Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim...

Normális, hogy a szüleim bérleti díjat akarnak tőlem beszedni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és januárban döntöttem úgy hogy szüneteltetem az iskolát szeptemberig ezért elkezdtem dolgozni heti 30 órában, hogy legyen egy kis pénzem és addig is csinálok valami hasznosat. Erre a szüleim kitalálták hogy ha nem tanulok akkor fizessek be 40 ezer forintot havonta mert hogy annyit buknak havonta mert már nem vagyok diák. Ennek utána néztem és két gyerek után jár 40 ezer (20 ezer gyerekenént), az öcsém pedig még mindig tanul és 18 év alatti úgyhogy maximum azt a 20 ezret bukják rajtam nem 40 ezret! Ráadásul a saját házunkban élünk, nem kell bérleti díjat fizetni, 2 autónk van, apám céges autóval jár, anyám is dolgozik, van egy nyaralónk a Balatonnál és egy lakás ami ki van adva szóval nem állunk annyira rosszul anyagilag hogy szükségük legyen az én pénzemre.

A másik, hogy azért dolgozok, hogy csinálhassak egy saját vállalkozást (pont azért hogy a saját életet kezdjek), nem pedig azért hogy minden hétvégén leigyam magamat a pi.csába (amit azért nem sok 18 éves mondhat el magáról).Értem én 40 ezer nem sok, de nekem igenis számít!A fizetésem jelentős részét veszik el és engem is visszafognak ezzel nem kicsit, arról nem is beszélve hogy így egy évben kb 3-4 hónapot kell dolgoznom csak hogy nekik kitermeljem ezt az összeget.Én szeretném őket támogatni de akkor amikor már kevésbé okoz ez gondot.

A legjobb hogy ezt ők úgy állítják be, hogy ők mennyire jófejek hogy csak ennyit akarnak tőlem:D Én nem így látom a helyzetet...



2019. máj. 15. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
64%

Drága #70


Attól mert valakit támogatnak a szülei akkor is, amikor már dolgozik, rohadtul nem lesz alátolva (néhány ritka esetet kivéve) mondjuk egy ház/autó anélkül, hogy a gyerek is megdolgozna érte...

Havi pár ezért Ft+ a saját keresete se lesz elég arra, hogy mondjuk 2 év múlva elkoltozzon saját lakásba vagy vegyen egy autót, amit teljes mértékben ő tart fenn...

Szóval rohadtul meg kell neki is dolgozni azért, hogy később tudjon boldogulni az életben...

Csak a normális (és nem rossz anyagi körülmények között élő) szülők Próbálják segíteni a gyereket és nem pedig hátráltatni azzal, hogy sok ezer Ft-t elkérnek tőlük havonta

Mert igen, ezzel hátráltatják...

Ezzel nem azt mondom, hogy mindent a szülő fizessen, de abba ne haljon már bele, hogy a rezsit és a kaját ő fizeti...

A ruhát, cipőt, szórakozást, stb...meg fizesse a gyerek és akkor valamennyire megtanulja beosztani a pénzét, de mégis meg tudja szabni magának, hogy mennyit költ ezekre a dolgokra, mert azért ezek nem feltétlenül havi kiadások.


És pl a kérdésben említett szülők igazán hozzaallhatnanak úgy a dolgokhoz, hogy nekik mindenuk megvan, ami feltétlen szükséges az élethez és akkor inkább támogatják a gyereket akar csak azzal, hogy nem kérnek a fizetéséből...


És ezt nem azért mondom, mert egy hőbörgő tini vagyok, hanem azért, mert barátom szüleinél ezt a hozzáállást látom, pedig azért nekik nincs ennyi mindenuk, de saját haz, autók vannak, ami azért a legtöbb ember célja az életben (és mellette nyilván az alapvető elektronikai eszközök, egyéb dolgok, szóval nem száraz kenyeren és vízen élnek)

És ezek után ők már úgy vannak vele (ezt ok mondtak, nem én gondolom így), hogy próbálják támogatni a gyerekeket, hogy ok is el tudjanak indulni az életben vagy legalábbis könnyebben el tudjanak indulni, nem úgy, mint mondjuk a kérdező...(ha a kérdezi szulei nem félreteszik, hanem elköltik a pénzt)

2019. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
51%

"A 15 - 21 évesek fel vannak háborodva, a felnőttek meg egytől egyig támogatják. Nem kéne ezen elgondolkozni?"

