Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna, ha a lányotok egy 10...

Zavarna, ha a lányotok egy 10 évvel idősebb férfivel lenne együtt? Hogyan kellene elmondanom?

Figyelt kérdés

Én vagyok a lány, 20 éves és jelenleg együtt vagyok egy 10 évvel idősebb férfival. Ő a tanárom volt (már nem tanít, nem is fog) és már akkor is kedveltem, de már csak a tanár-diák viszonyunk miatt sem gondoltam bele semmi egyebet. Sokáig ő sem mutatta ki, hogy bármit is akarna tőlem, de egyszer elhívott randira és igent mondtam. Találkozgattunk, beszélgettünk és most már együtt vagyunk tulajdonképpen majdnem négy hónapja. Ez nem egy kimondottan hosszú idő, én is tisztába vagyok vele, de azért mégis rossz, hogy titkolni kell. Nem szeretném világgá kürtölni, de azért a jelenlegi helyzet sem túl kellemes. Szívesen elmondanám otthon, viszont félek a szüleim reakciójától, nem tudom, hogy mégis mit szólnának... Vannak félelmeim ezzel kapcsolatban, valószínűleg nem örülnének neki, mert idősebb, a tanárom volt és ő az első párom, hát gondolom nem őt képzelték el nekem. Szóval ez feltehetően nem lesz egy egyszerű történet, de valahogyan túl kellene esni rajta. Nem tudom, hogy hogyan lenne a legcélszerűbb vagy még várjak vele vagy úgy egyáltalán fogalmam sincsen, hogy hogyan kellene tudatnom velük.


Amúgy zárójelben jegyzem meg, hogy egy normális emberről van szó, aki teljesen átlagos, normális életet él. Tanult, dolgozik, sportol, külön él egy albérletben, volt már kapcsolata, vannak barátai stb., tehát nem valami beteg semmittevő életképtelen valaki vagy egy megkeseredett ember, aki fiatal lányokra vadászik unaloműzőként vagy ilyesmi. Nem is arról van szó, hogy sugardaddyt játszik és meg akar venni vagy ilyesmi, abszolút átlagos színvonalon él és ebből nekem semmi nem "jár" vagy, hogy mondjam. Az is tiszta, hogy van közöttünk 10 év, ami vagy okoz problémát vagy nem, vagy most vagy később, de őszintén szólva engem ez sem zavar, mert most jól megvagyunk. Majd lesz, ami lesz, én ennyi idősen még nem tervezem meg előre a hátralévő kb. 60 évemet.


2019. máj. 26. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

A 10 év belefér szerintem. Nekem is hasonló sztorim van. Először ellenézték, főleg anyukám, aztan látta hogy szomorú vagyok mert nekem ő kell. Aztán elfogadták. Be is mutattam nekik és jól kijönnek. Nekem is a volt tanárom.


Szerintem jobb elmondani. Ha titkolod az hosszú távon bírhatatlan. És a kapcsolatnak se tesz jót.


A korkülönbség szerintem belefér.

2019. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Apám tíz évvel volt idősebb anyámnál, és én is majdnem ennyivel voltam több életem szerelménél, akivel 12 évig éltünk együtt.
2019. máj. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Itt a gyakorin olvastam eloszor, hogy ezek a 9-10 evek mar valami komoly "bevallando" nagy korkulonbseg. Parom 10 evvel idosebb, soha nem ereztem, hogy ezzel kapcsolatban barkit figyelmeztetnem kene vagy hogy ezt ki kellene emelnem. Felnottek vagyunk, ez egy teljesen atlagos korkulonbseg, nehany embernek meg egyszeruen kell is ennyi.
2019. máj. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
10 év korkülönbség az semmi. Nem is értettem, hogy hogy gondoltad, hogy játszhatna egy 30 éves férfi sugardaddyt, mikor még ő is nagyon fiatal.
2019. máj. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Esetetekben a tíz év korkülönbség nem sok. Ellenben ha a tizennégy éves lányom után egy huszonnégy éves férfi kujtorogna, azt nem hagynám. Az ő korát tekintve sok lenne.
2019. máj. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

18 voltam, amikor az akkor 29 éves szerelmemmel összejöttem. Egyből elmondtam anyukámnak, a korát is, nem zavarta. Minket sem. 10 éve a férjem, fülig szerelmesek vagyunk azóta is. 😊

Ezek után szép lenne, ha valamelyik lányunknak hasonló helyzetben nem fogadnánk el a párját. Egyébként sem értem, miért baj az a 10 év, egy fiatal ugyanúgy át tud verni, ha akar, sőt... éretlenebb, így talán nagyobb is az esélye. Sok boldogságot!

2019. máj. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem nem zavarna de min félsz ennyire? Bemutatod és kész.
2019. máj. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Kodály Zoltán és a legutolsó felesége között több, mint 50 év volt a korkülönbség.

Egy 60+os ffi ismerősöm a válása óta együtt van egy 40es nővel.

Én 15 évig éltem az exemmel, közel 10 évvel volt fiatalabb nálam.

Szerintem a 10 év korkül az semmi. És ahogy idősödtök, relatíve mégkevesebbnek fogjátok érezni. Pl egy 60 éves nőnek 70 éves a férje és akkor mi van?


Ha szülőként a lányom bemutatna egy jóval idősebb ffit párjaként, még örülnék is, hogy nem egy lökött suhanccal van együtt. Közhely, de igaz, hogy a nők mindig kicsit érettebbek is, tehát ezek a korkülönbségek elhanyagolható dolgok.


Nekem lényegesen furcsább, amikor a nő az idősebb, bár erre is van jó példám. A legjobb (nő)barátom hozzáment egy 4 évvel fiatalabb sráchoz és nagyon jól megvannak.

2019. máj. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Én 21 évesen ismertem meg a párom,10.5 évvel idősebb. Sokkal többet tudott adni érzelmileg,mint az én korosztályomból ismert fiúk. Most 27 vagyok és van egy 2 éves kislányunk.😊
2019. máj. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hívja el hozzánk, szeretném megismerni.

És onnantól kezdve a saját benyomásaim alapján ítélnék.


De ez én vagyok.

Itt a gyakorin a legszélsőségesebb véleményeket fogod olvasni ebben a kérdésben.

A szüleidet te ismered, mi nem. Tehát igazából te tudod ezt a kérdést magadnak megválaszolni.

Ha valóban komolyodik a kapcsolat, akkor nemigen lehet elkerülni a bemutatást.


10 év korkülönbséggel (pláne úgy, hogy a nő a fiatalabb) gyakran van példa házasságra, ami akár egy életen át is tarthat. Az én apukám 9 évvel idősebb anyukámnál (17 ill. 26 évesek voltak megismerkedésükkor). Idén nyáron fogják aranylakodalmukat ünnepelni! Vita, veszekedés persze volt 50 év alatt, de soha nem költöztek külön, soha nem merült fel válás.

2019. máj. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!