Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erről tényleg nem a szüleim...

Erről tényleg nem a szüleim tehetnek?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, nem csinálhattam semmit.

Senki nem jöhetett hozzám, senkihez nem mehettem át. Baràtnőkkel talàlkozni is tilos volt, mert hogy elég kell legyen, hogy látjuk egymàst a suliban.

Semmi szakkör, semmi sport, úgy kellett könyörögni, hogy futni elengednek néha.

Anya se jàrt soha sehová.

Könyvet se olvasott, filmet se nézett. Letette a műszakot a munkàban, egyedül (később én is segítettem) a hàztartàst, és aludt. Ennyi volt számára akkor is, most is.

Most màr felnőtt vagyok, és azt veszem észre, nem vagyok boldog.

Ugyanazt az életet élem, mint anyukám, holott még csak gyerekem sincs.

Mindig ezt akartam elkerülni.

Eleinte azért nem volt semmi életem, mert 2 àllásban dolgoztam, aludni jàrtam haza. Most azért nincs, mert azt se tudom, hogy kellene élni.

Látok màsokat, akinek terveik vannak, hobbijaik vannak, én még hazamegyek, nekiállok a háztartàsnak, majd bedőlök az àgyba.

Mert ilyen ez a felnőtt lét.

Baràtnőim nincsenek, annak élek, hogy a férjem tiszta és rendes lakásban éljen. Pont mint anya anno.

Férjjel is melléfogás. Ő éli az életét, eljárkàl, haverokzik, hobbijai vannak. Nekem nem lehet. Pont mint anyának anno.


Csak látom, ahogy mások élnek, és rettentően öregnek és fàsultnak érzem magam. Sokszor gondoltam arra, hogy meddig élek mèg...


25n (aki lélekben 90)


2019. máj. 21. 18:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%
De miért nem jársz el a férjeddel te is?
2019. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

6 éve vagyunk együtt, nem volt párom koràbban.

Sokáig azt se tudtam, hogy lényegében boldogtalan vagyok. Hisz anya is így él 30 éve.

Csak nemrég amikor megismerkedtem egy lánnyal, és barátkozni kezdtünk (ő tànctanár, én még sulit keresek), jöttem rá, hogy ő él.

Szintén férjnél, de egyetemre jàr, dolgozik, sportol, táncol, utazik, önkéntesek...

2019. máj. 21. 18:26
 13/30 A kérdező kommentje:
Mert neki elég ha a haverokkal megy, neki megvannak a programjai.
2019. máj. 21. 18:27
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

Felnőtt ember vagy, most már nem mutogathatsz a szüleidre. Tudod hogyan akarsz élni, tudod, hogy rossz mintákat követsz, akkor mi az istenért nem változtatsz? Nem, nem lesz egyszerű, sőt, baromi nehéz és szokatlan lesz az elején, de nagyon is lehetséges. Vagy ez, vagy a következő 40 éved is szenvedéssel fog telni, megéri ez a fene nagy komfortzóna?

Lépned kell, méghozzá minél hamarabb.

2019. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%
Akkor babám a boldogabb élet reményében most tenni kell. Nyiss az emberek és a világ felé. Ne hagyd, hogy más letörjön. Élj egy kicsit, mert az évek bizony kegyetlen gyorsan múlnak.
2019. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

Akkor ezek szerint van barátnőd! Járjál oda, ahova ő, illetve keresd meg a volt iskolatársaidat is, csatlakozz facebook csoportokhoz, ott is lehet barátokat találni. Mikor a férjed elmegy, menj el te is. Ki akadályoz meg? Nem lehet, hogy nem is ő, hanem te magad? Pszichológushoz mindenképp menj el, mert mi itt a gyakorin nagyon szurkolunk neked, de nem tudunk élő szóban meggyőzni. Az, hogy a férjed nem támogatja az ötletet, nem szempont. Nem érdekes, ő nem a felettesed, hanem a társad. A saját döntéseidet te hozod. Ha ő nem a társad és boldogtalan vagy mellette, nem kell mellette maradnod.

Kinek a tulajdona a lakásotok? Melyik megyében laksz? (Ezt csak azért, hogy hátha vannak itt abból a megyéből, és lehet találkozni.)

2019. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
87%
A szülői minták nagyon erősek. Google-be keress rá így: "szülői minta". Sok olvasnivalót találsz, talán érdemes itt kezdened, hogy megértsd, miért történik veled az, ami. Miért bénulsz le a cselekvés előtt akkor is, ha tudod hogy másképp kell csinálnod, mert ahogy most megy, nem jó. Aztán javaslom a Mérgező szülők (Susan Forward) című könyvet. Ezzel érdemes kivonulnod egy parkba, padra és a friss levegőn olvasgatni. Lehet pl. van a környezetedben önsegítő csoport, esetleg mentálhigiénés szakember. Ó, és még egy könyv: Edith Eva Eger: A döntés. Nekem sokat jelentett. Indulj el, menj ki a természetbe, szippants jó nagyokat a levegőbe, és olvass, hogy megértsd és szeresd magad. :)
2019. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%
FB-on (főleg ha megyeszékhely vagy esetleg Budapest) sok programról tudsz értesülni. Keress rá naponta, akár ismerősök által bejelölt programok között is (jelölj be minél több embert). Az elején nehéz lesz, de aztán egyre könnyebb.
2019. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj ezzel a tánctanár csajjal első körben, hátha be tud tenni egy csoportba a suliban. Biztosan van tapasztalata a szégyenlős emberekkel is, mert egy tánciskola kezdő csoportjában bizony nem mindenki bátor ám:)

Ahova én jártam egyébként (Goldance, Pest), ott interneten kellett regisztrálni az órára, az utána levőkre pedig teljesen anonim módon vehettél jegyet, még a neved is csak akkor tudták, ha gyakran jártál. A közösség pedig nagyon sokszínű és elfogadó volt, nem néztek ki senkit sem, az oktatók segítettek, ha valami nem ment. Időhiány miatt kellett abbahagynom az órákat, hiányoznak is:(

2019. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a szüleid igenis tehetnek arról, hogy ilyen lettél. Engem speciell nagyon féltettek és mindent csak 2-3 évvel később engedtek meg, mint a többi kortársamnak és sajnos a lakóhelyem miatt a bulik nagy részéről le is kellett mondanom...

Most végre meglenne minden lehetőségem, hogy "éljek", de egyszerűen hiába próbálkozom, nem tudok az emberekkel beszélgetni, mert nincs semmilyen közös témánk, érdeklődési körünk stb és borzalmasan gyenge vagyok a bájcsevejekben, de nem azért, mert félnék, hanem egyszerűen nincs benne gyakorlatom, hogy frappáns mondatokat szüljek a semmiről...


Szerintem vedd fel a telefont és jelentkezz egy órára, majd menj és találkozz a barátnőddel. Ha a párod emiatt jelenetet rendez, akkor pedig lépj ki ebből a kapcsolatból.

2019. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!