Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok hozzá,...

Szülők, mit szólnátok hozzá, ha a huszonéves gyereketek sterilizáltatná magát?

Figyelt kérdés

Természetesen külföldön (már a szomszédos Szlovákiában is lehetséges).

Nem lenne gyereke és biztos lenne benne, hogy nem is akar.

Támogatnátok, lebeszélnétek vagy mi lenne a reakció?


2019. júl. 15. 10:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
26%

#18 ez de hülyeség. Mi köze lenne a perverzedéknek a menstruációs görcshöz?

Nekem első gyerek után szinte észre sem vettem, ha megjött (kevés volt és nem görcsöltem). A második után az első nap görcsölgetek, de semmiben sem akadályoz. Amíg tini voltam, első nap, hánytam és ájulás közelében voltam, annyira fájt.

Barátnőmnek szülés után lett rosszabb. Ez az egész a hormonoktól is függ, de semmiképpen sem attól, hogy elkötötték valakinek a petevezetékét vagy sem.


Én, amit tennék. Beszélnék vele, hogy ezt visszafordítani szinte lehetetlen, sose lehet tudni, hogy 10-15 év múlva is így fogja-e gondolni. Van olyan "én aztán sosem szülök erre a világra" ismerősöm , aki összejött a férjével és ma már 2 gyerek anyukája.

A végső döntés úgyis az övé és ha nem akar ne szüljön, de mint írták sok lehetőség van a védekezésre.

2019. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

17# már megbocsáss, de nyilvánvalóan tisztában vagyok a védekezési módszerekkel. Tudom, hogy van spiral, ami nem szült nőknek, hormon nélkül is működik.

Van nőgyógyász a baráti körömben, sok horror sztorit hallottam a spirállal kapcsolatban (fizikai sérülés, rengeteg terhesség, méhen kívül is stb..).

Nem szeretném alkalmazni. Egyértelmű, hogy utána néztem a védekezési módszereknek, mielőtt a véglegesre döntöttem.

Néhány kommentre reagálva, természetesen nem engedélyt kérek a szüleimtől. De nem szeretném titokban csináltatni. Már tudják, de érdekelt, hogy ki hogy reagálna rá. Az enyémek elég rosszul fogadták.

2019. júl. 15. 18:24
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam volna el. Ez a legszemélyesebb magánügyed, csak és kizárólag rád tartozik. Felnőtt ember nem kell hogy megbeszélje a szüleivel a szexuális életét, a védekezés módját, a gyermekvállalást. Max az akarsz e gyereket kérdésre ad választ.
2019. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%

Felnőtt. Ő dolga. Ha lenne gyerekem, nem tiltanám, de BIZTOS, hogy soha nem lesz. A sterilizálás jó ötlet ilyen célból.

25/N

2019. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Alapvetően jó a kapcsolatunk. Pár éve legyőztem a rákot, végig mellettem voltak és azóta is minden orvosi dolognàl támogatnak. Így nehezen tudtam elképzelni, hogy titokban elmenjek műtétre külföldre.

Nem gondoltam, hogy rosszul fogják fogadni.

2019. júl. 15. 23:01
 26/28 anonim ***** válasza:
66%
Az ő döntése, az ő élete. Én személy szerint nagyon örülnék, mert okosan gondolkodik, ha valóban nem akar gyereket. Megold minden gondot. Ja: és ültessen fát. :) Több fa, kevesebb gyerek. Ez az igazi klímavédelem.
2019. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
54%

Támogatom. Vanak, akiknek a genetikai állománya nem kellene, hogy öröklődjön.


Legbiztosabb út a sterilizáció. Hajrá, csináltasd meg!

2019. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, hogy mi okból. A mi családunkban nincs örökletes betegség.

Ha kényelemből vagy ideológiai okból, akkor elsiratnám. Elég ok lenne a kitagadásra.

Súlyos önvizsgálatot tartanék, hogy mit rontottam el olyan végzetesen.


Végül pedig ráfognám az anyósomra, hogy szemmelverte, és miatta van az egész. Végülis a családnak közösen kell vállalni az istenverést is.

2019. aug. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!