Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 50. 000 Ft zsebpénzt te...

50. 000 Ft zsebpénzt te milyen körülmények között adnál a gimis gyerekednek?

Figyelt kérdés

Egyik oszt.társam ennyit kap, és tuti nem kamu mert a szüleink jóban vannak és ezt az anyja mondta az én anyámnak. Budapesten lakunk mindketten, nem vagyunk kolisok és mindkettőnket eltartanak, én meg kapok 5 ezret. Azért sztem egyik se normális..

Jövőre érettségizünk.


2019. jún. 26. 18:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
29%

Dehogy adnék! Hogy lesz így motivációja hogy pénzt keressen, saját lábra álljon?


Én és testvéreim sosem kaptunk zsebpénzt, annyi volt amit a nagyszüleink adtak hébe-hóba szülinapra, karácsonyra, ilyesmik. Nem is éreztem szükségét hogy legyen. Mindent megvettek szüleink ami kellett az iskolához, bérlet, kaja, stb.

2019. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kinek hogyan, de nekem néha nehéz válaszolni. Többször adok zöldet vagy pirosat (kéket) szöges ellentétes válaszoknak, ugyanis úgy érzem, hogy a válaszoló szemszögéből helyes az, amivel és ahogyan indokol.

A lényeg szerintem az, hogy mit kell a gyereknek állnia a zsebpénzből. Ha megkapja mindazt, amire szüksége van, akkor valóban csak "zsebpénzt" adnék neki, hogy ha valamit megkíván, megóhajt - megvehesse és ne nézzen ki szegénynek úgy, mint a templom egere.

A mi gyerekeinknek is adtunk némi zsebpénzt, de a létfenntartásukat mi biztosítottuk nekik, szülőkként, az utolsó fillérig.

2019. jún. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nekem sose adtak ennyi pénzt.

Mindig a karácsonyi/húsvéti/szülinapi pénzemet gyűjtögettem, ha tudtam diákmunkáztam

Mondjuk annyival volt jobb, hogy nem nagyon jártam ki és fizették a kajámat.

Ruhát se nagyon vettem, anyukám még örült is, hogy csak szezon végi leárazásokon vásároltam 😂😂😂

Bár, ha lenne gyerekem tuti nem adnék neki ennyi pénzt.Félre tenném persze, de majd ha a feje lágya benő akkor odaadom neki.

19/L

2019. júl. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Én soha nem kaptam kimondott zsebpénzt. Cserébe mindenemet ok állták, akármikor kellett plusz pénz bulira, mozira, ruhára akkor kértem és kaptam is. Mikor elkezdtem melózni akkor először felretettem, aztán miután most rendszeres fizetésem van, meg volt ösztöndíjam is, most mindent magamnak állok, ami ilyen plusz kiadás.

De nyilván ha együtt megyünk vásárolni, akkor én is azt teszek a kosárba amit akarok, meg ha kérem, apa bármikor hoz nekem tisztálkodási szereket Vág, betétet. 19 l

2019. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!