Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erről tényleg nem a szüleim...

Erről tényleg nem a szüleim tehetnek?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, nem csinálhattam semmit.

Senki nem jöhetett hozzám, senkihez nem mehettem át. Baràtnőkkel talàlkozni is tilos volt, mert hogy elég kell legyen, hogy látjuk egymàst a suliban.

Semmi szakkör, semmi sport, úgy kellett könyörögni, hogy futni elengednek néha.

Anya se jàrt soha sehová.

Könyvet se olvasott, filmet se nézett. Letette a műszakot a munkàban, egyedül (később én is segítettem) a hàztartàst, és aludt. Ennyi volt számára akkor is, most is.

Most màr felnőtt vagyok, és azt veszem észre, nem vagyok boldog.

Ugyanazt az életet élem, mint anyukám, holott még csak gyerekem sincs.

Mindig ezt akartam elkerülni.

Eleinte azért nem volt semmi életem, mert 2 àllásban dolgoztam, aludni jàrtam haza. Most azért nincs, mert azt se tudom, hogy kellene élni.

Látok màsokat, akinek terveik vannak, hobbijaik vannak, én még hazamegyek, nekiállok a háztartàsnak, majd bedőlök az àgyba.

Mert ilyen ez a felnőtt lét.

Baràtnőim nincsenek, annak élek, hogy a férjem tiszta és rendes lakásban éljen. Pont mint anya anno.

Férjjel is melléfogás. Ő éli az életét, eljárkàl, haverokzik, hobbijai vannak. Nekem nem lehet. Pont mint anyának anno.


Csak látom, ahogy mások élnek, és rettentően öregnek és fàsultnak érzem magam. Sokszor gondoltam arra, hogy meddig élek mèg...


25n (aki lélekben 90)


2019. máj. 21. 18:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is igy nőttem fel azzal a különbséggel hogy az én szüleim alig foglalkoztak velem és a testvéremmel. Gimisként háztartást vezettem, takarítottam, bevásároltam iskola után de amikor volt időm eljártam sportolni vag csak futni. Nekem az volt a kikapcsolódás.

Korodbeli vagyok és én is úgy érzem magam mint akinek kimaradt a gyerekkora, túl korán nőttem fel sajnos.

Probálj meg eljárni programokra és ha úgy érzed keress fel egy szakembert akár titokban. Hosszútávon pedig a házasságodon gondolkozz el. Jó-e neked ez a kapcsolat.

egy korodbeli nő

2019. máj. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%

Már felnőtt vagy, ne anyádra fogj mindent.

Férj kuka, minek? Jobb nem lett tőle semmi. Ő éli világát, téged kihagy belőle. Keressen bejárónőt.

Aztán irány, mész és veszel egy futócipót, és kimész futni. Több futós csoport is van fb-n, csatlakozz valamelyikhez. Barátságokat köthetsz, vannak közösségi futások is néha. Majdnem minden kerületben van futónagykövet, keresd meg, ők is tartanak közös futásokat. Vagy menj túrázni, iratkozz be valami tanfolyamra, nyelv vagy ami érdekel. Mozdulj ki, élj. Visszahúzó embereket kukázd az életedből.

2019. máj. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
97%

Arról tehetnek a szüleid, hogy rossz mintát adtak át, de a te felelősséged, hogy mit kezdesz vele.


Nem mondom, hogy könnyű lesz, de mindenkinek megvan a keresztje.


Neked az, hogy 25 évesen elkezdj úgy élni, ahogy te szeretnél, ha már eddig nem tetted.


Szerintem is most add be a válópert és ne csinálj mártírt magadból, mint annak idején a nagyanyám. Ott kb. ugyanez volt, csak még durvább kivitelben, nagyapám elég autokrata fószer volt-Isten nyugosztalja-. Ő most, 80(!) felett él, csinál, amit akar, a nélkül, hogy bárki beleszólna.

2019. máj. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
78%
Önismereti foglalkozás nagyon fontos lenne. Szerintem csaladallitas. Ha gondolod, privatban megirom, mit ajanlanek. Nem csoda, hogy ilyen életet élsz, de jól érzed, hogy nem kellene így lennie. Ez első lépésnek már jó.
2019. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
80%
Hasonló volt az én helyzetem is, és hiába mondtam, hogy én majd máshogy csinálok mindent, mint anyám, pont ugyanazt teszem. Sőt, a korral egyre jobban hasonlitunk a szüleinkre. De okolni nem kell őket. Biztos megvolt az oka, hogy miért így neveltek. Jó hír, hogy még fiatal vagy, könnyebb változtatni dolgokon. Hol élsz? Falu, kisváros, nagyváros? Nem tudom, milyen lehetőségek vannak ott. "Élni" csak te tudsz elkezdeni, valahogy tedd meg az első lépést, pl. vmi sport vagy a tánc vagy állatmenhelyen önkénteskedni. Azt nem értem, hogy 25 évesen miért vagy férjnél? Manapság nem szokás ilyen korán. Főleg, ha semmi értelme.
2019. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a pálya, hogy a szülői minta ragadós. Az én problémám az ital, amit egész gyerekkoromban láttam, majd fiatalon én is a rabja lettem. Még most is vannak gondjaim vele, pedig már középkorú lettem, 10 évvel vagyok öregebb, mint te. De a lényeg: szerintem egyedül én vagyok a hibás azért, hogy elcsesztem az életem és az egészségem. Felnőtt csaj vagy, már nem lehet a szülőkre fogni a dolgokat. Sajnos ami veled történt, azok a hibás döntéseid következményei. A jó hír, hogy rengeteg időd van még. Változtass!
2019. máj. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Fogod magad munka után és te is elmégy kikapcsolódni. Ha jön a pampogás, lelépsz. Ilyen körülményekesetén nem vesztesz semmit. Szerintem ez ennyire egyszerű.
2019. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem is így neveltek, amíg munkát látsz csinálod, aztán lehet esetleg mást is. De jajj neked, ha egy tennivalót nem vettél észre.

