Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vennétek a gyereketeknek...

Ti vennétek a gyereketeknek lakást, ha lenne miből?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van, akiknek vettek lakást, vagy elkezdték törleszteni, miután meg befejezték az egyetemet, akkor a maradékot ők törlesztették, és ez ígyis korrekt kompromisszum a szülők részéről, mint semmiben nem segíteni. Kiderült, hogy anyám 55 millióért vesz magának egy új autót, én pedig Budapesten vagyok egyetemista, és tudom, hogy milyen rosszak az életkörülmények, mindennap szorogással kezdek, hogy mi lesz a jövőben. Lakást teremteni átlag tanári/pszichológus fizetésből? Nem lehet, csak ha évtizedekig fizetném a méregdrága hitelt, de még talán azt sem tudnám, hiszen honnan lenne annyi önerőm? És még úgyis borzasztó ahogyan az albérletárak felmentek. Egy ismerősöm azt mondta hogy “mire fel vegyen nekem lakást? Én is felnőtt ember vagyok.” Hát oké, de szerintem ez eléggé önző, mert jó, aklor ne vegyen, de minimálbérrel és albérletbe nem fogok gyereket szülni. Vásároljon magának autókat, de unokája nem lesz.

Vagy mehetek külföldre, de az meg szomorú, mert a magyar kultúrában szeretnék élni és családot tervezni, nem valahol idegenként.

Én a gyerekemnek tuti vennék, ha lenne rá, és ha annyira kellene autó, akkor vennék olcsóbbat de őt is segíteném, és akkor mindenki jól jár.

Persze felnőtt ember vagyok, a kortársaimmal együtt, de azt senki nem veszi figyelembe, hogy lassan minden harmadik fiatal külföldre emigrál, vagy képtelen gyereket szülni, mert albérletbe és szegénységbe nem fog, ezeket a rossz körülményeket senki nem veszi figyelembe.

Ti mit gondoltok?


2019. jún. 2. 15:11
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Ti fidesz szavazók vagytok ebből a hozzáállásból? Eszem megáll
2019. jún. 2. 17:36
 32/52 anonim ***** válasza:
20%

Előzőnek igaza van, leírhatnád, konkrétan mit csinál anyukád, hogy ekkora vagyont szedett össze.


De akármit is csinál: ha betársultál volna abba a vállalkozásba, akkor mire anyukád nyugdíjba menne, profi szinten beletanulnál, és neked termelne ilyen gigantikus jövedelmet a vállalkozás.

Könnyen lehet, hogy anyukád pont azért nem segít egy fillérrel sem, mert dühíti, hogy nem ezt csinálod, hanem szép, ámde alacsony fizetéssel járó álmodat valósítod meg. Nincs semmi baj, szép dolog a hivatástudat, csak el kell fogadnod, hogy ez a döntésed ezzel jár.


A pszichológus szakhoz annyit, hogy az általad írtak alapján neked is lenne mit dolgoznod anyukádhoz való érzelmi viszonyodon. Nem szerencsés, ha komolyabb lelki problémákkal, megoldatlan lelki viszonyulásokkal (pláne szülei felé) lesz valaki pszichológus.

2019. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

Anyám nárcisztikus (mint általában a vállalkozók nagyja), mindigis önző volt, ez az autós dolog pedig jogosan kiprovokálta a dühömet. Csak kíváncsi voltam, hogy a válaszokból mi derül ki, hány ilyen ember van még, aki inkább vásárol magának a gyerekeit meg végignézi, ahogyan szenvednek.

Édesapám normális, ő támogat ahogyan tud, jó viszonyunk van, ha megtehetné biztosan venne nekem egy lakást, anyámon ő is kiakadt, bár nem meglepő. Apám úgy nevelt, hogy csináljam azt, amit szeretek. Belekényszeríteni valakit egy olyan munkába, amit utál és ütközik az identitásával káros dolog, ezért nem is értem azt a felvetést, hogy miért kellene anyám vállalkozásában részt vennem? Igen, olyan is létezik, de szerintem a gyerek építse fel a saját álmait és ne a szülők mintáját kövesse, főleg ne kényszerítsék bele a családi vállalkozásokba. Azt mondod akkor kaphatnék lakást, ha benyalnám magam? Inkább leszek szegény, mert ez egy extrémen káros felfogás. Attól még jogosan lehetek dühös a viselkedése miatt.

Amúgy minden terapeutának kötelező az egyéni és az analitikusan orientált terápia kezelések, praxis előtt. Mit gondolsz, szerinted a terapeuták nem emberek, hanem kiegyensúlyozott robotok? Mindenkinek vannak gondjai, amiket orvosolni kell. Ez még nem befolyásolja a klienssel való munkát, arra van egy tanult specifikus manuál és sokéves gyakorlat.

2019. jún. 2. 17:58
 34/52 anonim ***** válasza:
91%

Igazad van. Én kaptam anno lakást és a gyerekemnek is gyűjtök rá, pedig még óvodás, messze van még hogy elköltözzön. Nekem fontosabb lenne, hogy legyen jövőképe, minthogy vegyek magamnak egy Lamborghinit (vagy nem tudom mit vett, gondolom hasonló kategória).

Abban is igazad van, hogy Magyarországon albérletbe nem lehet gyereket vállalni. Nem elég, hogy rohadt drága és bizonytalan, egyszerűen nem is engedik a tulajok, csak fiatal, gyermektelen embereknek adják ki, esetleg egyetemistáknak a lakások nagy részét . A fizu is vicc kategória a legtöbb esetben, tényleg óriási segítség egy saját lakás. Vagy legalább az önrész.

Anyukádban nem sok anyai ösztön maradt, sorry not sorry.

2019. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
81%

34# vagyok, ne törődj a válaszolók nagy részével. A politika kategóriában folyamatosan azt írkàljàk, hogy aki nem mérnök meg orvos, az megérdemli, hogy éhbért keressen.. A tanaroktol még a pályakezdő nettó 140et is sajnálják, miért nem választott jól fizető szakmát?

Tipikus fideszes agyhalottak.

2019. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És miattuk ilyen ez az ország, amilyen. Sajnos
2019. jún. 2. 18:46
 37/52 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ha segíteni akart már volna neked már rég megtette volna és nem kéne kérni. Érdekes, hogy 55 milláért milyen kocsit vehetett. Albérletbe nem is érdemes szülni.

Amúgy akik megtehetik miért ne vennének és miért ne segítenék a saját gyereküket?

2019. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
21%

Rengeteg dolgot megkönnyítene, ha lenne egzisztenciám


És mi akadályozza meg, hogy legyen? Mert ehhez se a lakásnak, se anyádnak nincs köze.

2019. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
25%
Kérted, hogy vegyen neked lakást?
2019. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
2019. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!