Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom meghívni apám...

Nem akarom meghívni apám párját az esküvőmre?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Apámmal nagyon hullámzó a kapcsolatom. Volt amikor rosszabb volt, akkor nem beszéltünk. Amikor meg jobb, beszélgetünk, akkor kerülöm a konfliktust. A párja szerintem nincsen jó hatással rá, teljesen máshogy viselkedik a közelében. Egy illemtudó, többnyire kedves emberből a nő mellett gyakran egy mocskos szájú tahó lesz.

Az esküvőmön szeretném ha ott lenne apám, de eddig soha nem mondtam meg neki, hogy mit gondolok a barátnőjéről. A nőt nem szeretném meghívni, bár gondolom a konfliktus elkerülése miatt túl tudnám tenni magam rajta. Viszont arról hallani sem akarnék, hogy a nő akkor felhozná, hogy hívjam meg a gyerekeit is, mert ők a "testvéreim".

Sokszor akartam kiönteni a lelkem apámnak, de nem akarom még jobban elrontani a kapcsolatunkat azzal, hogy leszólom a párkapcsolatát.


2019. jún. 13. 09:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem egy új kapcsolat, futó kaland, hanem már hosszabb ideje a párja, akkor nagy illetlenség apukádat úgy meghívni, hogy csak egyedül jöhet. A meghívások általában úgy szólnak, hogy mindenki viheti a párját is. Nyilván a nő családját, rokonságát nem kell meghívni.
2019. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, az eszemmel tudom hogy így is fogok tenni. Ezért tettem fel burkoltan a másik kérdést (bár nem is igazán kérdés volt), hogy hogyan tudnék megnyílni annyira apám előtt valaha, hogy megkérdezzem tőle hogy megérte-e a mostani élete, meg az új barátnője.
2019. jún. 13. 09:36
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

ÓÓ de ismerős helyzet.

Nővérem amikor férjhez ment, ő közölte apánkkal, hogy az esküvőjén apu kísérje az oltár elé, de a nője nem vehet részt. Mondjuk nem volt sosem ködösítés, nyíltan tudta, hogy utáljuk őt. Apánk is tudta. De ahogy a tied a mi apánk is a nője mellett más ember, és inkább nem ment el az esküvőre. Lett is harag belőle.

Nálunk az ok, hogy a nőt utáljuk az, hogy egy alkoholista, aki mindent elkövetett, hogy apánkat ellenünk uszítsa. Bátyámmal már szóba sem állnak, pedig imádták egymást. De a nő szépen bebeszélte apánknak, hogy a bátyám tolvaj, lopott, és amikor ez sem működött, jött azzal, hogy rágerjedt. Na itt lett balhé.

Szóval ha apád is teljesen a nő hatása alatt van akkor döntsd el mit akarsz.

1.Elviseled az esküvődön a nőjét és a gyerekeit, mert tuti vinni fogja, még akkor is ha nem engeded.

2. Közlöd apáddal, hogy csak ő jöhet, de apád nem fog menni ha a nője, és gyerekei nem mehetnek.

2019. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Ha vele van, akkor nyilván megérte.

Ha házasodsz, akkor nyilván már felnőtt vagy. Fogadd el, hogy a szülők is csak emberek, és ha nem jó a házasságuk, akkor egyáltalán nem az a legjobb megoldás, ha úgy is örökre együtt maradnak.

2019. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

"de eddig soha nem mondtam meg neki, hogy mit gondolok a barátnőjéről" "de nem akarom még jobban elrontani a kapcsolatunkat azzal, hogy leszólom a párkapcsolatát." Ha nem laktok együtt, akkor a béke érdekében jobb is, ha így marad. Ha konfliktusa van, és a véleményedet/segítségedet kéri, akkor szabad megmondani.

"A nőt nem szeretném meghívni, bár gondolom a konfliktus elkerülése miatt túl tudnám tenni magam rajta." Jellemzőn "Várunk szeretettel téged és kísérődet." a dolog, tehát szinte tuti ott lesz a banya. Ellenben annyi dolgotok lesz, hogy a való érintkezésre nem sok idő lesz. Ettől ne félj.

"Viszont arról hallani sem akarnék, hogy a nő akkor felhozná, hogy hívjam meg a gyerekeit is, mert ők a "testvéreim"." Nem a "testvéreid", főleg, ha nem együtt nőttetek fel. Ha nem kaptak meghívót, nem mennek és kész. Itt te leszel az ünnepelt, hozzád kell alkalmazkodni. Ha a banyának ez nem tetszik, akkor majd dohog magában. Ha hangosan teszi, apád dolga helyre rakni.

2019. jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Félreértés ne essék, nem akarnám hogy a szüleim együtt legyenek, vagy hogy inkább ne váltak volna el (már 8 éve). De apám bár most éli a második fiatalkorát, egy csomó olyan dologról mondott le, amiről azt mondta, hogy nem tudna nélküle élni. (pl kert)

A nővel nincs olyan gond, hogy inna vagy ilyesmi. Vele csalta meg anyát apa (meg a fél város), de még így is a nő beszél úgy anyáról, mintha egy utolsó szemétláda lenne.

Valószínűleg magamban tartom a sérelmeimet, igazából tényleg nem érnék el semmit azzal, ha most elkezdeném felhozni a panaszaimat.

Sajnálom hogy volt itt olyan apuka, aki nem ment el a lánya esküvőjére emiatt.

2019. jún. 13. 10:07
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha szeretnéd apukáddal megbeszélni a kapcsolatotokat, az érzéseidet, akkor azt mindenképpen inkább az esküvő után tegyed.
2019. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%

Nézd kérdező, pont annyi jogod van apad magánéletén beleszólni és az azzal kapcsolatos döntéseit bírálni, mint amennyire neki van joga a te magánéletedbe beleszólnia. Egészen pontosan semennyire. Ilyen idióta kérdést, hogy "hogy megérte-e a mostani élete, meg az új barátnője" épeszű ember soha nem tesz fel magán kívül senkinek. Lehetsz még te is elvált.


Amúgy meg partner nélkül meghívni valakit egy esküvőre kimondott bunkóság

2019. jún. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

Beszélj vele, hogy csak ő van meghívva.

Én mondjuk mondtam apámnak, hogy felőlem hozhatja a csaját, de a csajnak magától volt annyi esze, hogy ne jöjjön. Nyilván nem élvezte volna túlságosan, hogy senkit sem ismer és még anyám is ott ül vele az asztalnál, akivel utálják egymást (pedig nem miatta váltak el)

2019. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
20%
Jaja, utolos, neked is biztos jól fog esni, ha apád majd egyszer úgy hiv meg, hogy csak te gyere, a faxidat ne hozd
2019. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!