Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 50. 000 Ft zsebpénzt te...

50. 000 Ft zsebpénzt te milyen körülmények között adnál a gimis gyerekednek?

Figyelt kérdés

Egyik oszt.társam ennyit kap, és tuti nem kamu mert a szüleink jóban vannak és ezt az anyja mondta az én anyámnak. Budapesten lakunk mindketten, nem vagyunk kolisok és mindkettőnket eltartanak, én meg kapok 5 ezret. Azért sztem egyik se normális..

Jövőre érettségizünk.


2019. jún. 26. 18:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
88%
16 éves lányomnak zsebpénz annyi, hogy minden kiadását fizetjük. Kb heti 10-15 ezret költünk rá, ebben benne van a nyelvvizsga miatt a külön órák, emelt szintű történelemhez tanár.
2019. jún. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
69%

Nálam a sok hülye azért mond fel, mert inkább közmunkás akar lenni, mert ott lehet piálni és egész nap csak alszanak.

Szánalmas.


Engem se érdekelne senki bére ezek után. Mindenki többet ér az ilyen mentalitásúaknál.

2019. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon félreértettél utolsó! Ezzel azt szerettem volna mondani,hogy igenis vannak olyan szülők a tehetősebb körökben,akik azt gondolják,hogy ha pénzt adnak a gyerek kezébe,azzal el van rendezve a gyerek egy hónapra. És itt nem arra gondolok,hogy a családi ebédnél a gyereknek nem adnak,mert oldja meg a zsebpénzből,hanem arra hogy a gyerek ennyi pénzzel külön utakat jár szinte. Minek a szülő,ha inkább pénzt ad a gyereknek,mint hogy esetleg nêha együtt töltsenek egy délutánt vásárlással. Tudom,most jön az,hogy a gyereknek ennyi idősen már ciki szülővel vásárolni. De hidd el,ezt nem minden gyerek gondolja így. Nekem van egy ismerősöm,aki az én vállamon sírta ki magát,mert havi 70 ezer forint zsebpénz megkapása után azt sem kérdezi meg tőle az anyja,hogy milyen napja volt. De ugye ezt a kérdező jobban megtudná mondani,hogy a barátnőjét hogy viszonyul az anyja.
2019. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
66%
Bérlettel 20-at tartok normálisnak. Ebben a telefon feltőltése is benne van. Ha többet akar akkor diákmunka.
2019. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
78%

Semmilyen körülmények között nem adnék ennyit. A zsebpénz számomra azt jelenti, hogy ebből azt vesz magának amit akar, vagy épp arra költi, amire akarja. A ruháit eleve nekem, szülőnek kell biztosítanom, akárcsak az élelmet, a megfelelő életszínvonalat, stb. Ha telefont szeretne, X összegig fizetem (X=amennyit megengedhetek), felette viszont a zsebpénzéből kell rá áldoznia.


Szerintem az 5.000 Ft már egy teljesen normális összeg, ha a fentiek teljesülnek.

2019. jún. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

Semmi értelme ilyen összehasonlításnak, ha nem derül ki, hogy neked és neki mire kell költeni.

Nekem pl szintén magasabb volt a zsebpénzem diákként, de magamnak fizettem az osztalypenzt, a bérletet, a telefon töltést, ruhákat, programokat. Emellett az elektronikai cikkekre is nekem kellett összegyűjteni.

Megtanultam bánni a pénzzel ennek hála.

Szerintem akire havi 5 ezret bíznak, az az első fizetését úgy elveri majd hülyeségekre, mint a sicc.

Mire elég havi 5 ezer? Egy mozijegy 2 ezer+nachos kóla 2 ezer. Marad egy ezres egész hónapra.

Azt oszd be.

2019. jún. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
74%

#24 vagyok. A #25 írta le a legjobban.

Ha kevés a havi 5 ezer. Arra írtam, hogy ott a diák munka. 18 éves fiatalokról beszélünk. A kedves kérdező azt írja, hogy jövőre érettségiznek. Akkor nyaranta kb 2 hónapot tudnak, tudtak volna dolgozni. Ez úgy 200 ezer forint. Bőven elég, az éves szórakozásuk fedezésére. Sajnos sok felnőtt nem keres 300 ezret, de még a felét is alig. Tudom, itt majd mindenki 500 ezret keres. S az elkényeztetett nemzedékek szerint mi kötelesek vagyunk számukra havi 100 ezret adni. Még ha bele döglünk is. Itt a fiatalok zöme azt írja, hogy a szülő jól keres, s köteles az ő házsója alá tenni mindent. Még 90 évesen is kötelező nekik adnunk a nyugdíjunk, felét, mert különben nagyon rossz szülők vagyunk.

2019. jún. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
50%
Hatsója.... Lett volna..
2019. jún. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
65%
Hat ha ennyi zsebpenzre futja nektek, akkor ennyire... Ha nekik meg annyira, akkor annyira.. Mind2 normális, ha más az anyagi keret.
2019. jún. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
83%

Mi 10.000et adunk a lányomnak havonta.


A suliba csomagolunk neki kaját, a nagybevásárlást akkor intézzük amikor mindenkinek megfelel, és mindenki berakja ami kell neki a kosárba. Tisztálkodási szerek, nasik, stb.


A telefonszámlát mi fizetjük az összes többivel együtt, nem is lenne értelme neki külön fizetgetnie.


Ezenkívül ha kell neki ruha elmondja mit szeretne venni és adunk rá pénzt. (Csak azért kell beszámolnia arról, hogy mit szeretne venni, mert a 20. Magassarkút nem támogatjuk, de ha 1 nadrágot akar venni, vagy sportcipőt, ami a gyerekeknél fogyóeszköz, arra szó nélkül kap pénzt.)


A nagyobb kiadásokat is megbeszéljük, pl ha fesztiválozni akar menni, vagy koncertre, arra nem elég a havi 10.000 ft, így ha úgy ítéljük meg, hogy a viselkedése és a tanulmányi eredményei alapján megérdemli, akkor arra is kap + pénzt.


Szóval nálunk a havi 10.000 ft arra van, hogy suli után be tudjon ülni a barátaival meginni egy kólát, elmenjen fagyizni, stb.


Sose panaszkodott még, sőt minden hónap végén megkérdezi, hogy ennyi és ennyi maradt a zsebpénzből, vissza adja-e. Mindig félretetetjük vele, tavaly ebből vett magának egy új laptopot.


Most megkérdeztük tőle, hogy a nyárra való tekintettel megtoldjuk-e a zsebpénzt egy tizessel, de azt mondta, hogy majd ha kell akkor kér.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: az 5000 semmire nem elég, de 50.000 ftot is felelőtlenség egy gyerek kezébe adni. Nálunk felnőttként nincs soha ennyi készpénz, mindenhol kártyával fizetünk, és mindig csak annyit veszünk le, amennyire szükség van. Nekem is úgy tűnik, mintha az anyuka a gyerek kezébe nyomna 50.000 ftot, hogy még véletlenül se kelljen a gyerekkel beszélgetnie arról, hogy mit szeretne venni, hova szeretne menni.

2019. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!