Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vennétek a gyereketeknek...

Ti vennétek a gyereketeknek lakást, ha lenne miből?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van, akiknek vettek lakást, vagy elkezdték törleszteni, miután meg befejezték az egyetemet, akkor a maradékot ők törlesztették, és ez ígyis korrekt kompromisszum a szülők részéről, mint semmiben nem segíteni. Kiderült, hogy anyám 55 millióért vesz magának egy új autót, én pedig Budapesten vagyok egyetemista, és tudom, hogy milyen rosszak az életkörülmények, mindennap szorogással kezdek, hogy mi lesz a jövőben. Lakást teremteni átlag tanári/pszichológus fizetésből? Nem lehet, csak ha évtizedekig fizetném a méregdrága hitelt, de még talán azt sem tudnám, hiszen honnan lenne annyi önerőm? És még úgyis borzasztó ahogyan az albérletárak felmentek. Egy ismerősöm azt mondta hogy “mire fel vegyen nekem lakást? Én is felnőtt ember vagyok.” Hát oké, de szerintem ez eléggé önző, mert jó, aklor ne vegyen, de minimálbérrel és albérletbe nem fogok gyereket szülni. Vásároljon magának autókat, de unokája nem lesz.

Vagy mehetek külföldre, de az meg szomorú, mert a magyar kultúrában szeretnék élni és családot tervezni, nem valahol idegenként.

Én a gyerekemnek tuti vennék, ha lenne rá, és ha annyira kellene autó, akkor vennék olcsóbbat de őt is segíteném, és akkor mindenki jól jár.

Persze felnőtt ember vagyok, a kortársaimmal együtt, de azt senki nem veszi figyelembe, hogy lassan minden harmadik fiatal külföldre emigrál, vagy képtelen gyereket szülni, mert albérletbe és szegénységbe nem fog, ezeket a rossz körülményeket senki nem veszi figyelembe.

Ti mit gondoltok?


2019. jún. 2. 15:11
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
90%
igen vennék lakást én is örülnék ha kapnék egy lakást.
2019. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
78%
En vennek lakast a gyerekemnek, ha lenne mibol, mikor odakerul! De h te anyadtol teszed fuggove h szulsz e?!?!?!.....
2019. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
72%

De miért anyud támogatására vársz? Mi lett volna ha életed úgy alakul, hogy a szüleid is albérletben élnek, így esélyük sem lenne, hogy segítsenek?

Miért kéne lemondani egy életre a családról, gyerekről?

28 éves vagyok. Szüleim alkoholisták, 18 évesen kidobtak az önkormányzati lakásból. Dolgoztam, hogy a szobát amit bérelek, tudjam fizetni. 22 évesen ismertem meg a férjemet. Hasonló családi körülmények között élt. Mindketten dolgozunk. Szobát béreltünk, spóroltunk. 3 évvel ezelőtt lakáshitelt vettünk fel, hogy Pesten megvehessük a 2.5 szobás lakásunkat. Fizetjük a hitelt, elvagyunk. Jövőre szeretnék menni egyetemre, mert ezt annak idején nem tudtam megtenni.

Gyerekprojekt is tervben van.. Szóval semmi sem lehetetlen, csak akarni kell.

2019. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Nem teszem függőve, ez a valóság. Senki sem olyan bolond h szegénységbe szül gyereket. Ha szegények lennének a szüleim, ugyanaz lenne a helyzet, csak nem lenne okom felháborodni, hanem beletörődök a sorsomba, és megpróbálom a legtöbbet kihozni belőle. De azt magyar életszínvonal mellett alig lehetséges
2019. jún. 2. 15:54
 15/52 anonim ***** válasza:
23%
Persze! Ki másnak? A fejem alá úgy se teszik
2019. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok szülő, csóró is vagyok, viszont természetes dolog lenne az életemben, hogy a gyerekemet ott támogassam, ahol tudom, főleg ebben a szar, kilátástalan országban.


Okos, érett felfogású vagy, ne hallgass azokra, akik szerint mindent magadnak kellene megteremteni önerőből. Ők ezt hozták otthonról, ezt is adják tovább.


Sok sikert az életben!

2019. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
75%
Nagyjából kizártnak tartim hogy 55 milláért vesz autót az már igencsak az a kategória amikből elég kevés fut a nagyar utakon
2019. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm 16-os, van még remény, hogy a gyakori nem tükrözi vissza kizárólag a magyar átlagot. Ez otthonról van hozva, mentalitás, emberség kérdése, de az biztos, hogy nem hagynám szenvedni azt, akit szeretek, főleg a gyerekemet, jobban szeretném magamnál, jobban szeretném az ő jövője és gyerekei biztonságát, mint az autómat
2019. jún. 2. 16:04
 19/52 anonim ***** válasza:
22%
Azért büfészak, mert millióan elvégzik és nincs rá akkora igény mint ahányan végeznek, így egy csomó leendő munkanélkülit termel ki. Meg miért lenne hasznos egy pszichológus? Sima bölcsész, amit ők tudnak, a legtöbb empátiával rendelkező ember is képes rá 6 év és több millió forint befektetése nélkül is.
2019. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
A magadfajtákat kezelik a toxikus gondolkodásmód miatt
2019. jún. 2. 16:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!