Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a 30 éves...

Mit csináljak, hogy a 30 éves fiam visszatérjen a jó útra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon ki vagyok borulva. Fiam 30 éves, 5 év után otthagyta a barátnőjét, akivel most költöztek volna össze. Egyszerűen mert neki fontosabb, hogy minél többet járhasson kocsmába a barátaival, itthon folyamatosan nyomja a videójátékokat és 18 éves kislányokkal cseveg. Ez a nő egy csodás teremtés volt, 27 éves, jó családból való, iskolázott és sikeres, valamint nagyon szép. Olyan boldog voltam, hogy a fiamat úgy imádja! Most teljesen össze vagyok törve. Mi lesz így a fiammal? A volt barátnőjénél szerintem még lenne esélye. Írtam neki és sír egész nap, szereti a fiamat. De hogy segítsek neki visszatérni a jó útra?


Kérlek, segítsetek! Aggódom és egyben szégyenkezem!


2019. júl. 11. 21:34
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
78%

Én azt nem értem, hogy miért olyan nehéz közölni a 30 éves gyerekünkkel, hogy fiam, ennyi volt, szevasz, 3 hónapod van elköltözni.

Most jön az a válasz, hogy de hát mégiscsak a fiam, nem dobhatom ki, támogatnom kell. Én erre azt mondom, hogy ez nem kidobás, hanem felelősségteljes cselekvés. Hogy jól van, édesem, akkor nem a csajjal költözöl össze, viszont már megegyeztünk, hogy elköltözöl, nos, ez nem változott. Adok kezdőtőkét, aztán azt csinálsz, amit akarsz.

Az meg a másik, hogy sok válaszolónak igaza van: attól, hogy elképzeltél neki egy életet, még nem biztos, hogy ő is arra vágyik, vagy az lenne neki jó. Tényleg fel kell tenned a kezedet. Viszont egyúttal költözésre is fel kellene szólítanod. Szerintem.

2019. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
50%

Nem írta az anyja,hogy alkoholista lenne.

Gondolom dolgozik is,mert akkor ez a tökéletes lány már régen otthagyta volna.


Miért élősködne az anyján?

Azt írta,elfér náluk,ad bele a rezsibe is(na,nem mintha ez bárkire tartozna).

Lehet pont úgy lesz egyszer háza valakinek,hogy nem albérletezik.

A lány pedig kapta a lakást ajándékba.

Így mindig ott lenne az,hogy ő többet vitt a kapcsolatba,a másik pedig csak egy másodhegedűs.

Persze vannak,akik szeretik beletenni a készbe a feneküket,de nem mindenkinek ér annyit az egész,hogy egy kontrollmániás életet kapjon cserében.

2019. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
91%
A támogatást nem anyagilag értettem,ha nem tudtad volna értelmezni,hanem abban a döntésben,ahogyan ő akar élni.
2019. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé csak végletekben tudsz gondolkodni.

(Annak írtam,akinek a családjában van két "jómadár").

2019. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
52%

Egyik rokonom ugyanígy járt.

30 éves férfi.A szülei nem tudták soha támogatni.

Összejött egy lánnyal,akinek a szülei vettek lakást,összeköltöztek,na akkor erősen elkezdte irányítani,mondván,hogy "az én lakásomban élsz".


Mindig úgy kellett lennie,ahogyan ő akarta,mert nála volt a fegyvertény,hogy övé a lakás.

2019. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
81%

Én nem azon problémáznék, hogy nincsen barátnője. Azon sem hogy játszik, sokan játszanak.

A nyakadon fog maradni. Még 80 évesen is a gatyáit fogod mosni, miközben ő kényelmesen henyélget vagy iszik. Te csak cselédnek kellesz neki. Elhiheted, ha nem adnál meg neki ennyi mindent magasról tenne rád.

Ebből nem egy idegen nő fogja kirángatni.

Tudom, mert testvérem is ilyen. Boltba képtelen kimenni. Csak a buli és döglés. A beteg anyánk csinál mindent, ha nem vagyok ott. Anyám is azt hitte majd egy csodás nő lehet a gondviselője.

Az is lehet a nő nem bírta elviselni a fiadat és emiatt lett vége. Nem másik nőre kell sózni a óriásgyerekeket. Az kéne még csak hogy más nő is szívjon egy ilyen tapló herével. Aztán majd megy szépen az utcára hajléktalannak és hazudozik 20 forintokért, amit piára verhet el.

2019. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
72%
Nem mindenki vágyik a "lediplomázol, aztán napi 8 óra munka 40 éven át, házasság, lakáshitel, két gyerek, aztán nyugdíj" életmódra. Ha zavar, hogy otthon lakik, küldd el, de abba nem szólhatsz bele, hogy kivel jár. Én 38 éves nőként élek hasonló életet, mint a fiad, csak én már elég régen különköltöztem a szülőktől, de másban nem különbözünk.
2019. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Mihago ***** válasza:
35%

Kérdező, te továbbra is le vagy ragadva a hatvanas években.


Nem lesz saját háza? És akkor mi van? Akinek van, mire megy vele? Nézd meg az öregeket, akik a hetvenes-nyolcvanas években felhúzták a nagy házaikat mindenhol. Ott kóvályognak benne egyedül, a gyerekek elhúztak a falusi nyomorból, ők meg kifűteni sem bírják a nyugdíjból. Nyugaton csak az vesz házat, aki ott akarja leélni az életét, ahol van, mert olyan állása van, ami soha nem szűnik meg, vagy ha ki akarja adni. Változnak az idők. A saját ház óriási kolonc, mert odaláncol, ahol vagy, és kockázat. Ha beüt a krach a környéken, megszűnik a munkahely, hogy mész máshová? Sehogy, addig ott ülsz, amíg nem lesz másik helyben.


Azon gondolkodtál már, hogy az a nő mit tudott adni a fiadnak? Valószínűleg a nagy semmit. Attól, hogy jól néz ki, még lehet olyan unalmas, mint egy döglött molylepke. Nagyon felszínes ember vagy, ha neked csak az anyagi lehetőségek számítanak. Mondjuk azt is megmagyarázza, miért nem tudsz semmit a férfiakról.

2019. júl. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sajnálkozni de a fiad magának választ párt nem neked. Felnőtt ember azt csinal amit akar. Sajnos nem tudsz mit tenni max megkéred, hogy költözzön el és alljon a saját lábára.
2019. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!