //vagy, hogy kitől tanul, ez nemtom, hogy volt.

és régen pedig 21 éves kor körül szülték az első gyereküket. Na, pl ha a kérdező most akarna 3 év mulva családot alapítani, akkor mire szülne, vagy ha ő fiú, tehát akkoris mire, hova? Ha ennyi pénzt elvesznek tőle. Most még pl csak egyedül van. De ha lenne gyerek, akkor még pl a gyereke fürdővize után is még elszednének tőle, és végig tényleg zsarnokoskodnának fölötte, és már tényleg esélye sem lenne elköltözni. Mondjuk itt a Mo-i viszonyok is ilyesmik, azok sem túl fényesek; mert ha a magyar fizetésből lejön 40-60ezer, amit nem arra költ, amit szeretne; de egyébként ha addig gyűjtögetne, akkor később el tudna költözni, de így a szülei megfosztják ettől a lehetőségtől. Hogy el tudjon költözni,és önálló életet kezdeni.

:S

2019. máj. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy ez az életrenevelős szöveg mégis mi? :D Azok fognak jól boldogulni az életükben, akiktől családi albérleti díjat szedtek vagy mi? Egy ilyen embert sem ismerek, szóval a környezetemben egy felnőtt sem boldogul szerintetek? :D Tényleg ennyire logikátlanok vagytok?
2019. máj. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
74%

Ha jól megnézitek a válaszokat nem csoda,hogy itt tartunk.


Szülők,akik egyik oldalról nyomatják,hogy "adj bele a rezsibe",másik oldalon "mért nem megy albérletbe".

Közben van ez a zseniális CSOK,ami felverte az árakat.Az átlagbér 70%-át albérlet teszi ki.


És kik panaszkodnak?

Azok az idősebb generáció,akik lakással rendelkeznek,vagy több lakással rendelkeznek,és úgy nőtt a vagyonuk,hogy semmit sem tettek érte,közben a saját gyerekeik jövőjét vágták el azzal,hogy olyan pártra szavaztak,akik kialakították Magyarországon a lakhatási válságot.


Közben megy ezerrel a lelki terror,hogy költözzé fiam,vagy fizessé,mert hát a gazdagoknak nincs elég pénzük,meg ki kell adni az összes lakást,amit a múlt rendszerben szr-ért húgyéért összeharácsoltak.


Szánalom,ami ebben az országban megy,látszik a válaszolókon is.

CSOK-os gyerek,anyagi haszonért.Ez a jövő,borzalom.

2019. máj. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
50%

Nem életre nevelik ezek,hanem cselédségre.

A saját kölykétől szedne lakbért,holott sajátban lakik.


Olyan családot is ismerek,ahol a szülők albérletben laknak,de akkor sem kérnek el a gyerektől semmit,mert akkor sosem fog semmire sem haladni az életben ilyen árak mellett.

2019. máj. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
50%

Nem olvastam vegig az osszes választ, pár darabba olvastam bele...


Hat amit itt pár fiatal tapasztal/szülő elvár, az nem normális...


Ha annyira rossz anyagi körülmények között élnek, oké, hogy kérnek egy kis pénzt, de ha nincs rászorulva egy család, akkor miért kell szivatni a gyereket?

Ja hat Persze, az életre nevelik...egyesek szerint...

Csak ezzel az a baj, hogy ha most ‘csak’ 40k-t kérnek a kérdező szulei a kb 120k-bol, az rohadt sok és ha jó helyzetben élnek, rohadtul nem a kérdezőnek kellene felajánlani ezt az összeget, mint ahogy valamelyik rohadt ‘okos’ mondta...


Ha a kérdező tényleg elinná hétvégén vagy felesleges dologra költene, oké, hogy egy kicsit kérnek tőle, de félre akar tenni szegény, hogy később el tudjon költözni és külön életet kezdeni...


Most bocs, de barátom is dolgozik heti 40 órában és érdekes, a szulei nem kérnek tőle semmit, azt mondjak, hogy rakja félre, mert a mai árak mellett meg úgy is nehéz lesz elköltözni ha felreteszi minden hónapban a fizetését...


Szóval a normális szülők jó anyagi körülmények között SEMMIT nem kérnek a gyerek fizetéséből...

2019. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
43%

Sok kaki evő ember...

Szánalmasak azok akik a gyerekből akarnak megélni.

Én nekem a gyerek azért kellett,hogy tobább vigye a családom!nem azért hoyg belőle éljek meg.eszem ágába nem jutott rezsit kérni.

Nekünk meg volt minden ,dolgoztunk is és ugy gondoltuk hogy a hyerek vigye többre bárki másnál.ők is halasztottak évet,hogy pénzt gyűjtsenek munkával,de fel sem merült bennünk hogy fozessrnek valamit.

Hihetetlen ez a mentalitás.

Szerintem egyik másik ember ha 1000 forinttal kevesebb lenne a vizdij ha gödröt ásna a fekáliának akkor meg is tenné.csak az agyuk még erre sem fejlődött ki.

Bocsánat a teágárságért de ez nagyon bosszantó

2019. máj. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
50%

Gyerektől bérlet...

Jó, ha tud segíteni, persze. Én inkább nem ennék, minthogy a gyerekektől pénzt kérjek

2019. máj. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
48%
Miért baj ha nem akarják szülei eltartani teljesen Felnőtesdit játszó gyereküket? Én 25 éve is haza kellett adnom 20000ft + vásároltam be ,és nem nyervákoltam ezért furcsa mód , vállalkozáshoz a pénz ilyen gyorsan nem lesz még , illetve te még gimnáziumot sem fejezted be amit már nappalin nagykorúan nem is tudsz ,
2019. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
55%
A nagyház 2kocsi balatoninyaraló ellenére anyádék fillérba**ók maradtak. Sajnálom.
2019. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
45%
Pontozzatok le de en akkor sem kérnek pénzt a gyerekektől.Főleg így ha a kérdező kitűzte hogy mire gyűjt.Nem bulikara meg piara,nem mellesleg a szülei jól állítanak.Másabb lenne ha esetleg szegények lennének vagy egyedül nevelnek,akkor lehet egy minimalisabb osszeg,de az is csak ha nagyon muszály lenne.
2019. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!