Elgondolkoztam, megnéztem az irataimat, még mindig 38 éves vagyok annak ellenére, hogy ellenzem a gyerekek albérlőként kezelését. Lehet, hogy nem vagyok elég felnőtt annak ellenére sem, hogy dolgozom és nyilván külön élek a szülőktől?

2019. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
75%

Nem olvastam a válaszokat.


Szerintem a szüleid pikkelnek rád, amiért nem érettségizel le és nem mész egyetemre, ezzel büntetnek.


Én is kiakadnék, ha a gyerekem így döntene, az érettségit elvárom, bármilyen módszerrel( akár a pénzkérés/ de inkább terápia) rávenném, hogy folytassa.


Amennyiben van érettségid, egy szót sem szóltam, akkor nem jogos.


Amúgy a szüleid pocsék szülők voltak, ha így állsz, csak maguknak köszönhetik a helyzetet. Kérjenek ők is segítséget, járjatok terápiára.


Gond az is, hogy a szüleid vagyonát a sajátodként kezeled..

2019. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
75%

"Csak a pénzlehetőséget látják benned;"


Már bocsi, de a kérdező akarja lehúzni a szüleit, dolgozik, de eltartatja magát.

2019. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintem nekünk 4-en volt 40ezer együtt összesen a rezsi; "


Nekem egymagamnak ennyi, télen több. És akkor még a kaja ugyanennyi legalább.

2019. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
67%
Ez vicc? Négy emberre negyvenezer a rezsi plusz kaja? Hát ha tanyán laknak ahol nincs vezetékes víz, gáz, és csak kenyeret esznek egész hónapban, talán. Bár még akkor se... Amúgy vicc hogy a kérdező vállalkozásról álmodozik, amikor még az iskolát sem volt képes elvégezni. Egy újabb butácska gyerek, aki azt hiszi a vállalkozás "zéró munkával sok pénzt keresni".... Hát ez nem így működik. Nagyon könnyű belebukni, és ku.rva kemény kell dolgozni hogy beinduljon a dolog. Nincs olyan hogy "éppen unom, úgyhogy most szüneteltetem, addig meg apuék eltartanak"
2019. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem abban az esetben normális ha rossz anyagi körülmények között éltek, viszont annak alapján amit leírtál rohadtul nem fair rögtön ennyi pénzel levenni téged. Azt még megérteném, hogy ha egy 1-2 számlát befizettetnének veled vagy ha néha bevásároltatnának veled de ezt a 40 rugót kicsit sokallom.


Hasonló anyagi körülmények között élünk mint ti (saját ház, + egy lakás ami ki van adva, 2 kocsi), és amikor 16 évesen nappali tagozatról átmentem levelezőre nem kezdtek el a szüleim egyből hüppögni a családi miatt pedig ráadásul az osztrák csp volt ami ugye jóval több mint a magyar. Na mindegy.. ahány ház annyi szokás.


Mivel csak heti 30 órát dolgozol és a tanulmányaid is befejezetlenek, arra következtetek, hogy szinte zsebpénznyi összeget keresel havonta. Szóval ebből a kevésből legombolni havi 40000-ret eléggé meredek.

2019. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
17%
#75 oké, hogy egymagadra 40 000 a rezsi, de ha négyen laknátok, akkor nem 160 000 lenne, hanem jó része oszlana, nyilván valamivel többet fogyasztanátok és nem 10 000 jutna egy főre, de nem sokkal több. Kaja nekem kijön 30-ból, de nem vagyok nagyétkű.
2019. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
80%
Vagyis a kérdező azt titulálja bérleti díjnak, hogy dolgozó ember létére fizetnie kell a SAJÁT kajáját. Ezen felül fizetik rá a rezsit, a tisztálkodószereket, mosnak rá, és a zsebében marad az esetleges albérleti díj. Hú de igazságtalan, köcsög szülei vannak...
2019. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!