Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vennétek a gyereketeknek...

Ti vennétek a gyereketeknek lakást, ha lenne miből?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van, akiknek vettek lakást, vagy elkezdték törleszteni, miután meg befejezték az egyetemet, akkor a maradékot ők törlesztették, és ez ígyis korrekt kompromisszum a szülők részéről, mint semmiben nem segíteni. Kiderült, hogy anyám 55 millióért vesz magának egy új autót, én pedig Budapesten vagyok egyetemista, és tudom, hogy milyen rosszak az életkörülmények, mindennap szorogással kezdek, hogy mi lesz a jövőben. Lakást teremteni átlag tanári/pszichológus fizetésből? Nem lehet, csak ha évtizedekig fizetném a méregdrága hitelt, de még talán azt sem tudnám, hiszen honnan lenne annyi önerőm? És még úgyis borzasztó ahogyan az albérletárak felmentek. Egy ismerősöm azt mondta hogy “mire fel vegyen nekem lakást? Én is felnőtt ember vagyok.” Hát oké, de szerintem ez eléggé önző, mert jó, aklor ne vegyen, de minimálbérrel és albérletbe nem fogok gyereket szülni. Vásároljon magának autókat, de unokája nem lesz.

Vagy mehetek külföldre, de az meg szomorú, mert a magyar kultúrában szeretnék élni és családot tervezni, nem valahol idegenként.

Én a gyerekemnek tuti vennék, ha lenne rá, és ha annyira kellene autó, akkor vennék olcsóbbat de őt is segíteném, és akkor mindenki jól jár.

Persze felnőtt ember vagyok, a kortársaimmal együtt, de azt senki nem veszi figyelembe, hogy lassan minden harmadik fiatal külföldre emigrál, vagy képtelen gyereket szülni, mert albérletbe és szegénységbe nem fog, ezeket a rossz körülményeket senki nem veszi figyelembe.

Ti mit gondoltok?


2019. jún. 2. 15:11
1 2 3 4 5 6
 41/52 Metionin ***** válasza:
21%
Hát figyelj, engem kb. a semmire szültek és örültem volna ha nem pucér seggel indítanak el az életbe. Nem követelném nyilván, hogy vegyenek alám lakást de ha megfelelő anyagi helyzetbe vállal valaki gyereket és pici korától tesz neki félre pénzt, akkor egy önrész már kijön belőle egy lakásra és úgy a gyerek már vehet fel hitelt és nem kell ugyanazt az összeget bérleti díjra költenie. Most én vagyok úgy, hogy kb. amennyi albit fizetek, abból fizethetnék törlesztőt is de mivel szülői háttér 0, először önrészt kell gyűjtenem. Szóval ja, ha lenne gyerekem, alap lenne hogy születésétől (vagy inkább a tervezésétől) kezdve raknék neki be havi x összeget, ami később megalapozná a jövőjét, adott esetben a lakás önrészét. Teljes lakást alárakni a gyereknek szerintem túlzás ha valaki nem kőgazdag de a lakásba való segítség akár önrész, akár egy megtakarítás, akár a bútorok/fejújítás fedezése formájában teljesen normális (lenne) egy szülőtől.
2019. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén remélem, hogy nem ilyen ótvar a magyar lakosság, mint amit a válaszok tükröznek.


Én mérnök vagyok. És van egy másik diplomám is. Mégis problémás a saját otthon megteremtése, pedig 30 éves vagyok.


Gondoljatok bele, hogy régen, 30-40 éve a fiatal pár 20 évesen házasodott beköltöztek valaki szüleihez és jött a gyerek. Nem volt ekkora anyagi kényszer, volt segítség, tudott mindkettő dolgozni és így nem is lettek öreg szülők, de jutott is saját házra.


Manapság ez, ami kialakult borzalmas. Mégis honnan lenne ilyen fiatal embereknek 30-50 millió forintja lakásra? Lassan albérletre se ilyen árak és fizetések mellett.

2019. jún. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
20%

Ez az "anyám miatt nem szülök", ez mutatja, hogy nem nőttél még fel.

Nőj fel először, és utána gondolkodj az ilyen dolgokon.

Ha anyukád nem vesz neked lakást a saját pénzéből, akkor nem vesz. Emiatt duzzogni, hogy "jó, akkor én meg nem szülök", ez ovis szint.