Aztán családom lett , és a férjem szólt, hogy a kevesebb több lenne. (Mit ér a patyolattisztaság, ha fáradt vagyok és kimerült?)

Azóta -igaz lassan fokozatosan- megtanultam elengedni a tennivalókat, megvár a portörlő.


Egy biztos, olyan spontán, felszabadult sohase leszek, mint aki mintának is azt látta.


De már nem vagyok magamhoz kegyetlen. Ez az első lépés. Tedd meg!

2019. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet. :) Én az egyik legnagyobb erénynek tartom, ha valaki képes elszakadni a rossz családi mintáktól.

Ha a szüleim mintáját követtem volna, akkor eltűrtem volna, mikor megcsalt a férjem. Vettem volna egy nagy levegőt, és lenyeltem volna a békát. Apám ezt tanácsolta. (szüleimnél amúgy ő volt a csaló fél mindig is... hát szerinte ez a normális)

Ha pedig a volt-férjem családjának mintáját követtem volna (amit intenzíven rám akartak volna erőltetni, míg a közelükben laktam 6 éven át), akkor ezt a régimódi, kádárista családmodellt követném még mindig, hogy otthon teszek-veszek, makulátlan rendben tartom a házat, várom haza a férjecskémet vacsorával, aki beül a gép elé és alig foglalkozik velem. És ezzel legyek boldog.

Tavaly váltam el, és visszatekintve egyre jobb döntésnek tűnik. Én is mindig szerettem volna eljárni ingergazdag környezetbe, táncolni, koncertekre, utazgatni, új dolgokat kipróbálni. Az ex-férjem ebben egyáltalán nem volt partner és a szülei szerint ugyebár ez teljesen normális. A nő dolga az, hogy az urát kiszolgálja és ne legyenek ilyesfajta hiábavalóságokra igényei, mint szórakozás. Tudom, hogy anno ex-anyós is szeretett volna menni kirándulni meg bálokba, mikor férjhez ment. Ex-após közölte, hogy ő fel nem áll a kanapéról, jobb, ha hozzászokik, hogy itt nem lesz utazgatás meg bálozás. Anyós pedig belenyugodott. Szerintük nekem is bele kellett volna nyugodni.

Nem tettem. Tudod ennek mi lett a vége? Hogy mikor elmentem egyedül koncertekre meg barátnőzni, akkor megszóltak a hátam mögött, hogy mégis hogy képzelem, férjes asszonynak ez NEM VALÓ, 30 felett, hova gondolok, fel kellene már nőnöm, meg amúgy is, mit gondolnak az emberek.

Egyre jobban megy fel bennem a pumpa, amint ezekről írok. :D A lényeg, kedves kérdező: sokáig tűrtem, és próbáltam semmibe venni ezt a fajta mentalitást, de mikor az ex-férjem megcsalt és hajlandó volt kockára tenni engem egy fellángolás miatt, akkor úgy döntöttem, véget vetek mindennek. Ekkor jöttek a szülők mindkét részről, hogy: de hát a nő az csak bocsásson meg... meg kell érteni, hogy a férfiak néha a frkukkal gondolkodnak... én is hibás vagyok, mert miért nem elég az nekem, amit a férjem nyújt, miért akarok én még emellett eljárni mindenfelé... hát ez már nem való egy férjes asszonynak...

Anyám, aki évtizedekig tűrte apám nőügyeit, volt az egyetlen, aki azt mondta: válj el. A pszichológusom szerint azért, mert valószínűleg tudat alatt tisztelte bennem, hogy én meg mertem lépni azt, amit ő nem. Pszichológusomtól még egy valamit hadd idézzek. Mikor meséltem neki, hogy visszahallottam, ex-anyósék nehezményezték, hogy el merészelek járni egyedül szórakozni, azt kérdezte: "Miért nem megy magával a férje?" És szerintem ez a kulcs, kérdező. A férjed eljár otthonról, de te nem... Neked lehetne egyáltalán? Beszéltél már vele erről? És ha elmondanád neki, hogy szeretnél kipróbálni ezt-azt, partner lenne benne? Menne veled? Vagy ugyanúgy kihúzná magát alóla, mint az én exem? Én a helyedben rákérdeznék nyíltan. Ne járj úgy, mint én. Ha a párod nem partner ezekben, akkor ennek a házasságnak nem lesz jó vége - lásd a mi példánkat.

Mióta elváltam, voltam tánctanfolyamon, élményfestésen, koncerteken, szabadulószobában, kvíz- és társasjáték estekre járok.

Egyáltalán nem bánom, hogy nem élek már ebben a korlátozó, begyepesedett világban, amit rám akartak erőltetni. Én 32 évesen kezdtem elölről mindent. Neked sem késő. :)

Sok sikert! 33/N

2019. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
nekem is kb ilyenek a szüleim
2019. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!