Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérhetem meg bármire...

Hogyan kérhetem meg bármire anyukámat, ha mindig kiakad, bármit mondok neki?

Figyelt kérdés

Kérés alatt nem azt értem, hogy megkérem, hogy takaritson ki vagy ilyenek, főleg mert takarítani én szoktam, ő kb egyáltalán nem.

De igazából ez nem is lenne akkora probléma, ami nagyon zavar, az az, hogy nem ‘segít fenntartani a rendet’

Most ezalatt leginkább ezeket értem:

- utcai cipőben bejarkal a lakásba/benti cipővel kimegy és simán bejön ugyanúgy (most az még egy dolog, hogy amikor rohan, befut és már megy is el itthonról, de amikor bejön és több óráig cipőben van, mondván úgy gondolta még megy valahova hazaérkezés után 1 órával, aztán mégse, de a legjobb, amikor bejön, tesz 2 kort a lakásban, majd leveszi...)

- ha elől van 5 pár cipő, amiből max 2-t használ napi szinten, nem rakja el a másik 3-t

- a mosdokagylo körüli vizvseppeket nem törli le a külön ehhez használt torolkozovel (fehér a pult és rögtön látszik a vízcsepp, ezért pár kézmosás után olyan, mintha 1 hete takaritottam volna

- amikor jön valaki, simán azt mondja, hogy nyugodtan jöjjön be cipőben, még akkor is, amikor magától elkezdi levenni az illető ( ez elég zavaró, amikor aznap/1 napja porszivoztam...)


Szerintetek mit tudok csinálni? Hogy tudom megkérni ezekre? (Oké, szépen, de ha akkor is kiakad?)

Veletek volt már hasonló?



2019. jún. 5. 11:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Törődj bele, sajnos ez ilyen amíg nem érzi a saját problémájának addig nem fogja érdekelni érdemben.


Nálunk én takarítók csak nálunk ott anyám mellett az ápolásra szoruló tesóm aki nem egészen százas szegénykém. Pl szekrényen észrevettem valamit kérdem ez mi?

Válasz oóhh a haja...

Mondom de ennyi? Mi ez Nünüke? Minek gyűjtöd?

Csak úgy lerakta.... Kb 4 marek haja amit kitépett :( na az ott éldegélt volna amíg észre nem veszem. Mintha direktbe koszolna fel mindent mosdót, wc-t, konyhát s kiakad mert szerinte káros a tisztítószer...persze a középkor kutatók meg nemsokára pestit találnának nálunk ha hagynám.

Úgyhogy átérzem de hidd el mindig van rosszabb. Szerintem örül ettől függetlenül hogy segítesz.

2019. jún. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!