2019. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
69%
Én vennék. Én is kaptam annó a szüleimtől (nem önerő részt hanem egy lakást, igaz 28 nm-es lakást). Ez a normális (ha megtehetik a szülők). A párom is kapott a szüleitől egy komplett lakást. Nem is lettünk megkeseredett emberek, és én is így fogom csinálni. Ugyanúgy spórolunk, csak egy generációval később a gyerekeim fogják élvezni a gyümölcsét. Így senki sem szenved azon hogy létfenntartás..ez is a család funkciója..beletartozik a szeretet, gondoskodás fogalomkörébe. Nem csak egy ovisról kell gondoskodni hogy kapjon főzeléket meg sovány húst.... 0
2019. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen igazad van. Anyád egy hitvány, önző dög.

A gyereket támogatni kell a lehetőségeinkhez mérten. Aki ezt nem teszi, pedig lenne miből számomra semmirekellő ember kategória.

A férjemmel mindketten egykék vagyunk, semmit nem adtak, de piára, cigire mindig tellett.

Összehoztuk a lakást, autót, jó végzettséget, de a szüleinknek nevezett véglények ott rohadjanak meg a saját šzarukban.

Természetesen a gyerekeinkért minden tőlünk telhetőt megteszünk. Véletlen se tapasztalják meg a nyomort, amiben minket elindítottak.

2019. jún. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
86%

Igen, vennék. Az én szüleim is vettek lakást mind három gyereküknek (nekem, és két testvéremnek), és el sem tudom mondani milyen így elkezdeni az életet. Milyen előnyt jelent. Van egy fiam, 2 éves. Jelenleg nem tervezünk több gyereket. De már most el döntöttünk a férjemmel, hogy elkezdunk gyűjteni neki, és fogjuk segíteni az elindulasban ahogy csak tudjuk. Persze a lakas/ház árak azért változtak az elmúlt években, míg szüleim 8 millióért vettek nekem anno panelt azt most 18 millióért lehetne eladni. Ki tudja hol lesznek az árak, mire a fiam 18 éves lesz. De akkor is gyűjteni fogunk neki, és segítjük, ha nem a teljes árral, akkor legalább egy önerővel amihez hitelt felveve máris tud lakást vagy házat venni, és nem reked meg az albérlet ördögi körforgásában.


A legszanalmasabbnak tartom azokat a szülőket akiket mondjuk nem segítettek az ők szüleik, és bár megtehetnék hogy segítsék a gyereküket, nem segítik mondván őket sem segítették anno..... Persze, mert nekik rossz volt legyen a gyereknek is rossz.

2019. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim 2 lakást is örököltek a sajátjukon felül amit a szülőktől kaptak, ebből 1 árát már teljesen elverték a másikat majd elverik... ők is azon a véleményen vannak, hogy felnőttek a gyerekek, boldoguljanak ahogy tudnak. Évtizedeken hallgattam mekkora mártírok voltak, hogy milyen megterhelő volt anyagilag a gyereknevelés és ők milyen szegények, de magukért soha nem tettek semmit.


Nekem valószínű már nem lesz lakásom, viszont a gyerekemnek mindenképp összerakom legalább egy kisebb lakás árát (vagy minél nagyobb %-át), hogy elinduljon az életben.

2019. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Két kiskorú gyermekünk van. Megtehettük volna, hogy legyen házunk, szép kocsik és utazgassunk. A gyerekek meg majd megoldják, ahogy akarják. Helyette vettünk lakásokat, így ha menni akarnak lesz hova. Addig ki vannak adva albérletbe. Nekünk ez a természetes. Beszéltél már erről az anyáddal? Elég lehet akár egy indulótőke is, hogy könnyebben induljon az életed. Nem muszáj csak a fővárosban gondolkodni, tele van a közigállás megyeszékhelyek hírdetéseivel is, olcsóbbak az ingatlanok, akár Bp-től 30 percnyi autóútra.
2019. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy a kerdező újra és újra elsikkad a kérdés felett hogy mégis milyen autót vesz az anyja 55milláért...ez ugyanis hihetetlenne teszi az egész kérdést!

Ja es attól hogy anyád önző még nem nárcisztikus!

2019. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy, hogy milyen autó? Képzeld azt, hogy egy bmw i8, ha így könnyebb.
2019. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!