Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit szólnátok...

Szülőként mit szólnátok hozzá, ha a 16 éves fiatok azt mondaná, utálja a strandot, és nem akar menni veletek?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 15:14
1 2 3 4 5 6
 51/57 szántóvető ***** válasza:
0%
sokadjára ismétlem a gyengébbek kedvéért hogy a törvényi részét említettem.18 év alatt a kiskorú szülői felügyelet alatt állónak számít,legalábbis nem hallottam róla hogy ezt a szabályozást eltörölték volna.
2019. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%
jah,ezért kényszeritsék a gyereket h menjen el oda ahova nem akar ,mert utálja.
2019. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%

51-es, senki nem "jajveszékel" amúgy.

Én Angliában tudtam (hugom ott él), hogy ott ha a 12 éves gyerekedet otthon hagyod egyedül, bilincsbe verve visznek el (állítólag). Hugom egyedülálló volt, és korán indult a munkába (London másik felébe). A gyereknek 9-kor kezdődött a suli, és az iskolai gyermekvédelmis felhívta, hogy reggel hogy is van ez. Egyedül van otthon a gyerek, amíg készülődik? Egyedül zárja be a lakást? Egyedül megy (a 2 saroknyira lévő) suliba? Irtó balhé volt belőle.

Nem tudom, itthon mit mennyire tartanak be. Rengeteg gyerek van úgy, hogy pl felsős, és suli után megy az oviba a kistesóért, együtt mennek haza, és késő délutánig együtt vannak, míg a szülők meg nem jönnek a melóból.

Én meg hány rokonlátogatást (nagymama, utált nagynénik) úsztam meg úgy, hogy egyszerűen nem mentem a szüleimmel. Tehát ők elindultak szombat reggel, hazaértek szombat este (60 km-re mentek), én pedig otthon olvasgattam, elvoltam, 15-16 évesen).

Egyébként akkor mondjuk 18 alatt a gimibe sem engedhetné egyedül a gyereket a szülő? Mert ha elüti egy autó, a szülőt veszik elő?

Értem amúgy, te CSAK A JOGSZABÁLYT idézed, de totál életszerűtlen, hogy egy 16 éves, strandot nem szerető srácot azért ne lehessen otthon hagyni, míg a család strandol pár órát, mert mondjuk torkán akad egy cseresznye, és akkor a szülőt dutyizzák be.

2019. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs jogszabály, hogyan is lehetne ilyet kitalálni te degenerált ?
2019. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
78%

53: ez komoly? :O Én 3. Osztályos korom óta egyedül járok (hasonló távolságból) voltak osztálytársaim akik 4.ben már egyedül jöttek busszal. Mindenki él még...

20N

2019. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
55-ös: Ha az angliai dologról kérdezted, akkor igen, ott komoly. Szerintem is túlkapás.
2019. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim válasza:
31%
Lehet, hogy szégyenlős a teste miatt, velem ez volt pár évig kamaszként.
2019. jún. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!