Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nem akarok a tesómmal és a barátjával összeköltözni?

Figyelt kérdés

Volt egy régebbi belvárosi lakásunk, amit anyáék megtartottak a biztonság kedvéért, hogyha kellene a tesómnak vagy nekem. Viszont egyikünk sem akar a városban maradni, így sok évnyi győzködés után anyáék végre meghirdették. Mi Debrecenben szeretnénk lakni egy jó ideig az egyetem miatt, csak a tesómat (rossz tanulmányi eredménye miatt) nem vették fel, engem és a barátomat igen.


Tavaly ő kapott új kocsit (az ő nevére, mert az összes eddig összegyűjtött pénzét beladta), nekem nagyon is megfelelt a régi családi kocsi. Én nem igazán akarok vele összeköltözni: ő, a barátja, én és az én barátom, 4-en egy kicsike kis lakásban. A baj az a természete. Így is ritkán találkozunk, de akkor sem bírunk meglenni egymással, mert ő (21/L) folyton piszkál (én: 25/L), mindig kötekedik, én meg csak nem hagyom magam. Most így, hogy lakásvásárlásról van szó, átment kedves módba, mintha milyen egy szerető testvér lenne, pedig csak a lakást akarja. Ja és akkor már biztos a nagyobb szoba kellene nekik, egyértelmű XD


Én nagyon jól elvagyok a barátommal a koliban, szép koliban vagyunk, csak ketten egy szobában, békében. És csak azért erőltetik ezt anyáék és a tesóm, mert hogy ne az legyen, hogy jaj tavaly is ő kapta a kocsit, idén meg ő kapja a lakást...hát na Istenem, tényleg igazságtalan kicsit, de én legalább tanulok olyan jól, hogy ne legyenek ilyen kényszerhelyzetek, mint neki, másrészt pedig nagyon nem szívesen laknék veszekedésben. Anyáék is: ,,márpedig ti meg fogtok egyezni és együtt fogtok lakni" nem az, hogy ,,Mit szeretnél?".


Én csak nem tartom helyesnek, hogy valaki mindent megkapjon a szüleitől a nélkül, hogy bármennyit is doglozott volna érte. Nem tudja értékelni, látszik is rajta, csak ,,kell, kell, kell". 21 évesen XD


Mérnöknek tanulok, a barátom is, és hiszem, hogy ketten is össze tudunk majd magunknak spórolni, amire szeretnénk, idővel. Főleg, hogy anyáék eléggé mérgező szülők, irányítóak és a pénzzel manipulálóak.


Az a helyzet, hogy már tavaly is téma volt ez, én őszintén és világosan elmondtam, hogy se a barátom, se én nem szándékozok egy lakásban élni a tesómmal. Én nem követelőzök külön lakásért, legyenek csak ők benne nyugodtan, minket meg hagyjanak békén. Az a 20 ezer FT-tal kevesebb kolidíj meg bőven nem érne annyit, hogy feladjam a békességet, amiben eddig éltem. Most meg az van, hogy anyáék közölték h márpedig így lesz. Mit lehet velük tenni?



2019. júl. 13. 09:29
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem hisztizem, hanem komolyan félek tőlük, minden kimondott szavamat meg kell gondolnom, mert akármin képesek felkapni a vizet, és bizony a gyerekkoromban is már meg kellett tanulnom, hogy a túlélés érdekében mikor és mit hazudjak nekik, mert velük lehetetlen normálisan és őszintén együtt élni, ők sem azok.


Én sosem voltam elítélő azokkal szemben, akik hamar házasodtak, van akinek ez a természetes. Bár mindig más környezetben voltam, mert jó gimibe jártam, ahonnan mindenki egyetemre ment, és így egyértelmű volt mindenki számára a későbbi családalapítás. Nyáron voltam többször is hónapokig diákmunkán, és ott együtt dolgoztam nagyon sok velem egykorú vagy még fiatalabb lánnyal, akik már az esküvőjükre készültek a vőlegényükkel, én meg ezen csodálkoztam (20-22 évesek). De persze ez nekik így a jó, kérdezgettem őket, meséltek az esküvői szervezgetésről, meg hogy már évek óta (akkor már 17-18 éves koruk óra?) együtt élnek a barátjukkal, és hogy 2 millió alatt nem lehet kihozni egy normális lagzit, meg hogy nincs annál rosszabb, ha a párod nem oylan vallású mint te, meg hogy bizony nőként kell úgyis mindent leszervezned, mert a férfiaak hah...na mindegy :D és akkor jöttek nekem is a kérdések, hogy ilyen idősen (23 voltam akkor) nem érzem-e cikinek, hogy még nincs vőlegényem legalább, meg hogy 26 évesen fogok diplomázni stb. Mondtam h nekem meg ez a természetes, mindig is tanultam és mérnök akartam lenni, erre más mód nincsen. Válasz: ,,Hát legalább én nem nagyanyja leszek a gyerekemnek" Ok...Erre nem tudok mást mondani, mint hogy rosszindulatú irigység. Én nem bántottam őket, de őket már csak az én jelenlétem is zavarja, mert nekem elsőnek diákmunkán már teljes munkaidős állást adtak a nyárra, nekik meg 2 évig kell ott dolgozni, hogy 4 vagy 6 órásból 8 órás munkaidőben legyenek, amiből am is csak 2 van az egész üzletben, és nekik meg ez a karrierálmuk. Na jó.


