Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim...

Normális, hogy a szüleim bérleti díjat akarnak tőlem beszedni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és januárban döntöttem úgy hogy szüneteltetem az iskolát szeptemberig ezért elkezdtem dolgozni heti 30 órában, hogy legyen egy kis pénzem és addig is csinálok valami hasznosat. Erre a szüleim kitalálták hogy ha nem tanulok akkor fizessek be 40 ezer forintot havonta mert hogy annyit buknak havonta mert már nem vagyok diák. Ennek utána néztem és két gyerek után jár 40 ezer (20 ezer gyerekenént), az öcsém pedig még mindig tanul és 18 év alatti úgyhogy maximum azt a 20 ezret bukják rajtam nem 40 ezret! Ráadásul a saját házunkban élünk, nem kell bérleti díjat fizetni, 2 autónk van, apám céges autóval jár, anyám is dolgozik, van egy nyaralónk a Balatonnál és egy lakás ami ki van adva szóval nem állunk annyira rosszul anyagilag hogy szükségük legyen az én pénzemre.

A másik, hogy azért dolgozok, hogy csinálhassak egy saját vállalkozást (pont azért hogy a saját életet kezdjek), nem pedig azért hogy minden hétvégén leigyam magamat a pi.csába (amit azért nem sok 18 éves mondhat el magáról).Értem én 40 ezer nem sok, de nekem igenis számít!A fizetésem jelentős részét veszik el és engem is visszafognak ezzel nem kicsit, arról nem is beszélve hogy így egy évben kb 3-4 hónapot kell dolgoznom csak hogy nekik kitermeljem ezt az összeget.Én szeretném őket támogatni de akkor amikor már kevésbé okoz ez gondot.

A legjobb hogy ezt ők úgy állítják be, hogy ők mennyire jófejek hogy csak ennyit akarnak tőlem:D Én nem így látom a helyzetet...



2019. máj. 15. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
55%
Ha úgy érzed, kevés pénzed marad, dolgozz heti 40 órát, mint a legtöbb felnőtt!
2019. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
50%

Uramatyám! Én is vállalkozó vagyok, nekem is vállalkozói szemléletem van, de a szüleid hallod nem semmik! "Buknak" azon, hogy te épp nem tanulsz? Miért, mi vagy te, fejőstehén? Megáll az ész, és ezt a többi ember természetesnek veszi. Mindenki pénzért vállal gyereket?

Az akár jogos is lehet, hogy pénzt kérnek, de nem ilyen aljas indokkal!

Mondják azt, hogy "nézd kisfiam, amíg tanulsz, addig eltartunk, de ha már dolgozol, akkor neked is hozzá kell járulnod a házttartáshoz, ha velünk akarsz lakni".

Nem pedig azt, hogy "buknak" rajtad, még ilyen gerinctelen férgeket!

2019. máj. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
67%
Őszintén érdekel, hogy az "eltartanám a dolgozó gyerekemet is" típusú válaszolók közül hánynak van ténylegesen gyereke. Van egy tippem: egynek sem, ellenben ők maguk a gyerekek akik azt hiszik buli lesz majd ha melóznak: továbbra is etetik- eltartják őket miközben tanulni nem hajlandóak, közben meg miden a zsebükben marad....
2019. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
72%

Normáliséknál büszkék lennének a gyerekre, hogy ilyen fiatalon van jövőképe és ezért dolgozik. A gyerek kibontakozásáért igazán megfizethető (főleg ha nem halnak éhen) összeg havi 30k, amit pl. ha tanulna még de jövőkép nélkül, simán elbulikázna.


De ha ilyen fontos az életrenevelés, akkor is annyi lehetne a kompromisszum, hogy a kajáját, esetleg még a rezsi részét fizesse a gyerek.... ezt se feltétlenül rögtön. Úszni se úgy szokás megtanulni, ha rögtön belöknek a tengerbe oszt ússzál...

2019. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen normális, és szükséges is.

Attól, hogy vannak terveid, még az élet pénzbe kerül, neked is, nekem is, nekik is. És ezzel a 40el igencsak jól jársz.

A kajád sem jönne ki ennyiből egy hónapra, nemhogy a lakhatásod, rezsid, és még ki tudja mit állnak neked.

