Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 50. 000 Ft zsebpénzt te...

50. 000 Ft zsebpénzt te milyen körülmények között adnál a gimis gyerekednek?

Figyelt kérdés

Egyik oszt.társam ennyit kap, és tuti nem kamu mert a szüleink jóban vannak és ezt az anyja mondta az én anyámnak. Budapesten lakunk mindketten, nem vagyunk kolisok és mindkettőnket eltartanak, én meg kapok 5 ezret. Azért sztem egyik se normális..

Jövőre érettségizünk.


2019. jún. 26. 18:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
33%

Ha havi egymilliót keresnék, én sem rongyokban járatnám a gyereket és nem kétezer Ft zsebpénzt kapna. Mivel a legtöbben ennek a töredékét keresik, nem tudják elképzelni, milyen a magas fizetés és az ahhoz illő életvitel.

(Remélem most előkerülnek a gyakoris milliomosok ahogy szoktak, akik ennyit keresnek és mégis kétezret adnak a gyereknek :D)

Ajándékot se húszezerért kapna csak azért, hogy megtanuljon bánni a pénzzel. Ha van miből költeni, akkor kell is.

2019. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem tudom pontosan mire költi, de kaját azt sokszor vesz belőle. Büfében vagy valahol máshol. Ruhát nem nagyon kap, szerintem azt magának veszi. Én meg általában akkor költöm el, ha barátnőkkel talizom, pl beülünk erre-arra, vagy mozi stb.
2019. jún. 26. 20:02
 13/34 anonim ***** válasza:
78%

Egyik sem normális összeg. Viszont a barátod(nőd), nem írtad, hogy fiúk vagytok-e, vagy lányok, szóval ha mindent ő vesz abból az 50 ezerből, neked viszont semmi másra nem kell költened, akkor közelít a kettő egymáshoz. Viszont az 5 ezer azért kevés, mert kb. egy moziba sem tudsz elmenni, vagy meghívni valakit bármire is. Havonta ez max. egy alkalom. Hát nem túl sok. Az 50 ezer meg azért sok, mert nem minden hónapban kell új cipő, új akármi.

Ja, egyébként tényleg érdekes ez a két összeg így összehasonlítva. Az övé kicsit sok, a tiéd kevés havi szinten.

2019. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
49%
Nekem nem is annyira a pénz összege ütött szöget a fejembe,hanem az,hogy az ilyen gyerekek nem ismerik nagyon meg a szeretetet. Azért az,hogy az anyja oda ad neki bizonyos összeget,utána oldjon meg magának mindent a gyerek,arra utal,hogy pénzel le van tudva a gyerek nevelésbe.
2019. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
38%
Nekem nem is annyira a pénz összege ütött szöget a fejembe,hanem az,hogy az ilyen gyerekek nem ismerik nagyon meg a szeretetet. Azért az,hogy az anyja oda ad neki bizonyos összeget,utána oldjon meg magának mindent a gyerek,arra utal,hogy pénzel le van tudva a gyerek nevelése.
2019. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
51%
Miért ne lenne normális az 5.000 forint?:D Nem tudom egyesek milyen elvárásokat állítanak a szüleik felé. Én havi 10.000 forintot kapok,de nem mekire,mozira. Ebből ruházkodom és egyebek. Persze ha kevésnek érzem elmegyek dolgozni,nem nyomozgatok az osztálytársaim anyagi helyzete után.:D
2019. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
39%

A havi 5 ezer ami nem normális.

Most komolyan havi 5 ezerből mit tudsz vásárolni? Két menüt a mekiben?


Van olyan aki a gyerekének havi 100 ezret ad zsebpénznek és milliós a tandíja a budai nemzetközi magángimiban. Senkinek semmi köze ahhoz hogy ki mennyit ad a gyerekének, ezen akkor kellene gondolkodni amikor gyereket akarun és nincs meg hozzá a megfelelő anyagi fedezet. Senki ne legyen meglepve hogy a tehetős szülők gyerekei mind jó egyetemeken tanulnak és jó állásba kerülnek később.

A havi 50 ezer se kiemelkedően sok.

2019. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
57%

Semmilyen körülmények között. Más ennyit kap közmunkára 8 órában, vagy éppen részidős, 4 órás állásban. Mire kell az az ötvenezer? Ha nem nő már a gyerek, nem kell minden évben új kabát, nadrág, pulóver, csizma. Pólók is jók évekig. Alsónemű, ami fogyóeszköz, abból lehet, hogy kell másik. Nem érdekelne, hogy az osztálytárs/szomszéd mennyit kap.

Mi a 80-as, 90-es években voltunk gyerekek, és a 10-20 forintnak is örültünk. Az iskolában eleget piszkáltak, de legalább a zsebpénz nem volt téma, szerencsére. Hogy ki kap 200-300, és ki "csak" 20 forintot.

2019. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
63%

"Nekem nem is annyira a pénz összege ütött szöget a fejembe,hanem az,hogy az ilyen gyerekek nem ismerik nagyon meg a szeretetet. Azért az,hogy az anyja oda ad neki bizonyos összeget,utána oldjon meg magának mindent a gyerek,arra utal,hogy pénzel le van tudva a gyerek nevelése."


Jó lenne ezt a butaságot befejezni, ezt csak a szegények beszélik be. Akinek van pénze és segíti a gyerekét természetesen foglalkozhat a gyerekével. A kettő nem zárja ki egymást.

Egy egyszerű példa: a gimis gyerek később végez a sulival és éhes és beülne egy normális ebédre mondjuk napi menüre egy étterembe vagy egy Vapianoba egy bolognai makarónira. Ha van pénz nála bármit megtud vásárolni és nem szükséges estig koplalnia. De tudom az a jó szülő aki egy fillér nélkül hagyja a gyereket aki igy megtanulja beosztani azt. Esetleg olyan anyagias lesz hogy még a wc papírt is a munkahelyéről fogja hazahordani titokban és egy krémest se engedne meg magának soha kinn, mert otthon ezt tanították.

Az hogy ad neki pénzt nem jelenti hogy nem vásárolna számára vagy nem foglalkozna vele. Borzalmas milyen szűk látókörű a többség itt és mennyire utalják a tehetősebbeket.

2019. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
73%

"Más ennyit kap közmunkára 8 órában, vagy éppen részidős, 4 órás állásban. Mire kell az az ötvenezer? Ha nem nő már a gyerek, nem kell minden évben új kabát, nadrág, pulóver, csizma. Pólók is jók évekig. Alsónemű, ami fogyóeszköz, abból lehet, hogy kell másik. Nem érdekelne, hogy az osztálytárs/szomszéd mennyit kap."


Engem nem érdekel mennyit kap a közmunkás vagy a részmunkaidős, ha nem tetszik lehet többre törekedni vagy elmenni külföldre dolgozni normális bérért esetleg qrvának szegődni vagy bármi más ami jövedelmező. A közmunka is direkt azért ennyi, hogy ne maradjon senki ebben a helyzetben és probáljon normális munkát találni. Másokat se érdekli hogy nekem miért ennyi a fizetésem, az átlag fast fashion vásárló is nagyban lesz#rja mennyire keveset kapnak a varrónők akik a cuki 3 ezres felsőt csinálják napi 10 órában.


A ruha fogyasztási cikk, ha elkopik (igenis kopnak a mindennapi életben használt tárgyak) pótolni kell őket.

2019. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!