Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy felesleges szednem az antidepresszánsokat?

Figyelt kérdés
A baj az, hogy mióta elkezdtem szedni, (2 évvel ezelőtt) azóta folyamatosan hízok, és van pár kellemetlen mellékhatása is, amit most nem szívesen írnék le. Voltam 75 kg, erre 100 kilóra felhíztam, holott nem eszek többet, sőt, többet is mozgok, szóval nem egészséges, hogy ennyire felhíztam 165 centis lány létemre. Gusztustalan vagyok, de senki nem foglalkozik azzal, hogy milyen rossz ez nekem. Azt mondják a szüleim is, hogy egyek kevesebbet, de ha ennél kevesebbet ennék, éheznék. Nem is nassolok, semmi ilyesmiről nincs szó. Nem fogyni szeretnék, hanem elhagyni a gyógyszert, aztán lemennek a kilók. Szorongásra szedem egyébként, de semmit nem hat. Nem tudom nem bevenni a gyógyszert, mert ott állnak mellettem... Mit tegyek? Segítsetek... :(
2019. jún. 18. 21:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van.....
2019. jún. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nos, az antidepresszánsban vannak olyan anyagok, amelyek megemelik a prolaktin szintet, így megindul a tejfolyás is. Orvosom mondta, és valóban igaza van, a betegtájékoztatón is szerepel ez a mellékhatás.
2019. jún. 19. 08:24
 13/30 Andi80018 ***** válasza:
Mik voltak a problémák, ami miatt felírták ezeket a gyógyszereket?
2019. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Andi80018 ***** válasza:
Ja látom, szorongás. A hormonháztartásodat nézték?
2019. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Igen, kb annyi hormon lett bennem, mint egy terhes, szoptató nőnek...
2019. jún. 19. 10:05
 16/30 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 58 éves középiskolai tanár!


Ön ugyanúgy kitalál egy történetet a kérdező családi hátteréről, ahogy én feltételeztem, hogy a szülei aggódhatnak érte és azért, hogy mire képes egy tinédzser, ha depressziós. hacsak nem velük él, nem tudhatja, hogy pontsan milyenbezsélgetések zajlottak már le közöttük.


Mellesleg: helyes viselkedésre utasítani valakit nem nyóikhaj stílus.


A műfelháborodás szórakoztató volt, annál is inkáb, mert én is középiskolai tanár vagyok, és úgy, ahogy Ön, egyik kollégám sem beszél:) De sem a diploma, sem a kor nem érdem önmagában, valóban!


És aki valóban aggódik egy gyerekért (tiniért), az sosem uszít a szülő ellen, hacsak nem kifezetten bántalmazásról van szó, hiszen a szülő a gyerek életében a legfontosabb, a felelősségteljes hozzáállás pedig alapjaiban feltételezi a szülővel való együttműködést. Ezt minden ugazi tanár tudja és követi:)


Az elgépeléseimet nem tudom utólag javítani, várom az észrevételeket, hogy tanárként miket írtam el, hiszen ez a lényeg, meg a nyikhaj stílus:)

2019. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező,


17 évesen szerintem már egyedül is felkereshetsz pszichiátert, olyan nincs, hogy egy kamasz komoyl segítségre szoruljon, de ha a szülei ezt nem látják be és nem működnek együtt, akkor elesik ettől a segítségtől. Most már pont vége van a sulinak, de 100%, hogy ilyenkor is elérhető az ifjúságvédelmis és/vagy az osztályfőnök. A segítségedre lesznek ebben, ha másképp nem megy.


Ha jól értem, a diagnózis szorongás, nem is depresszió. Nem vagyok orvos, de önmagában nem kizárt, hogy haosnló gyógyszert írnak fel más adagolásban, viszont az egészen biztos, hogy semmilyne pszichés és lelki eredetű problémára önmagában a gyógyszeres terápia nem elég, mindig össze kell hangolni pszichoterápiáva. tehát nem csak bevenned kell valamit, hanem járni is valakihez, aki segít abban, hogy jobban legyél. Világos, mint a nap, hogy a hormonháztartásra gyakorolt mellékhatás miatt ez a gyógyszer nem szedhető tovább, tehát kell a konzultáció az orvossal, vagy másik orvossal.


Őszintén sajnálom, ha megpróbáltad és nem volt értelme a szüleiddel bezsélni erről, de nem kell, hogy itt megállj és beletörődj ebbe, kérj segítséget a fent említett felnőttektől akkor!

2019. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok iskolás, így nem tudok kinek szólni.
2019. jún. 19. 13:18
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Akkor a védőnőt kellene felkeresned, vagy a háziorvosodat. A lényeg, hogy tudj róla, hogy vannak felnőttek, akik a segítségedre lesznek, ne add fel!
2019. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Az nem fog menni... Annyira szorongok emberek közelében, hogy képtelen vagyok ilyen feladatra. Lehet el is ájulnék, ha be kéne mennem csak úgy.
2019. jún. 19. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!