De ha ez nem tetszik, vagy kérdezz meg valakit, aki nem otthon él, hogy mennyibe kerül neki az élet havi szinten, vagy költözz el és nézd meg magadnak.

Ha úgy döntöttél, hogy diák státusz helyett felnőtt státuszra váltasz, akkor azt minden következményével tedd.

Még azt tudnám elképzelni, hogy én a szüleid helyében egy az egyben eltenném ezt a havi 40et és amikor beindítod a vállalkozást, vagy lediplomázol, vagy amikor kell ,egy összegben odaadom .DE akkor is tanuld meg, hogy a fizetéseddel tudni kell bánni.

ez a te javadat szolgálja, és gondolom a szüleid konyítanak valamit a témához, ha ilyen "birodalmat" építettek fel.

Bízz bennük, hogy a javadat akarják, vagy állj teljesen a saját lábadra.

2019. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem normális. Én egyedül olyan helyzetben tudom megérteni, hogy a szülő pénzt kér a gyerekétől, ha: egyértelműen szükség van arra a pénzre, mert a család rosszul áll anyagilag vagy pedig a gyerek már valóban egy teher, léhűtő és minden hülyeségre elszórja a pénzét, ahelyett, hogy a saját életét építgetné. Viszont szerintem a kérdező egyik kategóriába sem tartozik bele, mert 18 éves, fiatal, nincsen rendes végzettsége és még csak éppen elkezdi próbálgatni a szárnyait, miközben a valószínűleg a szülőknek sem kell vizen és száraz kenyéren élnie. Szóval én ebben nem látom sem a szükséget, sem a nevelési célzatot. Ez csak szimpla fölényeskedés lehet vagy ilyesmi, bár én abszolút nem értem, hogy miért akar valaki kiszúrni a saját gyerekével.


Én 21 vagyok és én is csak keveset dolgoztam eddig, itt-ott alkalmi diákmunkákat végeztem és a szüleim soha egy forintot sem kértek tőlem, de el sem fogadták volna. Az első egyetememet pedig otthagytam pár hónap után mert nem tetszett és a szüleim ebben is támogattak, ahogyan mindenben és szintén nem tartották a markukat semmiért sem, azt sem várták el, hogy elmenjek helyette dolgozni. Amikor a testvérem (30+) munkahelye megszűnt és munkanélküli lett, szó nélkül visszafogadták és egy forintot nem kértek és nem is fogadtak el tőle. Anyukámat is ugyanígy befogadták anno a szülei, amikor szüksége volt rá. Lehetne még sorolni.... Szóval a mi családunkban ez egyáltalán nem számítana normálisnak, szerintem az a normális, ha a szülő segíteni és támogatni szeretné a gyerekét.

2019. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó, gyerekfejjel gondolkozol még. Persze hogy nem érted a helyzet valódi súlyát...
2019. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
69%

Az én gyerekem már nem lakott itthon, amikor dolgozni kezdett.


De én otthon laktam még. Anyám egyedül nevelt, apám meghalt gyerekkoromban. Aránylag jó fizetése volt, de azért nem volt könnyű. Viszont nagyon ügyesen tudott bánni a pénzzel. Ez egy adottság szerintem, sajnos nem öröklődik.:)


Szóval ő nem kért pénzt tőlem sosem. De én úgy tartottam fairnek, hogy a számlák felét befizettem, és fizetéskor (akkoriban havonta kétszer volt) bevásároltam. Kaját, tisztítószereket, stb. Mindig mondta, hogy nem kellett volna, de azért örült neki.

2019. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem csak nevelő célzattal kérik el a pénzt...
2019. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
48%

Hagyjuk már ezt az elhetetlenseg dumat. Nekem is megvolt mindenem, sosem volt bérleti díj, mégis tök jó vállalkozó lettem több diplomaval és folyékony nyelvismerettel.


Hála istennek nem sok ilyen undorító trogert ismerek, mint akikről a kérdés szól, de Néhány azért akad. Elaruljam mi lett a gyerekeikből? Lelki sérült. Anyagilag meg sehol nem tartanak, mert sosem tanultak meg, hogy mit jelent anyagilag együtt működni és szamitani valakire.


A mai napig minimálbéresek.

2019. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!