Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok hozzá,...

Szülők, mit szólnátok hozzá, ha a huszonéves gyereketek sterilizáltatná magát?

Figyelt kérdés

Természetesen külföldön (már a szomszédos Szlovákiában is lehetséges).

Nem lenne gyereke és biztos lenne benne, hogy nem is akar.

Támogatnátok, lebeszélnétek vagy mi lenne a reakció?


2019. júl. 15. 10:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
17%

Megbeszélném vele. Nem az unoka miatt. Nem érdekel, ha nem lesz. De nem szeretném, ha emiatt bármilyen egészségi problémája lenne a jövőben. Ki tudja, milyen hatással lesz a hormonrendszerére, az egészségére.

Szóval abban támogatnám, ha úgy dönt, hogy nem szeretne gyereket. De ahhoz nem kell ilyen drasztikus beavatkozás.

2019. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%

Itt az a kerdes a szulok mit szolnanak erre mindenki osztja a fogamzasgatlasi lebetosegeket, mintha a kerdezo vagy annak ismerose bamba lenne hozza.

Kerdezo en nem szolnek a gyermekemnek, felnott ember az o teste az o elete, ha megbanja akkor megbanja ez is benne van a pakliban. Nem nekem kell szulnie/gyereket csinalnia hanem sajat maganak. Nincs kozom hozza meg ha el is rontana az eletet ezzel. Felelossegteljesen tud donteni, tudja mivel jar ennyi.

2019. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
48%
Az ő dolga, nem hiányozna unoka tekintve, hogy alapból gyereket sem akartam
2019. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

Az ő élete. Amúgy meg megérteném, hogy nem akar gyereket. Nem sok haszna van.

Inkább tartottam volna én is macskát.

2019. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
40%
Van latexmentes óvszer is, kifejezetten allergiásoknak!
2019. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Metionin ***** válasza:
76%
Igazából semmit, felnőtt ember, az ő teste, az ő élete. Bár vicces így válaszolni, mert pont hogy én is erősen gondolkodom rajta, szóval eszem ágában sincs szülő lenni. Nekem azért dilemma, mert a műtét után ugyanúgy megmarad a menstruáció, viszont nekem az problémát okoz, amit most hogy tablettát szedek, tudok kezelni. Ha meglesz a műtét, már nem lesz szükségem foggátlóra és megint szédülni, hányni, összeesni fogok minden hónapban. Viszont klimaxig gyógyszerezni magamat kva drága. Mindenesetre eszembe sem jutott hogy a szüleimtől kérjek véleményt ezzel kapcsolatban, engedélyt meg pláne. Ha megcsináltatnám, lehet hogy el se mondanám nekik.
2019. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%

A 10-es válaszod mutatja, mennyire nem vgay még felnőtt, és mennyire nem vagy tisztában mindennel. És már az elején leszögezem, hogy én se akarok gyereket se most, se a későbbiekben, tehát lényegében a te oldaladon állok.


Nekem pl. hormonmentes spirálom van. Pont azért, mert nem akarom magam hormonnal tömni, a naptármódszer óvszerrel kombinálva meg már macera volt (tizenévig az is 100%-osan működött amúgy).

2019. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%

"a műtét után ugyanúgy megmarad a menstruáció"


Sőt, sokkal rosszabb lesz. Sógornőmnek a 2. császár után elkötötték a petevezetékét, sokkal töbet szenvedett menstruáció alatt, mint azelőtt.

2019. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Metionin ***** válasza:
#18, igen, nálam ez az egyetlen ami visszatart. :(
2019. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik sterilizálás előtt szoktak spermát lefagyasztani, hogy ha majd mégis akar gyereket az érintett, akkor valamilyen módon lehessen. Ebben az esetben támogatnám, mert én jobban aggódnék azért, hogy a gyerekem majd akar gyereket, de nem lehet neki, mint hogy nincs unoka, de nem is akart.
2019. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!