Csak hogy nem kéne szítani az ellentéteket, én nem szítottam, de irigységből kaptam csúnya dolgokat. Köszönöm azoknak, akik megvédtek!

2019. júl. 13. 20:47
 22/26 anonim ***** válasza:
68%
Öhhm de, hisztizel. 25 évesen képtelen vagy leszakadni a szüleidről, félsz tőlük, hazudozol, ahelyett, hogy otthagynád őket az idiotizmusukkal együtt... Konkrétan semmi okod nincs arra, hogy megfelelj nekik, csak a pénz, amit tőlük kapsz...
2019. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Savlekotő ***** válasza:
0%
Rémálom lehet ilyen családban felnőni ahol pénz van meg össze vissza hazudozás.. Nem hazudni kellett volna hanem kiállni magatokért akkor nem lennétek láncon.. Menekültem volna 18 évesen cim hagyás nélkül, nem h 25 évesen még cirkuszolni a hová költözheteken cserebé nem kő dolgozni.. Uram gyere le..
2020. máj. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon könnyű így prédikálni, hogy "elmúltál 18, oda mész, ahová akarsz", mintha 18 felett ingyen lenne a kaja meg a szállás, vagy 18 évesen mindenkit megkínálnának egy jól fizető állással. Nem a szocializmusban élünk, ahol elég volt megérni a 18 éves kort ahhoz, hogy legyen munkád. Másfelől meg senkinek nem tűnt fel, hogy a kérdező épp hogy NEM akarja elfogadni a szülők segítségét? :D

Egyébként azt is könnyű leírni, hogy "az ilyen szülőktől menekültem volna", mert te annyit látsz abból a két emberből, amennyit kérdező leírt, és gondolatban könnyen el tudsz szakadni két olyan embertől, akik neked csak két ismeretlen ember az interneten. De a kérdezőnek ezek a szülei, akikhez nem csak ez az ellentmondásos kapcsolat fűzi, hanem egy rakás emlék is, amik közt pozitívak is vannak, és ők ugye a szülei, akiket alapvetően szeret (a maguk torz módján a szülei is szeretik őt). Ezt nem olyan könnyű elszakítani, hogy "elmúltam 18 és megyek", aki ezt nem tudja elképzelni, annak vagy sokkal normálisabb szülei voltak, akik mindig jók voltak hozzá, vagy sokkal rosszabbak, akiket tényleg könnyű volt otthagyni. Menni fog a leválás idővel, de az ilyenektől a legnehezebb.

2020. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
21%
Régi kérdés, de lenne hozzáfűzni valóm, néhány kommenthez. Először is már más világot élünk, mint pl. 10 évvel ezelőtt. 25 alatt akinek már családja van, az először is szerencsés volt (egyenlőre úgy néz ki) a párválasztásban, és valószínűleg vagy nem tanult vagy csak valami 1-2 éves okj-t, amit annyira "szeret", hogy inkább ilyen fiatalon bevállalta a gyereket. Aki egyetemre megy, annak bizony 25 évesen még nem lesz karrierje. Amúgy meg sokan vannak, akik előbb szakmát tanulnak, vagy nem veszik fel azonnal 18-19 évesen az egyetemre és később kezdik, vagy szakot vált...ma már nem ritka, hogy van aki a bsc-t is késő 20-as éveiben szerzi meg. A munkáról meg annyit, hogy bizony vannak olyan szakok, ahol még a diákmunkát is nehéz összeegyeztetni a tanulmányokkal, nem hogy egy rendes melót. Aki szerint simán lehet, meg vagy valami büfészakon van, ahova be sem kell kb. járni vagy a büdös életben nem volt egyetemista. Amúgy meg kérdező, a kis 20-22 éves menyasszonykákról meg annyit, hogy a mai világban, bocsánat, de a legtöbb 25 év alatti még szinte gyerek, még ha dolgozik akkor is. Szóval lehet arcoskodni, hogy "férjhöz" megy, de az ilyen fiatalon vállalt házasságok nagy része válással végződik. Most röhögtek, aztán meg ott lesz 27 évesen elváltként egy gyerekkel a nyakán...
2020. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de változott valami? Esetleg megkérheted őket, felezzék a lakáspénzt, a tesód és te közted. Egyébként ismerős a szituáció, manipulatív szülők terén.


Akik szerint 25 évesen illene gyerek és karrier, csak mondom, egyetem nélkül nincs karrier, max. kétkezi munka, mire valaki a doktorit befejezi, kb 30 körül lesz. Persze, ha valaki munkásosztályhoz tartozik, lesz gyereke 25 alatt, mert nem jár egyetemre, de aztán nyomorogva fogja felnevelni.

2021. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!