Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Zavarna ha a gyerekete...

Szülők! Zavarna ha a gyereketek poligamiaban elne?

Figyelt kérdés

2019. jún. 4. 15:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Rettenetesen zavarna. Nem egészséges.
2020. máj. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Vuk-91 ***** válasza:
100%
Én a Poliamória híve vagyok, szóval ha lenne gyerekem, akinek pont ez a fajta kapcsolata lenne, büszke volnék rá. Engem nem kéne meggyőzni. A társadalom már más tészta, főleg mert tele van elfogultságokkal amelyek akadályozzák az előrehaladást.
2021. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
93%

#12: Nyilván Te tudod, de más nem biztos, ezért kiegészítem, hogy nehogy mások összemossák:


A poligámia, az amikor egy embernek egyidejűleg több (jogi értelemben vett) házzaságga van.


A poliamóra, az egy etikus alapú, többes (pár)kapcsolati forma.


Az elsőt itthon a törvények tiltják és büntetik is! Mert a családjogi törvények alapján egy házasság kötésének az akadálya, ha valaki már házas. Ha valaki mégis elköveti valahogy (pl hamis személyazonossággal), akkor meg a Btk alapján bűncselekményt követ el.


A másodikat a törvények nem tiltják. Az egy emberek közötti, mélyebb kapcsolódási forma, ahol a felek tudnak egymásról, és ezt kölcsönösen elfogadják.

2021. nov. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
95%

Így gyorsan válaszolnék is:

Igen, ha gyerekem POLIGÁMIÁBAN élne, zavarna, mert az bűncselekmény, és szabdságvsztéssel büntetik. És nem örülnék ha törvénnyel meggyűlne a baja.


Ha viszont csak egy házastársa lenne, de etikus nem monogám kapcsolatai lennének (pl. POLIAMÓRIA... ld fenntebb) vagy nyitott kapcsolat, stb. Az az Ő döntése. Ha boldog benne, és ezzel másoknak is boldogságot okoz, és nem csap be vele senkit.


Szóval a két fogalmat ne keverjük :) :) :)


Jogilag a sok egyidejű szerelmet nem büntetik, de a többes házasságot már igen! :D :D


(Aztán van olyan osrzág ahol meg pont fordítva büntetik... de az más történet :D )

2021. nov. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!