Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy felesleges szednem az antidepresszánsokat?

Figyelt kérdés
A baj az, hogy mióta elkezdtem szedni, (2 évvel ezelőtt) azóta folyamatosan hízok, és van pár kellemetlen mellékhatása is, amit most nem szívesen írnék le. Voltam 75 kg, erre 100 kilóra felhíztam, holott nem eszek többet, sőt, többet is mozgok, szóval nem egészséges, hogy ennyire felhíztam 165 centis lány létemre. Gusztustalan vagyok, de senki nem foglalkozik azzal, hogy milyen rossz ez nekem. Azt mondják a szüleim is, hogy egyek kevesebbet, de ha ennél kevesebbet ennék, éheznék. Nem is nassolok, semmi ilyesmiről nincs szó. Nem fogyni szeretnék, hanem elhagyni a gyógyszert, aztán lemennek a kilók. Szorongásra szedem egyébként, de semmit nem hat. Nem tudom nem bevenni a gyógyszert, mert ott állnak mellettem... Mit tegyek? Segítsetek... :(
2019. jún. 18. 21:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
34%
Ha valóban ennyire szorongsz, akkor NEM felesleges az antidepresszáns.
2019. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Pont ezért felesleges. Mert ugyanúgy szorongok, mint 2 éve mikor szedni kezdtem...
2019. jún. 19. 14:34
 23/30 anonim ***** válasza:
Nem tudod valamilyen rokonodat/barátodat megkérni, hogy kísérjen el egy másik orvoshoz? Egy kicsit én is szorongok, főleg új helyzetekben, és nekem mindig segít, ha van ott valaki más is. (Természetesen olyan, akit ismerek, és jó vele a kapcsolatom)
2019. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Rokonaim közül senki sincs mellettem, barátaim meg nincsenek.
2019. jún. 19. 14:47
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


azzal biztosan tisztábanvagy, hogy ha egy terápiában az elsőnek választott szer nem bizonyul hatékonynak, az nem jelenti azt, hogy eleve nincs olyan szer, ami hatékony lenne. Ha azonban el sem jutsz odáig, hogy az orvosodat tájékoztasd arról, hogy ez a szer nem segít, akkor ő sem tud segíteni.


Először is: olyna nincs, hogy bármilyen gyógyszerszedés mellett az orvos ne hívna vissza időközönként kontrollra, esetedben minimum félévente látnia kellene. A 2 év alatt jelezted neki valamikor, hogy nem javult az állapotod, valamint hogy a hízásod nem túlevéstől van és hogy a hormonháztartásod felborult?


Vagy csak a szüleid beugranak a receptért két éve, és az orvos nem is látott azóta?



Nézd, én megéltem anno, igaz, kicsit idősebben, amit Te, és megértem, hogy nehéz, de ennyi idősne már némi felelősséget KELL vállalnod az egészségedért és általában az állapotodért. Esetedben annyit, hogy például felhívod az orvost, ha felkeresni egyedül valamiért nem is tudod. Ha iskolából hiányzol valamiért, akkor igazolásért hogyan mész el a háziorvosodhoz? Kell, hogy legyen köztetek olyan kapcsolat, hogy rá tudj kérdezni, mi a teendő, ha a szüleid nem látják be, hogy nem segít a pszichiátertől kapott gyógyszer. Ez nem olyan bonyolult feladat.


Most gondolj bele, mi vár rád, ha ezen az akadályon nem lépsz túl.


ű17 éves vagy, maholnap jogilag is felnőtt, de nem jársz iskolába, tehát gondolom, minkába kéne állnod. Ha nem tudsz emberek közé menni és velük kapcoslatot kialakítani legalább funkcionális beszélgetés erejéig, akkor eg ymunkahelyre való beilleszkedésre semmi esélyed. Mondjuk, hogy kb. 20 éve skorodig ez még bele is féhet, de ahogy telik az idő, egyre inkább természetellenessé válik, hogy otthon laksz és a szülid tratanak el 100%-ban, ugyanakkor az önállósodásod teljesne lehetetlenné válik és ez csak tovább mélyíti a szorongást és/vagy depressziót.


Tehát ha megengeded, szerintem neked nem opció most az, hogy a csodára vársz, lépned kell. Egyetlen egy ember sincs a környezetedben, akivel bizalmas a kapcsolatod? Hogy elkísérjen például a háziorvoshoz első körben?

2019. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
A pszichiáternek mondtam 2 hónappal ezelőtt, hogy mik a tüneteim, azt mondta, hogy várjak még az ,,új" gyógyszerrel... Amit fél éve szedek. Ennyi idő alatt már rég rájöhetett volna, hogy milyen egészségtelen ez a fajta is.
2019. jún. 19. 15:59
 27/30 anonim ***** válasza:
78%

"Csak nem gondolja, hogy 58 éves középiskolai tanárként eltűröm magától ezt a nyikhaj stílust!"

Tehát Ön tanári végzettséggel nem köteles eltűrni semmit, de az orvosi egyetemet és rengeteg továbbképzést elvégzett pszichiáterek munkájába belepofázhat bárki, a középiskolai tanártól a kéményseprőig.

2019. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Már nem vagy iskolás? Miért? Szakmunkásképzőt végeztél? Mit csinálsz? Erőltesd meg magad, és menj el a háziorvosodhoz! Magadon kell segíteni, ha egy darab barátod és rokonod sincs, aki segítsen!
2019. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Egész pontosan milyen gyógyszereket szedsz? Mi a nevük?
2019. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
63%
Olyan is van, hogy az első gyógyszer nem jó, meg olyan is, hogy az első pszichiáter nem jó. Ilyenkor másikra van szükség. Ne add fel.
2019. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!